Со купон од 299 ден. и доплата од 2500 денари добивате Пакет од 10 третмани со Електростимулации во "STUDIO ROYAL"


Со купување на овој ваучер добивате 28 "kupinapopust" поени.

Купи за 299 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 5000 ден.
    • Попуст 50%
    • Заштедуваш 2500 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  21.06.2021  до  31.07.2022 
Со купон од 299 ден. и доплата од 2500 денари добивате:

• Пакет од 10 третмани со Електростимулации во "STUDIO ROYAL"

Што претставува електостимулации?

Електростимулација (ES) се користи за зајакнување на здрави мускули или да се задржи мускулната маса во текот или по периодот на присилна неактивност, да се задржат или да се здобијат со опсег на движење, да се олесни доброволната моторната контрола и привремено намалување на спастицитет кога нервното снабдување на мускулите е недопрено.

Eлектричните импулси го стимулирааат мускулното ткиво со континуираните ритмични контракции на засилена работа во правец на “пасивна гимнастика”, а притоа ги декомпонира големите цврсти масни клетки во помали кои полесно се исфрлаат од организмот. Ритмичната контракција на мускулите овозможува природна дренажа на венска и лимфна система, а стимулациите се пријатни и безболни. Резултот е успешно се намалува целулитот, подобрува тонусот на кожата и мускулите.

Колку третмани се потребни, колку долго трае третманот?

Се препорачуваат најмалку две серии од по 10 третмани. Третманот трае 30минути. Истиот се прави преку два или три дена. 

 Дали е болна? 

Болна осетливост во текот натретманот и по третманот како да сте вежбале. Некои личности на третманот само уживаат, а некои чувствуваат непријатност.

На кого не се препорачува?

Генерално нема личности кај кои овој третман не би можел да се работи. Единствено мадеротерапија не се прави за време на циклус, и кај лицата со изразени вени и капилари на нозете!

Појаснување:

• Купонот може да се користи веднаш.
 Понудата важи за салонот во Аеродром 
 Потребна е претходна резервација на термин на тел.071 364 121 

 За оваа понуда не е потребно да го имате купонот испечатен, доволно е да го прикажете од Вашиот мобилен телефон или таблет

-Булевар Партизански Одреди 62 2/35

-1000 Скопје 

-тел:+38971364121

-e-mail: studio.royal.skopje@gmail.com

- @_studio.royal.nails.skopje_.

- @_studio.royal.tretmani.masazi_

- www.facebook.com/Royal.lashes123

• Потребна е претходна резервација на 071 364 121

Салон за убавина „STUDIO ROYAL “- Лептокарија, Скопје 

STUDIO ROYAL-  може да се пофали со квалитетно и професионално подготвен тим за работа, каде што вработените своето долгогодишно искуство им го пренесуваат на своите клиенти преку разни техники и услуги . Доказ за нивната врвна професионалност се и нивните редовни клиенти кои долги години се сведоци на нивниотот пат кон успехот.

Може да ве интересираат и следниве понуди: