Ин боди - комплетна анализа + специјалистички преглед од интернист во Поликлиника Интермед Арт.

Со купување на овој ваучер добивате 68 "kupinapopust" поени.

Купи за 3230 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 3800 ден.
  • Попуст 15%
  • Заштедуваш 570 ден.
 • Преостанато време
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  28.03.2024  до  30.04.2024 

Добивате:

Ин боди - комплетна анализа + специјалистички преглед од интернист во Поликлиника Интермед Арт.Body нуди комплетна анализа на составот на човековиот организам.

Параметри кои се вклучени во In Body анализата:

1.Анализа на составот на телото
 • Проценка на количината на вода во оргaнизмот
 • Проценка на протените за ојачување на мускулна маса 
 • Проценка на минерали за јачина на коските
 • Проценка на маснотиите во телото
 • Проценка на целокупната тежина
2.Анализа на маснотии во мускулите
 • Проценка на скелетна мускулна маса
 • Анализа на маснотии во мускулите
 • Проценка на тежината
3.Анализа на дебелината
 • BMI-Индекс на телесна тежина
 • Процент на маснотии во телото
4.Проценка на маснотии по сегмени
5.Проценка на мускулна маса по сегменти
6.Следење на анализата за составот на телото
 • Проценка на скелетна мускулна маса
 • Анализа на келетна мускулна маса
 • Процент на манотии во телото

7. In Body проценка
Појаснување:

 Задолжителна е претодхна резервација на термин на тел. 078/ 218-321078/ 749-880 или 02/ 3 060-931
 За оваа понуда не е потребно да го имате ваучерот испечатен. Доволно е да го прикажете од Вашиот мобилен телефон или таблет.

Бул. Партизански Одреди"
бр.84 Т.Ц. Антико
Покажи ми го патот
тел. 02 3069693

Раб. време: 
пон-пет 7:30-21ч
e-mail:
intermedart.info@gmail.com
WEB

Задолжителна е претходна резервација на 078 218-321, 078 749-880, 02 3060-931.
Поликлиника Интермед Арт е основана во февруари 2011 година и е лоцирана на бул. Партизански Одреди бр.84 во трговскиот центар Антико - Скопје. Располага со кабинет по општа медицина, трудова медицина, интерно оделение, физикална терапија, лабораторија, дневна болница, а во склоп на поликлиниката работи аптеката АВЕНА. Интермед Арт ги задоволува барањата на граѓаните за квалитетна и достоинствена здравствена заштита и се стреми за подобрување на општото здравје.


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Медицински третман на лице - 70%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Медицински третман на лице
Уште 1 ден и 17 ч.
 1 Купувач
Дермаролер третман на лице - 70%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Дермаролер третман на лице
Уште 1 ден и 16 ч.
 1 Купувач
Дијамантска микродермоабразија со вапазом и маска  - 70%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Дијамантска микродермоабразија со вапазом и маска 
Уште 1 ден и 15 ч.
 2 Купувачи
Третман на лице од чист арган за ревитализација и хидратација на кожата во 'Skin Solution' - 73%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Третман на лице од чист арган за ревитализација и хидратација на ...
Уште 1 ден и 18 ч.
 
Колаген активатор третман на лице - 75%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Колаген активатор третман на лице
Уште 1 ден и 15 ч.
 4 Купувачи
Курс за Weight loss program specialist 
ИНСТИТУТ РС
Курс за Weight loss program specialist 
Уште 1 ден и 17 ч.
 1 Купувач
Тандем летање со параглајдер од Водно + снимање со GoPro камера од Параглајдинг Клуб Озон - 20%
Параглајдерски Клуб „ОЗОН“, Скопје
Тандем летање со параглајдер од Водно + снимање со GoPro камера о...
Уште 1 ден и 17 ч.
 1 Купувач
Масажа на лице + серум  - 25%
Ina Beauty
Масажа на лице + серум 
Уште 1 ден и 17 ч.
 
Спермограм - анализа на семена течност - 17%
ПЗУ „Индус Медика“
Спермограм - анализа на семена течност
Уште 1 ден и 17 ч.
 
Пункција и хистопатолошки наод на тироидна жлезда - 33%
ПЗУ „Индус Медика“
Пункција и хистопатолошки наод на тироидна жлезда
Уште 1 ден и 17 ч.