95% или 615 ден. за МЕЃУНАРОДНО АКРЕДИТИРАНА ДИПЛОМА ЉУБОВЕН ТЕРАПЕВТ

Со купување на овој ваучер добивате 15 "kupinapopust" поени.

Купи за 615 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 12298 ден.
    • Попуст 95%
    • Заштедуваш 11683 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  13.02.2024  до  30.04.2024 

Што добивате со овој курс

3,5 часа видеa

прирачник во pdf форма

Пристап на мобилен, таблет или компјутер

Животен пристап

Акредитиран сертификат за завршување

Курсот е комплетно online.

Можете било кога да го започнете во време кое Вам најмногу Ви одговара го

купувате сега , а можете да го учите после 2 месеца, 1 недела, 2 недели, година

како Вам Ви одговара.

Со овој курс ќе добиете меѓународно акредитирана диплома за Љубовен

терапевт. Сертификат со професионален дизајн. Сертификатот се добива по

завршување на курсот.

По купување на купонот студентите треба да го испратат на е-маилот-

infoinstitutrs@gmail.com

По испраќањето на купонот во рок од 48 часа ќе Ви биде доставен код и

инструкции за активација на курсот.

www.institutrs.onlineweb.shop

Што ќе научите со овој курс:

Ќе научите различни техники за чистење на духот од негативни љубовни искуства

од минатото.

Ќе научите како да изградите здрави односи со партнерот/ката во сегашната врска

или идна врска.

Ќе научите како да имате нова љубовна успешна врска.

Ќе научите како да бидете среќни во љубовта.

Ќе научите како да ги користите овие техники за прочистување на духот.

Ќе научите како да мотивирате и други да ги користат овие техники.

Ќе научите нов и забавен начин на вежбање.

Сето ова ќе го научите од удобноста на Вашиот дом.

.За кого е наменет овој курс:

Овој курс е за оние кои сакаат да го подобрат менталното здравје.

Овој курс е за оние кои сакаат развој на љубовното и духовното здравје.

Овој курс е за оние кои сакаат да го исчистат своето тело, ум и душа од

негативни/токсични љубовни врски и искуства.

Овој курс е за оние кои сакаат подобро љубовно животно искуство.

Овој курс е за оние кои сакаат ослободување од љубовниот стрес.

Овој курс е за секој кој сака нов и забавен начин на вежбање.

Овој курс е за оној кој сака да ја додаде оваа техника во секојдневната рутина и да

стане негов животен стил.

Секој кој сака да се мотивира себеси и другите да има подобро ментално здравје.

Барања и услови

Не е потребно претходно искуство.

Секој кој сака да го подобри љубовниот живот.

Страст за љубов

Опис на курсот

Овој курс е акредитиран од меѓународниот орган и авторитет за акредитација

IAOTH-Меѓународната асоцијација на терапевти. Со овој сертификат ќе имате и

можност да се запишете во меѓународниот именик во IAOTH со кој ќе имате дополнителни бенефиции.

Курсот е на англиски јазик.

Овој курс се состои од 4 модули:

МОДУЛ 1 Вовед во техниките за прочистување на духот во љубовта

МОДУЛ 2 Љубовната медитација како техника за нега на духот

Совети за љубовна медитација

Медијацијата како техника за чистење на духот од токсични љубовни врски и

искуства од минатото.

Вежба бр. 1 Утринска медитација за прочистување на духовните негативни

љубовни искуства

Вежба бр. 2 Вечерна медитација за прочистување на духовните негативни

љубовни искуства

МОДУЛ 3 Визуелизација како техника за чистење на духот во љубовта

Совети за визуелизација

Како да се визуелизира

Вежби Визуелизација за љубов

Вежба 1

Вежба 2

МОДУЛ 4 Простување во љубовта

Вежба 1 Љубовна прошка

Завршен испит

На крајот има завршен испит. Испитот вклучува демонстрација на 3-те техники за

прочистување на љубовни врски во 30 секунди снимено видео од страна на

студентите. Ова е задолжително за оние кои сакаат да обезбедат меѓународно

акредитирана диплома (сертификат).

По завршувањето на испитот сертификатот ќе биде достапен во IMG или PDF

формат по цена од 1.545 денари или 25 евра испратен по е-маил, или оригинал кој

ќе се испрати преку пошта по цена од 2.163 денари, или 35 евра по избор на студентите.

УЛ.ДАМЕ ГРУЕВ БР. 7-3/7 1000 СКОПЈЕ

КОН.ТЕЛ.078 821 822

Е-МАИЛ-  infoinstitutrs@gmail.com

https://institutrs.onlineweb.shop/Денешната технологија игра огромна улога во областа на образованието. Ова

беше незамисливо пред неколку години.

Со почетокот на пандемијата на корона, десетици факултети веќе започнаа

целосно онлајн учење и веќе го практикуваат сега благодарение на денешната

технологија што овозможи да се следи образованието од дома од каде било во

светот. Во секој сегмент од образованието кога станува збор за професионален

развој, наставата и учењето се одвиваат целосно онлајн. Така, курсевите на

ИНСТИТУТ РС се целосно онлајн. Тоа значи дека за современите мажи и жени

кои денес имаат премногу обврски, овие курсеви можат да им овозможат

професионален развој во времето што ќе го одредат за учење, без ограничувања

на одредени строги датуми за квалификација. Тие ќе одлучат кога и во кое време

ќе го започнат и завршат курсот според нивните потреби, а воедно ќе ја добијат

квалификацијата за професионален развој што ќе им овозможи да напредуваат и

да успеат во работата на повисоко ниво. Тоа ќе им овозможи да вршат

дополнителна работа што сакаат да ја работат и исто така да заработат од тоа.

Образованието што ќе го добијат преку ИНСТИТУТ РС е образование што не

можат да го добијат никаде на друго место. Курсевите се специфични за одредени

вештини кои не се и не можат да се научат во традиционалното образование. Тие

се исто така по многу прифатлива цена.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Медицински третман на лице - 70%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Медицински третман на лице
Уште 1 ден и 15 ч.
 1 Купувач
Дермаролер третман на лице - 70%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Дермаролер третман на лице
Уште 1 ден и 14 ч.
 1 Купувач
Дијамантска микродермоабразија со вапазом и маска  - 70%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Дијамантска микродермоабразија со вапазом и маска 
Уште 1 ден и 13 ч.
 2 Купувачи
Третман на лице од чист арган за ревитализација и хидратација на кожата во 'Skin Solution' - 73%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Третман на лице од чист арган за ревитализација и хидратација на ...
Уште 1 ден и 16 ч.
 
Колаген активатор третман на лице - 75%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Колаген активатор третман на лице
Уште 1 ден и 14 ч.
 4 Купувачи
Курс за Weight loss program specialist 
ИНСТИТУТ РС
Курс за Weight loss program specialist 
Уште 1 ден и 16 ч.
 1 Купувач
Тандем летање со параглајдер од Водно + снимање со GoPro камера од Параглајдинг Клуб Озон - 20%
Параглајдерски Клуб „ОЗОН“, Скопје
Тандем летање со параглајдер од Водно + снимање со GoPro камера о...
Уште 1 ден и 16 ч.
 1 Купувач
Масажа на лице + серум  - 25%
Ina Beauty
Масажа на лице + серум 
Уште 1 ден и 16 ч.
 
Спермограм - анализа на семена течност - 17%
ПЗУ „Индус Медика“
Спермограм - анализа на семена течност
Уште 1 ден и 16 ч.
 
Пункција и хистопатолошки наод на тироидна жлезда - 33%
ПЗУ „Индус Медика“
Пункција и хистопатолошки наод на тироидна жлезда
Уште 1 ден и 16 ч.
 
Ин боди - комплетна анализа + специјалистички преглед од интернист во Поликлиника Интермед Арт. - 15%
Поликлиника „Интермед Арт“, ТЦ Антико
Ин боди - комплетна анализа + специјалистички преглед од интернис...
Уште 1 ден и 16 ч.