Станете духовен терапевт. Меѓународно акредитирана диплома за духовно здравје.

Купи за 1545 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 15450 ден.
    • Попуст 90%
    • Заштедуваш 13905 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  16.05.2024  до  31.08.2024 

Што добивате со овој курс

3,5 часа видеa

прирачник во pdf форма

Пристап на мобилен, таблет или компјутер

Животен пристап

Акредитиран сертификат за завршување

Курсот е комплетно online.
Можете било кога да го започнете во време кое Вам најмногу Ви одговара го купувате сега , а можете да го учите после 2 месеца, 1 недела, 2 недели, година како Вам Ви одговара.

Со овој курс ќе добиете меѓународно акредитирана диплома за духовно здравје. Сертификат со професионален дизајн. Сертификатот се добива по завршување на курсот.

По купување на купонот студентите треба да го испратат на е-маилот-infoinstitutrs@gmail.com 

По испраќањето на купонот во рок од 48 часа ќе Ви биде доставен код и инструкции  за активација на курсот. 

Што ќе научите со овој курс:
Ќе научите различни техники за чистење на духот.

Ќе научите како да ги користите овие техники за прочистување на духот.

Ќе научите како да мотивирате други да ги користат овие техники.

Ќе научите нов и забавен начин на вежбање.

Сето ова ќе го научите од удобноста на Вашиот дом.

За кого е наменет овој курс:

Овој курс е за оние кои сакаат да го подобрат физичкото и менталното здравје.

Овој курс е за оние кои сакаат развој на духовно здравје.

Овој курс е за оние кои сакаат да го прочистат нивното тело, ум и душа.

Овој курс е за оние кои сакаат подобар физички изглед.

Овој курс е за оние кои сакаат ослободување од стресот.

Овој курс е за секој кој сака нов и забавен начин на вежбање.

Овој курс е за оној кој сака да ја додаде оваа техника во секојдневната рутина и да стане негов животен стил.

Секој кој сака да се мотивира себеси и другите да имаат подобро ментално здравје.

Барања и услови

Не е потребно претходно искуство.

 

Опис на курсот

Овој курс е акредитиран од меѓународниот орган и авторитет за акредитација IAOTH-Меѓународната асоцијација на терапевти. Со овој сертификат ќе имате и можност да се запишете во меѓународниот именик во IAOTH со кој ќе имате дополнителни бенефиции.

Курсот е на англиски јазик.

Овој курс се состои од 4 модули:

МОДУЛ 1 Вовед во техниките за прочистување на духот

МОДУЛ 2 Медитацијата како техника за нега на духот

Совети за медитација

Како да се медитира

Вежба бр. 1 Утринска медитација за прочистување на духот

Вежба бр. 2 Вечерна медитација за прочистување на духот

МОДУЛ 3 Визуелизација како техника за нега на духот

Совети за визуелизација

Како да се визуелизира

Вежби Визуелизација

Вежба 1

Вежба 2

Вежба 3

Вежба 4

Вежба 5

МОДУЛ 4 Простување

Вежба

На крајот има завршен испит. Испитот вклучува 30 секунди снимено видео од страна на студентите. Ова е задолжително за оние кои сакаат да обезбедат меѓународно акредитирана диплома (сертификат).

По завршувањето на испитот сертификатот ќе биде достапен во IMG или PDF формат  по цена од 1.545 денари или 25 евра испратен по е-маил, или оригинал кој ќе се испрати преку пошта по цена од 2.163 денари или 35 евра по избор на студентите.

УЛ.ДАМЕ ГРУЕВ БР. 7-3/7 1000 СКОПЈЕ

КОН.ТЕЛ.078 821 822

Е-МАИЛ-  infoinstitutrs@gmail.com

https://institutrs.onlineweb.shop/Денешната технологија игра огромна улога во областа на образованието. Ова

беше незамисливо пред неколку години.

Со почетокот на пандемијата на корона, десетици факултети веќе започнаа

целосно онлајн учење и веќе го практикуваат сега благодарение на денешната

технологија што овозможи да се следи образованието од дома од каде било во

светот. Во секој сегмент од образованието кога станува збор за професионален

развој, наставата и учењето се одвиваат целосно онлајн. Така, курсевите на

ИНСТИТУТ РС се целосно онлајн. Тоа значи дека за современите мажи и жени

кои денес имаат премногу обврски, овие курсеви можат да им овозможат

професионален развој во времето што ќе го одредат за учење, без ограничувања

на одредени строги датуми за квалификација. Тие ќе одлучат кога и во кое време

ќе го започнат и завршат курсот според нивните потреби, а воедно ќе ја добијат

квалификацијата за професионален развој што ќе им овозможи да напредуваат и

да успеат во работата на повисоко ниво. Тоа ќе им овозможи да вршат

дополнителна работа што сакаат да ја работат и исто така да заработат од тоа.

Образованието што ќе го добијат преку ИНСТИТУТ РС е образование што не

можат да го добијат никаде на друго место. Курсевите се специфични за одредени

вештини кои не се и не можат да се научат во традиционалното образование. Тие

се исто така по многу прифатлива цена.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Третман во солариум во „Мое Студио Дадар“ - 51%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Третман во солариум во „Мое Студио Дадар“
Уште 4 дена и 12 ч.
 
Шишање, третман со макадамија за длабинска хидратација и фенирање во најдоброто „Мое Студио Дадар“ - 66%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со макадамија за длабинска хидратација и фенирање...
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
AFTER SUN  третман на лице за здрав изглед на вашата кожа и интензивна хидратација после сончање - 71%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
AFTER SUN  третман на лице за здрав изглед на вашата кожа и интен...
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
рН минус 10л
OnlineShopping Mk
рН минус 10л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
рН минус 1л
OnlineShopping Mk
рН минус 1л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Активен кислород 1кг
OnlineShopping Mk
Активен кислород 1кг
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Алгицид 10л
OnlineShopping Mk
Алгицид 10л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Алгицид
OnlineShopping Mk
Алгицид
Уште 4 дена и 13 ч.
 
- 44%
Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Уште 4 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Медицинска масажа во Салон за масажа ROYALTY TREATMENT - 40%
Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Медицинска масажа во Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
Жен шен и гуарана - 20%
Kupinapopust.mk
Жен шен и гуарана
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Спирулина - 15%
Kupinapopust.mk
Спирулина
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Ашваганда спорт +  - 16%
Kupinapopust.mk
Ашваганда спорт + 
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Водно тура со АТВ мотори  - 20%
ATV Adventour - Скопје
Водно тура со АТВ мотори 
Уште 4 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Ноќевање со појадок за две лица во Апартмани ресторан Шутиновски во Вевчани - 17%
Апартмани ресторан Шутиновски
Ноќевање со појадок за две лица во Апартмани ресторан Шутиновски ...
Уште 4 дена и 13 ч.