Научете англиски на лесен и едноставен начин и добијте меѓународен сертификат! До 95% попуст за Online курс по англиски јазик со времетраење од 6 или 12 месеци од ,,Cambridge Academy"


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 18 "kupinapopust" поени.

Купи за 744 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 14198 ден.
  • Попуст 95%
  • Заштедуваш 13454 ден.
 • Преостанато време
 • 7 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  27.03.2018  до  31.03.2019 

 6 месечен online курс - 744 ден.
• 12 месечен online курс - 1178 ден.

Појаснување:
По купување на купонот имате рок од 2 месеци да го активирате кодот за курсот.
• Активацијата се врши на следниов линк: Активација
 Имајте го отворен Вашиот kupinapopust купон. Ќе ви биде потребен единствениот код кој го внесувате во полето 
" Provide coupon code ". Доколку нешто не функционира пишете на office@oxford-institute.biz
 Проверка и актуелизација на кодовите се врши еднаш неделно.
 По активацијата на купонот добивате пристап до платформата и почнувате да учите.
• По завршување на курост добивате и сертификат за истиот.
• За сите дополнителни прашања обратете се на: office@oxford-institute.biz
 Промо видео за курсот.
• За бенефициите од овој начин на совладување на англискиот јазик кликнете Овде


Cambridge Academy
103 Eastman Street
Greenwood, SC 29649
e-mail:
office@oxford-institute.biz
Web

• Задолжителна е претходно активирање на купонот.

Академијата Кембриџ е целосно акредитирана од Асоцијацијата за независна школа во Јужна Каролина ("SCISA") и Јужната асоцијација на колеџи и училишта за акредитација и подобрување на училиштата ("SACS CASI AdvancED"). За да дознаете повеќе за SCISA, посетете ја страницата www.scisa.org.

Нашата мисија

Кембриџ академија им нуди на студентите академски одличен наставен план, а поттикнување на физички, социјални и духовни велнес во една негувачка средина.

Филозофија

Кембриџ академија верува дека високите академски очекувања во атмосфера на грижа и меѓусебно почит генерираат најефективниот колеџ подготвителна едукација можно. Филозофијата на училиштето потврдува дека секој поединец е од бесконечна вредност и достоинство. Кембриџ Академијата бара кандидати за студенти од сите раси, религии и националности. Ние се стремиме да им помогнеме на секој ученик да го достигне својот потенцијал - интелектуално, социјално, емотивно и духовно. Кембриџ академија постојано негува љубов на учење што ќе им овозможи на студентите да одговорат ентузијастички до животот на предизвикот.

Основни вредности

Академскa извонредност - Кембриџ академија ги одржува највисоките академски стандарди за просечни и над просечни ученици.

Character Counts - Нашето училиште го поддржува и одржува етичкото однесување и одговорност и ги зајакнува стандардите на карактерот и честа и верува дека услугата е од витално значење за развој на целото дете.

Секој ученик е # 1 - Мали часови нудат персонализирана настава и поединечно внимание во средина која се грижи и негува.

Семејство на Кембриџ - го делиме предизвикот за подигање на здрави, урамнотежени поединци и добредојде на родителот и да бараме поддршка на родителите преку континуирано образование.

Сите играчи - Сите студенти од Кембриџ се охрабруваат да бидат вклучени во уметнички, спортски, лидерски и услужни активности во заедницата надвор од наставната програма.Може да ве интересираат и следниве понуди:

Велигденска понуда - 25.04 - 29.04.2019 год.
Balkan Jewel Resort**** - Разлог
Велигденска понуда - 25.04 - 29.04.2019 год.
Уште 3 дена и 6 ч.
 
Online курсеви за електрична гитара во времетраење од 6 или 12 месеци  - 96%
Online Курсеви по гитара „Totally Electric Guitars“
Online курсеви за електрична гитара во времетраење од 6 или 12 ме...
Уште 3 дена и 6 ч.
 
Надградба на свилени трепки - 60%
Social Hair Salon - Нас. Центар
Надградба на свилени трепки
Уште 2 дена и 10 ч.
 
Термин - 29.03 - 31.03.2019 год. - 20%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Термин - 29.03 - 31.03.2019 год.
Уште 3 дена и 6 ч.
 
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец: 12 тренинзи Power Plate + 12 кардио вежби (со Orbitrek) + 8 антицелулитни масажи - 66%
Фитнес центар „Power Plate Studio MK“
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец...
Уште 3 дена и 6 ч.
 
Велигденска понуда - Термин - 25.04 - 30.04.2019 год.
Хотел „Apart Hotel Aspen 4*“ - Банско
Велигденска понуда - Термин - 25.04 - 30.04.2019 год.
Уште 3 дена и 6 ч.
 
Термин - 01.04 - 30.06.2019 год.
Хотел „Casa Karina 4*“, Банско
Термин - 01.04 - 30.06.2019 год.
Уште 3 дена и 6 ч.
 
Велигденска понуда - Термин - 25.04 - 02.05.2019 год.
Хотел „Casa Karina 4*“, Банско
Велигденска понуда - Термин - 25.04 - 02.05.2019 год.
Уште 3 дена и 6 ч.
 
Термин - 11.03 - 31.03.2019 год.
Хотел „Riverside“ 4* - Банско
Термин - 11.03 - 31.03.2019 год.
Уште 2 дена и 10 ч.
 
Велигденска понуда / Термин - 22.04 - 07.05.2019 год.
Хотел „Four Leaf Clover“ - Банско
Велигденска понуда / Термин - 22.04 - 07.05.2019 год.
Уште 3 дена и 6 ч.
 
КАПУЕРА тренинзи за деца и возрасни - 50%
Спортски боречки клуб „КАПУЕРА“ - Нас. Центар
КАПУЕРА тренинзи за деца и возрасни
Уште 3 дена и 6 ч.
 1 Купувач