68% попуст или само 320 ден. за комплетен очен преглед во „Оптика ММ“ 

Со купување на овој ваучер добивате 10 "kupinapopust" поени.

Купи за 320 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 1000 ден.
    • Попуст 68%
    • Заштедуваш 680 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  12.06.2019  до  30.06.2019 

Добивате:
 • Комплетен очен преглед кој опфаќа:
Компјутерска проверка и одредување на диоптрија на најнова апаратура
- Биомикроскопски преглед
- Кератометрија / преглед за контактни леќи
- Бесплатна обука за фитување на контактни леќи / консултација за контактни леќи
- Одредување на рефракциски статус
- Одредување на видна острина (визус)
Појаснување:
 • Ваучерот може да се користи веднаш со задолжителна претходна резервација на 077/ 913 030 или 02 / 2 455 499


Т.Ц. Бисер, локал 65
Покажи ми го патот
тел. 02/ 2 455 499
077/ 913 030
е-mail:
optikamm@outlook.com
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 21:00 ч
​сабота
09:00 - 16:30 ч
Facebook
WEB

 Задолжителна е претходна резервација на термин на тел: 02/ 2 455 499 или 077/ 913 030

Оптика ММ

Во срцето на Аеродром, во ТЦ Бисер, Оптика ММ постои на македонскиот пазар од 2004-та година, со една јасна цел: да нуди квалитетни производи, здрави за сечии очи, со изработка на најбрз и најефективен начин. (Брза изработка на очила со најсовремена машина која е роботски прецизна и многу брза-15минути.) Во својот широк асортиман нуди женски, машки и детски диоптерски очила, очила за сонце и сите типови на контактни леќи. 

Притоа располага со широка палета на високо квалитетни и познати брендови, за кои и за дел е самиот екслузивен застапник и дистрибутер. Тука спаѓаат : Ray Ban, Armani, Vogue, William Morris London, Chantal Thomass, Azzaro, Emporio Armani, Versace, Dolce & Gabbana, Arnette, Police, Fratelli Rossetti, Daniel Duff, Bvlgari, Carrera, Furla, Diesel, Liu Jo, Lacoste, Zilli, Oakley, Gucci, Ralph Lauren, Swarovski, For Art’s Sake, Carrera, Sheri Hill, Loris Azzaro, Polaroid.
Оптика ММ не располага само со очила, туку и со контактни леќи и стакла кои го корегираат видот.(Essilor, Zeiss, LTL-Italia, Gross…)

-Во ординацијата на Оптика ММ се вршат и офталмолошки прегледи од страна на офталмо - хирург на најнова апаратура.
Може да ве интересираат и следниве понуди:

Ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Апартмани и ресторан „Konoba Akustik“ - Сутоморе
Ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Уште 17 ч. 50 мин.
 
Ноќевање на база All Inclusive - Термин - 20.06 - 31.08.2019 год.
Хотел „Casa Karina 4*“, Банско
Ноќевање на база All Inclusive - Термин - 20.06 - 31.08.2019 год.
Уште 1 ден и 13 ч.
 12 Купувачи
All Inclusive ноќевање - Термин 06.07 - 07.09.2019 год.
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
All Inclusive ноќевање - Термин 06.07 - 07.09.2019 год.
Уште 1 ден и 13 ч.
 
Сместување по избор за термин - 01.07 - 20.08.2019 год. - 40%
Вила „Stefano“ - Охрид
Сместување по избор за термин - 01.07 - 20.08.2019 год.
Уште 1 ден и 13 ч.
 2 Купувачи
2 BB ноќевања за 2 лица во двокреветна соба 19.06-30.07.2019 год. - 52%
Хотел „Almopia 3* “ - Лутраки
2 BB ноќевања за 2 лица во двокреветна соба 19.06-30.07.2019 год.
Уште 1 ден и 13 ч.