17% попуст или 1000 ден. за испитување на простата во ПЗУ „Индус Медика“

Со купување на овој ваучер добивате 12 "kupinapopust" поени.

Купи за 1000 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 1200 ден.
    • Попуст 17%
    • Заштедуваш 200 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  23.04.2019  до  30.06.2019 

Добивате:
 Испитување на простата преку PSA (Простата специфичен антиген)
 Дијагностичката лабораторија Индус Медика врши испитување на PSA на најсовремена апаратура и тестови со што се гарантираат точни и прецизни резултати.
 Нашиот високо стручен тим ќе се погрижи да ги добиете Вашите резултати во најбрз можен рок истиот ден.
 Промените и заболувањата кои настануваат на овој орган најчесто се поврзани со возраста на мажот и се јавуваат после 40 тата година.
Појаснување:
 Простата е орган, дел од репродуктивнот систем кај мажите со големина на костен, сместена под мочниот меур. За испитување на оваа анализа не се потребни посебни припреми на пациентот.
 Простата специфичниот антиген ( PSA ) во крвта е застапен во две форми: Тотална PSA ( T PSA ) и слободна PSA ( free PSA ).
Дијагностичka лабораторија Индус Медика препорачува испитување и следење на овие два тумор маркери за рано откривање на патолошките состојби кои можат да се појават на простата.
 Нормалните вредности за Т PSA изнесуваат до 4 ng/ml, а на f PSA до 0.04 ng/m.
 Зголемени вредности на овие два параметри ( T PSA и f PSA ) можат да укажат на воспаление на простата ( простатитис ), бенигна простатачна хиперплазија BPH (зголемена простата), како и на канцерогени промени на самата простата. Токму заради овие состојби многу е важно да се прави редовен скрининг на простата преку испитување на овие два параметри за нивно рано откривање и навремено третирање.
 Испитувањето на простата специфичниот антиген се врши преку крв. Нашиот стручен тим ќе се погрижи да не осетите болка и нелагодност во текот на венската пункција.
 Ваучерот може да се користи веднаш!
 Не е потребна претхнодна резервација на термин.
 За подетални информации јавете се на 02/ 5 511 325 или 075/ 550 334


Ул. 50 Дивизија бр.24
(кај Виталија под клинички центар)
Покажи ми го патот
тел: 02/ 5 511 325
075/ 550 334
e-mail
indusmedika.mk@gmail.com
Работно време:
пон - петок - 08:00 - 18:00
саб - 08:00 - 16:00
Facebook

 За подетални информации јавете се на тел. 02/ 5 511 325 и 075/ 550 334

ПЗУ „Индус Медика“ - Дијагностичка лабораторија за Цитологија, Микробиологија и Биохемија

10 год. со Вас - Долгогодишно искуство во областа на цитологија, микробиологија и биохемијa

- Микробиолошки анализи
- Сите микробиолошки испитувања
- Цитологија
- Цитологија на сите телесни течности
- ПАП тест
- Второ мислење
- Биохемиски анализи 
- Сите биохемиски анализи
- Алергии
- Целосен алергиски панел на: храна, полен, фунги, инсекти, прашина, животински влакна, лекови и други алергени.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Online курс по сметководство и книговодство - 90%
International Open Academy
Online курс по сметководство и книговодство
Уште 4 дена и 9 ч.
 1 Купувач
120 часа online курс по Англиски јазик (TEFLS / TESOL) - 90%
International Open Academy
120 часа online курс по Англиски јазик (TEFLS / TESOL)
Уште 4 дена и 9 ч.
 
Чистење на забен камен со ултра звук, отстранување на меки наслаги и обработка на парадонтални џебови, полирање и флуор импрегнација - 75%
ПЗУ Д-р „Оливера Јанкуловска“ - Ново Лисиче
Чистење на забен камен со ултра звук, отстранување на меки наслаг...
Уште 4 дена и 9 ч.
 1 Купувач
Маникир со гел лак + пилинг + масажа со органско масло - 44%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Маникир со гел лак + пилинг + масажа со органско масло
Уште 3 дена и 14 ч.
 
Комплетен очен преглед - 68%
Оптика ММ - ТЦ Бисер
Комплетен очен преглед
Уште 4 дена и 9 ч.
 
Шишање, третман со арган за регенерирање на сува и оштетена коса и фенирање  - 54%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со арган за регенерирање на сува и оштетена коса ...
Уште 3 дена и 14 ч.
 13 Купувачи
Шишање, миење, маска со арган против првут и фенирање - 49%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, миење, маска со арган против првут и фенирање
Уште 3 дена и 14 ч.
 1 Купувач
Воздушна софа - Lazy Bag
NikMit
Воздушна софа - Lazy Bag
Уште 4 дена и 9 ч.
 1 Купувач
1 ноќевање  појадок и вечера“ - Метаморфосис, Ситонија
Хотел „Porto Matina“ - Метаморфозис, Ситонија
1 ноќевање  појадок и вечера“ - Метаморфосис, Ситонија
Уште 4 дена и 9 ч.