390 ден. за Терапија на 7-те чакри во Центар за развој "Индиго"

Со купување на овој ваучер добивате 10 "kupinapopust" поени.

Купи за 390 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 1850 ден.
  • Попуст 79%
  • Заштедуваш 1460 ден.
 • Преостанато време
 • 5 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  09.04.2021  до  31.05.2021 

Добивате:
 1 третман Прочистување на чакри 


Појаснување:
• Техниката се состои во следната постапка: 

Kристалot се аплицира на енергетскиот центар и делува на енергетски проток на застоените или запрени протоци на животната енергија на конкретниот енергетски центар. Кај 7 чакра терапијата нема негативни нус ефекти, но може да предизвика прочистување на организамот преку емотивни процеси, физички процеси, а не духовно или енергетско ниво како третман овозможува протекување на енергетскиот потенцијал на личноста. Благотворно делува и покрај тоа што нема видлива или материјална манифестација, кај индивидуата ќе предизвика исцелувачки процес. 

- ефективна за опуштање на хиперактивните мускули ,мисли , процеси , напнат нервен систем без инјектирање на медикаменти.

• Дејството се базира на неурофизиолошките принципи на дејствување, психолошките , емоционалните, енергетски и интелектуални принципи. Како медицинска тераписка процедура е прифатена во повеќето западно европски здравствени системи. 
• Третманот за секој клиент е индивидуален и трае во зависност од тоа кои точки на телото се третираат. 
 Потребна е претходна резервација на термин на тел: 075 538 530 

 Ваучерот важи и за мажи и за жени.
 Ваучерот може да се користи веднаш.


 ул.Елисие Поповски Марко 35, Центар
(Спроти Клинички центар)

 тел. 077 791 039
Раб. време: 
секој раб. ден од 09.00 - 17:00ч
e-mail:
zaklinadima@hotmail.com
Facebook

• Задолжително е претходно да се јавите да закажете термин на тел: 077 791 039
Работиме на зголемување на самодовербата, квалитетен и исполнет стил на живеење преку алатки на работа кои се однесуваат на физичкото, енергетско, ментално и емотивно здравје на луѓето. Освен духовните аспекти, центарот преку третмани делува на хармонизирање на животните процеси преку исцелување што впрочем значи оздравување.

Секој третман е специфичен сам, по себе и клиентите треба да си откријат кој метод највеќе им делува на нивната структура на личноста. Третманите се не инвазивни и никако не можат да ви направат негативен нус ефект како штотоа можат да го сторат разните медикаменти кои луѓето ги земаат за да се смират или за да се справат со секојдневните животни препреки и предизвици, а со тоа и болести.

Кај нас добиваат емотивно смирување, енергетско конектирање, хармонизирање на физичкото тело и поврзување со себе си и сопствениот потенцијал. Ова е патот за достигнување на физичкото здравје.

Често се случува да тоа биде и емотивен процес, кој доколку личноста има не разрешености кои го пратат животот од детството, младоста, се домоменталната состојба, а овој процес за да се разреши минува низ период на обработување, но овој пат на вистинскиот начин. Така личноста се ослободува(често од долгогодишни) терети на ментално, емотивно, духовно, а со ова и на физичкото здравје. Така третманите се севкупни, холистички и делуваат на повеќе нивоа на нашето здравје.Може да ве интересираат и следниве понуди:

Мека музичка играчка Kikka Boo - Raffy - 15%
Kupinapopust.mk
Мека музичка играчка Kikka Boo - Raffy
Уште 4 дена и 5 ч.
 
Вртечешка за креветче Kikka Boo - Raffy - 6%
Kupinapopust.mk
Вртечешка за креветче Kikka Boo - Raffy
Уште 4 дена и 6 ч.
 
Мека играчка со вибрации Kikka Boo - Raff - 24%
Kupinapopust.mk
Мека играчка со вибрации Kikka Boo - Raff
Уште 4 дена и 6 ч.
 
Нишалка со чадор Garden (10098) - 1%
Kupinapopust.mk
Нишалка со чадор Garden (10098)
Уште 4 дена и 6 ч.
 
Tons Garden Стол - боја кафена (10095) - 7%
Kupinapopust.mk
Tons Garden Стол - боја кафена (10095)
Уште 4 дена и 6 ч.
 
Странична тенда беж 1.6х3m (10075) - 4%
Kupinapopust.mk
Странична тенда беж 1.6х3m (10075)
Уште 4 дена и 6 ч.
 
Сет маса и столови TONS GARDEN (9551) - 2%
Kupinapopust.mk
Сет маса и столови TONS GARDEN (9551)
Уште 4 дена и 6 ч.
 
Црн стол Garden (9545) - 19%
Kupinapopust.mk
Црн стол Garden (9545)
Уште 4 дена и 6 ч.
 
Сет маса и столови TONS GARDEN (9550) - 2%
Kupinapopust.mk
Сет маса и столови TONS GARDEN (9550)
Уште 4 дена и 6 ч.
 
Маса округла пластична црна (9544) - 20%
Kupinapopust.mk
Маса округла пластична црна (9544)
Уште 4 дена и 6 ч.
 
Чадор за сонце 300cm беж Garden (9524) - 11%
Kupinapopust.mk
Чадор за сонце 300cm беж Garden (9524)
Уште 4 дена и 6 ч.
 
7 ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.06 - 15.07.2021год.
Апартмани и ресторан „Konoba Akustik“ - Сутоморе
7 ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.06 - 15.07.2021год.
Уште 4 дена и 6 ч.
 1 Купувач
Tons Garden Стол за плажа- боја црна (9531) - 13%
Kupinapopust.mk
Tons Garden Стол за плажа- боја црна (9531)
Уште 4 дена и 6 ч.
 
Чадор за сонце 300cm сив Garden (9525) - 11%
Kupinapopust.mk
Чадор за сонце 300cm сив Garden (9525)
Уште 4 дена и 6 ч.