490 ден. за Кристал терапијата во Центар за развој "Индиго"


Со купување на овој ваучер добивате 12 "kupinapopust" поени.

Купи за 490 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 2100 ден.
    • Попуст 77%
    • Заштедуваш 1610 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  09.04.2021  до  31.05.2021 

Добивате:
 1 третман Кристал терапија 


Појаснување:
• Техниката се состои во следната постапка: 

Се аплицира од две страни на секој енергетски центар по еден кристап кој како носител на својата вибрација овозможува да протече и прочисти енергетски центар кон кој е насочен. Ова е технологија која делува со фрекфренцијата на кристалот, често се користи како додатна алатка, но и самото аплицирање на основните енергетски центри на телото постигнува висок ефект на енергетски проток, исцелување и детоксифицирање. Максимумот се постигнува кога клиентот е сосема опуштен, не мисли на било кој процес, отпушта и се препушта на методологијата на терапијата, а со тоа допушта максимален ефект.

Нудиме и низа други пристапи, методологии и технологии за апсолутно природно исцелување, сознајно, со свесност и знаење како и согласност на клиентот, а со тоа успешно ја реализираме алтернативната и интегративна медицина во пракса. 

На наведените линкови погоре можете да видите повеќе за нашата работа, мисијата, техниките, пристапот и слично. Нашата цел е подигнување на свесноста на популацијата дека енергетски пристапи се ефикасни како и конвенционалните, а некогаш дури се справуваат и со болести кои прифатената медицина не умее да ги истретира соодветно. Така, во светот многу луѓе наоѓаат чаре за своите болести и дизбаланси со интегративната и енергетска медицина. Оваа пракса сакаме да ја приближиме и за граѓаните во земјава

- ефективна за опуштање на хиперактивните мускули ,мисли , процеси , напнат нервен систем без инјектирање на медикаменти.

• Дејството се базира на неурофизиолошките принципи на дејствување, психолошките , емоционалните, енергетски и интелектуални принципи. Како медицинска тераписка процедура е прифатена во повеќето западно европски здравствени системи. 
• Третманот за секој клиент е индивидуален и трае во зависност од тоа кои точки на телото се третираат. 
 Потребна е претходна резервација на термин на тел: 075 538 530 

 Ваучерот важи и за мажи и за жени.
 Ваучерот може да се користи веднаш.

 ул.Елисие Поповски Марко 35, Центар
(Спроти Клинички центар)

 тел. 077 791 039
Раб. време: 
секој раб. ден од 09.00 - 17:00ч
e-mail:
zaklinadima@hotmail.com
Facebook

• Задолжително е претходно да се јавите да закажете термин на тел: 077 791 039
Работиме на зголемување на самодовербата, квалитетен и исполнет стил на живеење преку алатки на работа кои се однесуваат на физичкото, енергетско, ментално и емотивно здравје на луѓето. Освен духовните аспекти, центарот преку третмани делува на хармонизирање на животните процеси преку исцелување што впрочем значи оздравување.

Секој третман е специфичен сам, по себе и клиентите треба да си откријат кој метод највеќе им делува на нивната структура на личноста. Третманите се не инвазивни и никако не можат да ви направат негативен нус ефект како штотоа можат да го сторат разните медикаменти кои луѓето ги земаат за да се смират или за да се справат со секојдневните животни препреки и предизвици, а со тоа и болести.

Кај нас добиваат емотивно смирување, енергетско конектирање, хармонизирање на физичкото тело и поврзување со себе си и сопствениот потенцијал. Ова е патот за достигнување на физичкото здравје.

Често се случува да тоа биде и емотивен процес, кој доколку личноста има не разрешености кои го пратат животот од детството, младоста, се домоменталната состојба, а овој процес за да се разреши минува низ период на обработување, но овој пат на вистинскиот начин. Така личноста се ослободува(често од долгогодишни) терети на ментално, емотивно, духовно, а со ова и на физичкото здравје. Така третманите се севкупни, холистички и делуваат на повеќе нивоа на нашето здравје.Може да ве интересираат и следниве понуди:

Мека музичка играчка Kikka Boo - Raffy - 15%
Kupinapopust.mk
Мека музичка играчка Kikka Boo - Raffy
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Вртечешка за креветче Kikka Boo - Raffy - 6%
Kupinapopust.mk
Вртечешка за креветче Kikka Boo - Raffy
Уште 4 дена и 5 ч.
 
Мека играчка со вибрации Kikka Boo - Raff - 24%
Kupinapopust.mk
Мека играчка со вибрации Kikka Boo - Raff
Уште 4 дена и 5 ч.
 
Нишалка со чадор Garden (10098) - 1%
Kupinapopust.mk
Нишалка со чадор Garden (10098)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Tons Garden Стол - боја кафена (10095) - 7%
Kupinapopust.mk
Tons Garden Стол - боја кафена (10095)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Странична тенда беж 1.6х3m (10075) - 4%
Kupinapopust.mk
Странична тенда беж 1.6х3m (10075)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Сет маса и столови TONS GARDEN (9551) - 2%
Kupinapopust.mk
Сет маса и столови TONS GARDEN (9551)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Црн стол Garden (9545) - 19%
Kupinapopust.mk
Црн стол Garden (9545)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Сет маса и столови TONS GARDEN (9550) - 2%
Kupinapopust.mk
Сет маса и столови TONS GARDEN (9550)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Маса округла пластична црна (9544) - 20%
Kupinapopust.mk
Маса округла пластична црна (9544)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Чадор за сонце 300cm беж Garden (9524) - 11%
Kupinapopust.mk
Чадор за сонце 300cm беж Garden (9524)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
7 ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.06 - 15.07.2021год.
Апартмани и ресторан „Konoba Akustik“ - Сутоморе
7 ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.06 - 15.07.2021год.
Уште 4 дена и 4 ч.
 1 Купувач
Tons Garden Стол за плажа- боја црна (9531) - 13%
Kupinapopust.mk
Tons Garden Стол за плажа- боја црна (9531)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Чадор за сонце 300cm сив Garden (9525) - 11%
Kupinapopust.mk
Чадор за сонце 300cm сив Garden (9525)
Уште 4 дена и 4 ч.