290 ден. за Хармонизација на ниво на клетка во Центар за развој "Индиго"

Со купување на овој ваучер добивате 7 "kupinapopust" поени.

Купи за 290 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 850 ден.
    • Попуст 66%
    • Заштедуваш 560 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  09.04.2021  до  31.05.2021 

Добивате:
 1 третман Хармонизација на ниво на клетка 
 Ефикасна техника за 
енергетска детоксификација.
Појаснување:

• Техниката се состои во следната постапка: ослободување на слободните радикали и метод е за енергетска детоксификација-Со овој пристап на алтернатвина и интегративна медицина се постигнува хармонизација на материјалот на клеточно ниво, предизвикува ослободување на слободните радикали и метод е за енергетска детоксификација. Делува смирувачки и секој клиент се чуствува за време на терапијата смирено, а ефектот е продолжен, па така во зависност од темпераментот на личноста може да делува и неколку дена подоцна. 

• Дејството се базира на неурофизиолошките принципи на дејствување и како медицинска тераписка процедура е прифатена во повеќето западно европски здравствени системи. 

• Третманот за секој клиент е индивидуален и трае во зависност од тоа кои точки на телото се третираат. 
 Потребна е претходна резервација на термин на тел: 075 538 530

 Ваучерот важи и за мажи и за жени.
 Ваучерот може да се користи веднаш. ул.Елисие Поповски Марко 35, Центар
(Спроти Клинички центар)

 тел. 077 791 039
Раб. време: 
секој раб. ден од 09.00 - 17:00ч
e-mail:
zaklinadima@hotmail.com
Facebook

• Задолжително е претходно да се јавите да закажете термин на тел: 077 791 039
Работиме на зголемување на самодовербата, квалитетен и исполнет стил на живеење преку алатки на работа кои се однесуваат на физичкото, енергетско, ментално и емотивно здравје на луѓето. Освен духовните аспекти, центарот преку третмани делува на хармонизирање на животните процеси преку исцелување што впрочем значи оздравување.

Секој третман е специфичен сам, по себе и клиентите треба да си откријат кој метод највеќе им делува на нивната структура на личноста. Третманите се не инвазивни и никако не можат да ви направат негативен нус ефект како штотоа можат да го сторат разните медикаменти кои луѓето ги земаат за да се смират или за да се справат со секојдневните животни препреки и предизвици, а со тоа и болести.

Кај нас добиваат емотивно смирување, енергетско конектирање, хармонизирање на физичкото тело и поврзување со себе си и сопствениот потенцијал. Ова е патот за достигнување на физичкото здравје.

Често се случува да тоа биде и емотивен процес, кој доколку личноста има не разрешености кои го пратат животот од детството, младоста, се домоменталната состојба, а овој процес за да се разреши минува низ период на обработување, но овој пат на вистинскиот начин. Така личноста се ослободува(често од долгогодишни) терети на ментално, емотивно, духовно, а со ова и на физичкото здравје. Така третманите се севкупни, холистички и делуваат на повеќе нивоа на нашето здравје.Може да ве интересираат и следниве понуди:

Мека музичка играчка Kikka Boo - Raffy - 15%
Kupinapopust.mk
Мека музичка играчка Kikka Boo - Raffy
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Вртечешка за креветче Kikka Boo - Raffy - 6%
Kupinapopust.mk
Вртечешка за креветче Kikka Boo - Raffy
Уште 4 дена и 5 ч.
 
Мека играчка со вибрации Kikka Boo - Raff - 24%
Kupinapopust.mk
Мека играчка со вибрации Kikka Boo - Raff
Уште 4 дена и 5 ч.
 
Нишалка со чадор Garden (10098) - 1%
Kupinapopust.mk
Нишалка со чадор Garden (10098)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Tons Garden Стол - боја кафена (10095) - 7%
Kupinapopust.mk
Tons Garden Стол - боја кафена (10095)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Странична тенда беж 1.6х3m (10075) - 4%
Kupinapopust.mk
Странична тенда беж 1.6х3m (10075)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Сет маса и столови TONS GARDEN (9551) - 2%
Kupinapopust.mk
Сет маса и столови TONS GARDEN (9551)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Црн стол Garden (9545) - 19%
Kupinapopust.mk
Црн стол Garden (9545)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Сет маса и столови TONS GARDEN (9550) - 2%
Kupinapopust.mk
Сет маса и столови TONS GARDEN (9550)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Маса округла пластична црна (9544) - 20%
Kupinapopust.mk
Маса округла пластична црна (9544)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Чадор за сонце 300cm беж Garden (9524) - 11%
Kupinapopust.mk
Чадор за сонце 300cm беж Garden (9524)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
7 ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.06 - 15.07.2021год.
Апартмани и ресторан „Konoba Akustik“ - Сутоморе
7 ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.06 - 15.07.2021год.
Уште 4 дена и 4 ч.
 1 Купувач
Tons Garden Стол за плажа- боја црна (9531) - 13%
Kupinapopust.mk
Tons Garden Стол за плажа- боја црна (9531)
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Чадор за сонце 300cm сив Garden (9525) - 11%
Kupinapopust.mk
Чадор за сонце 300cm сив Garden (9525)
Уште 4 дена и 4 ч.