53% попуст или само 1390 ден. за комплетен гинеколошки преглед (пап, ехо, дигитална колпоскопија) во ПЗУ „Гинекомедика

Со купување на овој ваучер добивате 23 "kupinapopust" поени.

Купи за 1390 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 2950 ден.
    • Попуст 53%
    • Заштедуваш 1560 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  26.09.2018  до  30.11.2018 

Добивате:
 Вагинален преглед. 
 ПАП тест.
 ЕХО (со вагинална сонда и абдоминална сонда 2Д + 3/4Д).
 Дигитална видео колпоскопија.
 Извештај и дијагноза.
• Стручен совет за понатамошно лекување и добар третман.
 Прегледите ги прават Д-р Дејан Божиновски специјалист гинеколог - акушер и Д-р Силвана Божиновска специјалист гинеколог - акушер.
Појаснување:
• Ваучерот може да се користи веднаш со претходна резервација на 078/ 247 044
 За оваа понуда не е задолжително печатење на ваучерот. Доволно е да го покажете единствениот код од ваучерот преку вашиот мобилен телефон.


Ул.50 - та Дивизија бр 5, Скопје
Покажи ми го патот
Тел.
 078 247 044
Раб. време:
08:00 - 20:00 часот
Facebook

Потребна е претходна резервација на 078/ 247 044


ПЗУ „Гинекомедика“ - Како прва приватна гинеколошко-акушерска здравствена установа успешно се грижи и прогресивно напредува во згрижувањето на здравјето на жената во Р. Македонија од 1993 година. Веќе 20 години ви нуди хуман пристап, оригиналност, ефективност, ги промовира најдобрите решенија и е лидер во воведувањето на нови техники, технологии и методи на гинеколшко-акушерската здравствена заштита на женската популација во Македонија. Не двоумете се каде да го направите вашиот чекор кон подобро здравје затоа што ние сме пример дека искуството ги прави разликите и најдобро го докажуваме тоа!!! 
Услуги кои ги нуди „Гинекомедика“ се: 
Гинеколошки услуги:
1. Комплетен преглед
пап тест
Колпоскопија
4д ехо

2. Ласерско лекување, еднократно и безболно
- Ранички на грло на матка

HPV - (CIN) промени
- Kондиломи(брадавици на генитални органи) кај мажи и жени
3. Утврдување на бременост 5 дена по изостанок на редовен менструален циклус
4. Водење на бременост
5. Пренатална дијагностика
6. Генетско советувалиште
7. Генетски сонограм
8. Скрининг за Down синдром
9. Преглед на дојка
10. Биопсија
11. Хименопластика
12. Бесплатни стручни консултации
13. HPV типизација
14. Земање брисеви за микробиолошки испитувања

Услуги на центарот за вештачко оплодување  (ИВФ):

1. IVF-ICSI
2. Интарутерина инсеминација
3. УЗ фоликулометрија
4. Аспирација на цисти
5. Хистеросалпинографија
6. Замрзнување на сперма
7. Чување на замрзната сперма
8. IMSI
9. TECE сепарација на сперма

10. Чување на TECE материјал
11. Спермограм

Тест по Папаниколау или попознат како пап-тест се прави со цел рано откривање на промени на грлото на матката, кои можат да доведат до пoјава на карцином, што значи  редовно правење на пап тестот е превенција од карцином. Заради превенција се препорачува да се прави на секои 6 месеци.  Потполно безболна метода.
Процедурата е следна:
Со стерилна четкица се зама брис од цервикс( грло на матка ). Се прави размаска на стакленце кое потоа се испраќа на цитолошко испитување.
Цитологија е наука за клетките, со што се подразбира дека патолозите  под микроскоп од размасаката гледаат промени во клетките. Секоја промена во одредена клетка асоцира на одредена специфична дијагноза. Со пап тестот се дијагностицираат инфекции и промени во клетки, предизвикани од вирусна етиологија, односно ХПВ вирус. Вируси од типот на ХПВ или бактерии не се докажуваат со пап тест,  туку со други испитувања( ХПВ типизација и Микробиолошки испитувања).
Колпоскопија е дијагностичка  метода за набљудување на грло на матка и вагина, односно за следење на промени на грлото на матката . Се извршува со помош на апарат наречен колпоскоп  во кој е вградена леќа со помош на која сите промени се гледаат многу пати зголемени, па така и најмала промена може да се забележи и да не се дозволи да премине во понапреден стадиум. Апаратот не навлегува во внатрешноста на вагина, туку докторот само набљудува преку него. Поради тоа колпоскопијата е потполно безболна метода.
ПЗУ ГИНЕКОМЕДИКА располага со најнов 4D HIGH DEFINITION ULTRASOUND ехо апарат, единствен од таков вид на територијата на Република Македонија и нуди врвен квалитет на работа со него од страна на високоспецијализиран, професионален, стручен кадар.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

ТВ комода во бела боја - модел BESTA / Шифра 402.998.90
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ТВ комода во бела боја - модел BESTA / Шифра 402.998.90
Уште 5 дена и 13 ч.
 1 Купувач
8 чинии во сина боја - модел FÄRGRIK / Шифра 504.153.61
Kupinapopust.mk - нас.Центар
8 чинии во сина боја - модел FÄRGRIK / Шифра 504.153.61
Уште 5 дена и 13 ч.
 2 Купувачи
100% 2 Арабика кафиња - модел PATAR
Kupinapopust.mk - нас.Центар
100% 2 Арабика кафиња - модел PATAR
Уште 5 дена и 13 ч.
 2 Купувачи
 Маникир на природни нокти + гел на природни нокти + боја по избор - 71%
Студио „Ин Малова“ - Карпош 4
 Маникир на природни нокти + гел на природни нокти + боја по избо...
Уште 5 дена и 13 ч.
 
 Депилација со топол восок на раце, нозе и пазуви + гратис депилација на надусници во салон за убавина 'Прима Бела' - 39%
Салон за убавина "Прима Бела"
 Депилација со топол восок на раце, нозе и пазуви + гратис депила...
Уште 5 дена и 13 ч.
 
Масажа на цело тело + рефлексотерапија (масажа на стопала) + масажа на глава со есенцијално масло по избор (цимет, портокал или лаванда) во салон за убавина 'Прима Бела' - 51%
Салон за убавина "Прима Бела"
Масажа на цело тело + рефлексотерапија (масажа на стопала) + маса...
Уште 5 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Половен телефон марка Samsung J5 2016 
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Половен телефон марка Samsung J5 2016 
Уште 5 дена и 13 ч.
 
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор (Омбре, Сомбре, Балајаж, Фламбојаж или Лајаж)  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор (Омбре, Сомбре, Балај...
Уште 4 дена и 20 ч.
 1 Купувач
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фенирање  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фен...
Уште 4 дена и 20 ч.
 7 Купувачи
Шишање, миење, маска против првут и фенирање на мажи - 49%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, миење, маска против првут и фенирање на мажи
Уште 4 дена и 20 ч.
 3 Купувачи
Надградба на свилени трепки - 50%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Надградба на свилени трепки
Уште 4 дена и 20 ч.
 1 Купувач
Angel Eye сет светла за фарови со модел по избор - 47%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Angel Eye сет светла за фарови со модел по избор
Уште 4 дена и 20 ч.
 
Полица GNEDBY од 'Ikea'
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Полица GNEDBY од "Ikea"
Уште 5 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Две декоративни закачалки - модел TJUSIG
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Две декоративни закачалки - модел TJUSIG
Уште 5 дена и 13 ч.
 1 Купувач