51% попуст или 990 ден. за брза, безболна и евтина дијагноза на сите болести на дигестивниот тракт со квантна анализа и можност за натамошно природно лекување во „Одлично здравје“

Со купување на овој ваучер добивате 25 "kupinapopust" поени.

Купи за 990 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 2000 ден.
  • Попуст 51%
  • Заштедуваш 1010 ден.
 • Преостанато време
 • 1 Купувач
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  16.10.2017  до  30.11.2017 
Добивате:
• Дијагноза сите болести на дигестивниот тракт со квантна анализа која вклучува:
- Откривање на бактерии
- Вируси
- Габички
- Паразити во системот за варење вклучувајќи ја и бактеријата Helikobakter pilory.
- Утврдување на преосетливост на глутен
- Утврдување на болести на системот за варење како гастроезофагеален рефлукс, воспаление на желудник, чир на желудник и двaнаестпалачно црево, болести на тенко црево запек, улцерозен колит и кронова болест.
- Воспаление и други болести на црн дроб и жолчка, камен во жолчка.
- Болести на панкреас и слезена.
- Испитување на малигни заболувања и тумор маркери за болести на дигестивниот тракт.
- Преосетливост и алергија на одредени видови на храна.
Појаснување:
• Со купување на овој купон имате можност од добивање на 50% попуст во лечењето на болестите на дигестивниот систем со инегративен пристап информотерапија, промена во исхрана и балансирање на енергијата.
 Ваучерот може да се користи веднаш со претходна резервација на: 078 33 25 64.
 За оваа понуда не е задолжително печатење на ваучерот. Доволно е да го покажете единствениот код од ваучерот преку вашиот мобилен телефон.

 ул. Дете Татуличе 8а, населба Лисиче, 1000 Скопје
Покажи ми го патот

 тел. 078 332 564


 e-mail: odlicnozdravje@gmail.com

 Facebook

Потребна е претходна резервација на 078 332 564

Центар за брза дијагноза и природно лекување „Одлично здравје“ - хомеопат и стручен консултант Д-р Весна Нешевска 

ТОКСИНИ, БАКТЕРИИ, ВИРУСИ, ГАБИЧКИ, ПАРАЗИТИ,ПРЕОСЕТЛИВОСТ НА ГЛУТЕН - КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИМЕ ОД НИВ И ФАТАЛНИТЕ ПОСЛЕДИЦИ КОИ ГИ ПРЕДИЗВИКУВААТ?
Токсини, бактерии, вируси, паразити, габички…Секој од нив има штетно влијание врз нашето тело. Тие се составен дел од нашата средина а со тоа и од нашето тело и не можеме да ги избегнеме. Особено е значајно нивното присуство во дигестивниот тракт каде ја спречуваат ресорпцијата на храната и нормалното функционирање на имунолошкиот систем. Брзата храна, лоши прехрамбени навики, конзерванси, адитиви, хемиски загаден воздух и вода, хемиски третирани растенија со кои се храниме, употреба на лекови, цигари, сомнителен алкохол придонесуваат за загаденост на човечкото тело со токсини и слабеење на имунитетот и вкупната здравствена состојба. Токсините придонесуваат за појава на кисела средина во телото а киселата средина придонесува за токсичност на клетките и ткивата и е погодна за развој на бактерии, вируси, габички, паразити и канцер клетки. Бактериите и останатите микрорганизми кои ги населуваат дишниот, гастроинтестиналниот и долниот дел од урогениталниот тракт се дел од нормалната флора. Во кисела средина во телото предизвикана меѓу другото и од присуство на токсини од различо потекло се нарушува нормалната бактериска флора и доаѓа разраснување на патолошка бактериска флора која уште повеќе го ослабува имунитетот и придонесува за појава на акутни и хронични болест. Нормално бактериската флора 80% би трбало да биде составена од пробиотички или корисни микрорганизми а 20 % од патогени или штетни микрорганизми. Домашната бактериска флора во овој сооднос не нанесува штета се додека постои природна равнотежа на факторите кои делуваат на стабилност и правилно функционирање на клетките. Глутенска ентеропатија или целијакија е хронична болест на тенкото црево која настанува поради трајна неподносливост на една состојка во пченичното зрно која се нарекува глутен и може не ретко може да предизвика многу непријатни симптоми. Освен во пченицата глутен има и во јачмен,`рж и овес , месо, разни видови на маргарин, додатоци на лекови, витамини, аминокиселини, чоколади, вештачки боји и многу други производи можат да бидат загадени со глутен. Неподносливост према глутен е трајна за генетски преодредени личности. Болеста е автоимуна и се создаваат антитела спрема сопствените клетки особено клетките на тенкото црево.Восплаението и дегенерацијата нема да го зафати само цревото. Со напредување на болеста доаѓа до анемија, пречки во дигестјата на лактоза, надуеност, опстипација, пролив, болки во стомакот, лошо расположение, главоболка, смалена концентрација. Кожата е осетлива. Кај маладите се успорува растот, се предизвикува остеопороза, ментална заостанатост. Поради долготрајна воспалителна состојба ризикот од разни тумори се зголемува а може да дојде и до автоимуни болести како што се шеќерна болест или автимуни болести на тиреоидеата,кожата, нервното ткиво. Самата болест почесто се јавува во европските земји кај женскиот пол и тоа реалтивно доста често. Се смета деко секој 100 жител пати од глутенска ентеропатија која може да биде манифестна но и со години да биде во скриена состојба. Што се однесува до генетските фактори можноста и блиските роднини на болните и самите да имаат глутенска ентеропатија изнесува 2-5%. Освен во пченицата глутен има и во јачмен,`рж и овес. Симптомите на самата болест се различни: од благи и речиси неуочливи до мошне изразени и веднаш препознатливи. Симптомите на глутенската ентеропатија која со години може да остане скриена и да предизвика секундарно и други болести се следните: 
Општи симптоми:
- општа слабост
- дебелина
- губење на тежината
- низок крвен притисок
- незначително зголемена температура
- хроничен замор
Дигестивни симптоми:
- воспаление на гркланот
- афти во устата
- запек
- пролив
- анорексија
- мачнина
- повраќање
- надуеност на стомакот
- гасови
Метаболички:
- анемија
- склоност кон крварење
- отоци
_ чувство на трнење по рацете и нозете
Мускулно-коскени:
- болки во мускулите
- болки во коските
- болки и отоци во зглобовите и кичмата
- спонтани скршеници на коските
- болки во мускулите со вкочанетост
Невролошки и психијатриски:
- психичка напнатост
- депресија
- анксоизност
- големи промени во расположението
- периферна неуропатија
- вртоглавица или чувство на немање на равнотежа
- главоболка и мигренска главоболка
Хормонални:
- пореметување на менструалниот циклус
- смалена плодност ( мажи и жени)
- повторување на болести во бременоста
Кожни:
- различни исипи
- црвенило по кожата
- хематоми
- keratoza pilaris или пилешка нерамна кожа на рацете
Автоимуни заболувања:
- Хашимото тиреоидитис
- лупус
- ревматоиден артрит
- псоријаза
- улцерозан колит
- склеродермија
- мултипна склероза
Компликации-може да се јави пореметување на жлездите со внатрешно лачење како што се црниот дроб и панкреасот, зголемена киселост на желудечната киселна, настанување на чир на тенкото црево. Најтешка компликација е настанување на малигни болести на дигестивниот систем кај нелечени болни, каде што дијагнозата е утврдена во покасна возраст. Можат да бидат лимфоми, карциноми. Времето од настанување на целијакијата до појавата на малигни болести е различно.Малигноста се јавува кај 14% пациенти со нелечена глутенска ентеропатија па некогаш нелечената глутенска ентеропатија се смета за премалигна состојба.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Eднодневна шопинг тура во прекрасниот Белград и Ушче (28.10.2017) - 20%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
Eднодневна шопинг тура во прекрасниот Белград и Ушче (28.10.2017)
Уште 4 дена и 15 ч.
 
 • 990 ден.
 • 1240 ден.
Kулер NITRO N-COOL 1 Император  - 55%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Kулер NITRO N-COOL 1 Император 
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 580 ден.
 • 1290 ден.
Mоќна екстерна (надворешна) батерија Nitro N-OX Power DataBank од 8000mAh, ултра тенка и лесна за пренос  - 34%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Mоќна екстерна (надворешна) батерија Nitro N-OX Power DataBank од...
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 590 ден.
 • 890 ден.
Квалитетен Nitro N-charge полнач за возило  - 68%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Квалитетен Nitro N-charge полнач за возило 
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 129 ден.
 • 400 ден.
Kомпактен пренослив USB HUB со 4 порти во црна или бела боја - 61%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Kомпактен пренослив USB HUB со 4 порти во црна или бела боја
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 190 ден.
 • 490 ден.
Manhattan City ташна за лаптоп со подарок Nitro пенкало и Nitro gift bag - 51%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Manhattan City ташна за лаптоп со подарок Nitro пенкало и Nitro g...
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 490 ден.
 • 990 ден.
Прочистување од вируси, тројански коњи, црви и друг малициозен софтвер на хард дискот + средување на драјверите на Вашиот лаптоп / компјутер / таблет + дополнителени 50% на лиценца за McAfee Antivirus - 61%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Прочистување од вируси, тројански коњи, црви и друг малициозен со...
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 350 ден.
 • 900 ден.
Миење, маска за регенерација, шишање и фенирање - 62%
Фризерско студио „Перфект“ - Капиштец
Миење, маска за регенерација, шишање и фенирање
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 190 ден.
 • 500 ден.
Нијансирање по избор, третман и фенирање - 60%
Фризерско студио „Перфект“ - Капиштец
Нијансирање по избор, третман и фенирање
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 599 ден.
 • 1500 ден.
Ботокс за коса со најдобрата линија на Botu-Cure Special Care - 73%
Фризерско студио „Перфект“ - Капиштец
Ботокс за коса со најдобрата линија на Botu-Cure Special Care
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 400 ден.
 • 1500 ден.
Кератински третман за трајно исправување и нега + фен - 63%
Фризерско студио „Перфект“ - Капиштец
Кератински третман за трајно исправување и нега + фен
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 1799 ден.
 • 4800 ден.
Пломбирање на заб со квалитетна нано композитна пломба - 71%
ПЗУ „Денталика“ - Ново Лисиче
Пломбирање на заб со квалитетна нано композитна пломба
Уште 4 дена и 14 ч.
 
 • 350 ден.
 • 1200 ден.
7 или 11 ноќевања во сместување по избор (Дек. 2017 / Април 2018) - 22%
Хотел „Belmont“ Банско
7 или 11 ноќевања во сместување по избор (Дек. 2017 / Април 2018)
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • од 1500 ден.
Нокевање за максимум 4 лица во еднособен апартман - 27%
Хотел „Mont Blanc 3* “ Банско
Нокевање за максимум 4 лица во еднособен апартман
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 220 ден.
 • 3348 ден.
Испитување на серумско железо, шеќер, калциум и холестерол во крвта - 80%
ПЗУ „ПАВЛИНА“ - Кисела Вода
Испитување на серумско железо, шеќер, калциум и холестерол во крв...
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 90 ден.
 • 450 ден.
Релакс масажа на ЦЕЛО тело, 60 мин. со етерични масла на Esensa mediterana - 35%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Релакс масажа на ЦЕЛО тело, 60 мин. со етерични масла на Esensa m...
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 390 ден.
 • 600 ден.
Парцијална масажа (грб, раце или нозе) во времетраење од 30 мин. - 43%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Парцијална масажа (грб, раце или нозе) во времетраење од 30 мин.
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 170 ден.
 • 300 ден.
Спортска масажа во времетраење од 30 мин. - 38%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Спортска масажа во времетраење од 30 мин.
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 250 ден.
 • 400 ден.
Антицелулитна масажа со масло од ментол, лимон или цитрон - 63%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Антицелулитна масажа со масло од ментол, лимон или цитрон
Уште 2 дена и 15 ч.
 2 Купувачи
 • 150 ден.
 • 400 ден.
Еден третман на тело - HOT боди врапинг + пилинг - 26%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Еден третман на тело - HOT боди врапинг + пилинг
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 590 ден.
 • 800 ден.
Пакет од 7 екстра ефективни третмани - HOT боди врапинг + пилинг на тело - 50%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Пакет од 7 екстра ефективни третмани - HOT боди врапинг + пилинг ...
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 2250 ден.
 • 4500 ден.
Антицелулитна терапија - боди врапинг со липо актив гел - 30%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Антицелулитна терапија - боди врапинг со липо актив гел
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 490 ден.
 • 700 ден.
Пакет од 7 антицелулитни масажи и боди врапинг со липо актив гел - 53%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Пакет од 7 антицелулитни масажи и боди врапинг со липо актив гел
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 1990 ден.
 • 4200 ден.
Со купон од 100 ден. и доплата од 1100 ден. добивате ноќевање во студио за 2 лица
Апартмани „Бубамара“ - Крушево
Со купон од 100 ден. и доплата од 1100 ден. добивате ноќевање во ...
Уште 4 дена и 14 ч.
 
 • 100 ден.
Полнач за брзо полнење на телефон со автоматско препознавање на Fast - Chargе функцијата - 58%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Полнач за брзо полнење на телефон со автоматско препознавање на F...
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 250 ден.
 • 600 ден.
Клуб медијапанска маса со висок сјај и боја по избор!
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Клуб медијапанска маса со висок сјај и боја по избор!
Уште 1 ден и 14 ч.
 
 • од 5290 ден.