51% попуст или само 990 денари за брза, безболна и евтина дијагноза на сите болести на дишниот систем (како и причините за истите) кај возрасни и деца со квантна анализа и можност за натамошно природно лекување во „Одлично здравје“

Со купување на овој ваучер добивате 25 "kupinapopust" поени.

Купи за 990 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 2000 ден.
  • Попуст 51%
  • Заштедуваш 1010 ден.
 • Преостанато време
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  16.10.2017  до  30.11.2017 
Добивате:
 Прегледот опфаќа:
-Откривање на заболувања на дишниот систем кај возрасни како хроничен ринит, синусит, ларингит, полип во ларинкс и нос, хроничен бронхит,астма, малигни заболувања.
-откривање на сите вируси, бактериии,габички и паразити кои би можеле да предизвикаат заболување
-Откривање на алергени од надворешната средина ( како тешки метали) и алергија на храна.
-Утврдување на тумор маркери и малигно заболување
-утврдување на алергени кои се внесуваат како храна
-утврдување на недостаток на витамини,минерали
-утврдување на енергетски блокади по чакри кои би можеле да доведат до болести на дишниот систем.
 Подобрено здравје за Ваша поголема сигурност.
Појаснување:
 Доколку го купите овој ваучер добивате можност за натамошно мултидисциплинарно лекување со попуст од 50% единствено во Македонија. Ова лекување опфаќа  интегративен пристап кој опфаќа Информотерапија, промена на исхрана и балансирање на
енергија.

 Ваучерот може да се користи веднаш со претходна резервација на: 078 33 25 64.
 За оваа понуда не е задолжително печатење на ваучерот. Доволно е да го покажете единствениот код од ваучерот преку вашиот мобилен телефон или таблет.


 ул. Дете Татуличе 8а, населба Лисиче, 1000 Скопје
Покажи ми го патот

 тел. 078 332 564


 e-mail: odlicnozdravje@gmail.com

 Facebook

Потребна е претходна резервација на 078 332 564

Центар за брза дијагноза и природно лекување „Одлично здравје“ - хомеопат и стручен консултант Д-р Весна Нешевска

БОЛЕСТИ НА СИСТЕМОТ ЗА ДИШЕЊЕ КАЈ ДЕЦА И ВОЗРАСНИ
Респираторен тракт или систем за дишење е општ термин кој се користи за опишување на сите делови на телото кои се вклучени во овозможување на дишењето. Медицински е поделен на горен и долен респираторен тракт.
Горниоте респираторен тракт се составен од следните делови:
- Нос
- Синуси- шуплини исполнети со воздух кои се наоѓаат во челните и јагодичните коски
- Уста во кои се вклучени и крајниците
- Ждрело- кое се наоѓа на задната страна на грлото и спречува страните тела меѓу кои и храната да навлезат во белите дробови.
- Ларинкс- дел од грлото кој содржи гласни жици
- Долниот респираторен тракт е составен од следните делови
- Трахеа или душник - цевка која го поврзува грлото и белите дробови
- Бронхи- две гранки кои се разделуваат кога дучникот влегува во белите дробови
- Бронхиоли- ситни дишни патишта кои се наоѓаат во целите бели дробови
- Алвеоли- ситни воздушести ќесички кои се наоѓаат на крајот од бронхиолите
Некаде околу 700 000 илјади граѓани на Македонија боледуваат од болести на дишни патишта од кои 76% боледуваат од болести на горни дишни патишта и 24 % од болести на долни дишни патишта.
Најчести болести на горните дишни патишта се:
1)    Ринитис и синуситис се воспление на носот и синусите и се предизвикани од вирусна, алергиска или бактериска природа. Се манифесираат со кивање, болки во пределот на носот и очите, отежнато дишење, температура.
2)    Ангина- воспаление на крајниците предизвикано од бактериска инфекција. Се манифестира со оток,црвенило а не ретко и гној во крајниците и многу често е проследен цо висока температура.
3)    Фарингит- восплаение на ждрелото- може да биде од вирусна, алергиска или бактериска природа. Се манифестира со болка во грлото, температура, кашлица.
4)    Ларингит- воспаление на гласните жици кое може да биде од бактериска, вирусна или алергиска природа
5)    Кога инфекцијата навлегува подлабоко се јавува трахеит кој исто така може да е од вирусна, алергиска или бактериска природа. Најчесто се манифестира со кашлица.
Болестите на долните дишни патишта можат да бидат акутни и хронични.  А) Акутни болести се:
1)    Бронхит- воспаление на бронхите кое се манифестира со кашлање кое може да биде суво или со искашлување, отежнато дишење, температура.
2)    Пнеумонија- воспаление на белодробното ткиво кое што ги зафаќа алвеоларните простори. Ова заболување е најопасно заболување на респираторниот тракт и може да биде предизвикано од бактерии, вируси и габички. Најчести причинители се Streptococcus pneumoniae (pneumokok), Straphylococcus aureus, Haemophylus influenzae, Klebsiella pneumonia. Симптомите се специфични и неспецифични. Неспецифични се треска, губење на апетитот, потење, болки во мускулите и зглобовите, главоболка. Кај некои болни постои во анамнеза податок за непосредно преболена инфекција на горните дишни патишта од вирусно потекло. Специфичните респираторни симптоми се кашлање со искашлување, отежнато дишење, плеурална болка, температура.
Б) Хроничните болести на дишните патишта се потешки и доколку не се лечат можат да завршат со смрт. Овие болести можат да бидат предизвикани од различни предизвикувачи како наследни фактори, бактерии, вируси, дим од цигари, алергии. Порастот на атмосферското загадување и лошите климатски услови исто така предизвикуваат појава на овие болести. Главни симптоми на овие болести се:
Недостаток на воздух
Болки и свирежи во градите
- Кашлање, забрзано дишење
- Грчење на мускулите на дишните органи
- Зголемена температура
- Оток на слузницата на дишните органи
- Зачестена и зголемен степен на инфекција на дишните органи
- Пукање на алвеолите што во крајна фаза доведува до намалување на дишната функција.
Тоа се следнита заболувања:
1)    Хроничен бронхитис
2)    Хронична опструктивна белодробна болест
3)    Бронхијална астма
4)    Емфизем
Како и сите други болести доколку не се превенира при појавување на првите симптоми дишните болести можат да прогредираат и да го отежнат и намлат квалитетот на животот како и работоспособноста. Поради тоа е потребно отстранување на предизвикувачите како бактерии, алергени и алергии и спречување на појава на трајни последици. Тоа е можно со откривање на овие причинители со квантна анализа и лекување со хомеопатија, биорезонантна медицина и информотерапија.Може да ве интересираат и следниве понуди:

Eднодневна шопинг тура во прекрасниот Белград и Ушче (28.10.2017) - 20%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
Eднодневна шопинг тура во прекрасниот Белград и Ушче (28.10.2017)
Уште 4 дена и 15 ч.
 
 • 990 ден.
 • 1240 ден.
Kулер NITRO N-COOL 1 Император  - 55%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Kулер NITRO N-COOL 1 Император 
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 580 ден.
 • 1290 ден.
Mоќна екстерна (надворешна) батерија Nitro N-OX Power DataBank од 8000mAh, ултра тенка и лесна за пренос  - 34%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Mоќна екстерна (надворешна) батерија Nitro N-OX Power DataBank од...
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 590 ден.
 • 890 ден.
Квалитетен Nitro N-charge полнач за возило  - 68%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Квалитетен Nitro N-charge полнач за возило 
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 129 ден.
 • 400 ден.
Kомпактен пренослив USB HUB со 4 порти во црна или бела боја - 61%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Kомпактен пренослив USB HUB со 4 порти во црна или бела боја
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 190 ден.
 • 490 ден.
Manhattan City ташна за лаптоп со подарок Nitro пенкало и Nitro gift bag - 51%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Manhattan City ташна за лаптоп со подарок Nitro пенкало и Nitro g...
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 490 ден.
 • 990 ден.
Прочистување од вируси, тројански коњи, црви и друг малициозен софтвер на хард дискот + средување на драјверите на Вашиот лаптоп / компјутер / таблет + дополнителени 50% на лиценца за McAfee Antivirus - 61%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Прочистување од вируси, тројански коњи, црви и друг малициозен со...
Уште 4 дена и 21 ч.
 
 • 350 ден.
 • 900 ден.
Миење, маска за регенерација, шишање и фенирање - 62%
Фризерско студио „Перфект“ - Капиштец
Миење, маска за регенерација, шишање и фенирање
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 190 ден.
 • 500 ден.
Нијансирање по избор, третман и фенирање - 60%
Фризерско студио „Перфект“ - Капиштец
Нијансирање по избор, третман и фенирање
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 599 ден.
 • 1500 ден.
Ботокс за коса со најдобрата линија на Botu-Cure Special Care - 73%
Фризерско студио „Перфект“ - Капиштец
Ботокс за коса со најдобрата линија на Botu-Cure Special Care
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 400 ден.
 • 1500 ден.
Кератински третман за трајно исправување и нега + фен - 63%
Фризерско студио „Перфект“ - Капиштец
Кератински третман за трајно исправување и нега + фен
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 1799 ден.
 • 4800 ден.
Пломбирање на заб со квалитетна нано композитна пломба - 71%
ПЗУ „Денталика“ - Ново Лисиче
Пломбирање на заб со квалитетна нано композитна пломба
Уште 4 дена и 14 ч.
 
 • 350 ден.
 • 1200 ден.
7 или 11 ноќевања во сместување по избор (Дек. 2017 / Април 2018) - 22%
Хотел „Belmont“ Банско
7 или 11 ноќевања во сместување по избор (Дек. 2017 / Април 2018)
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • од 1500 ден.
Нокевање за максимум 4 лица во еднособен апартман - 27%
Хотел „Mont Blanc 3* “ Банско
Нокевање за максимум 4 лица во еднособен апартман
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 220 ден.
 • 3348 ден.
Испитување на серумско железо, шеќер, калциум и холестерол во крвта - 80%
ПЗУ „ПАВЛИНА“ - Кисела Вода
Испитување на серумско железо, шеќер, калциум и холестерол во крв...
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 90 ден.
 • 450 ден.
Релакс масажа на ЦЕЛО тело, 60 мин. со етерични масла на Esensa mediterana - 35%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Релакс масажа на ЦЕЛО тело, 60 мин. со етерични масла на Esensa m...
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 390 ден.
 • 600 ден.
Парцијална масажа (грб, раце или нозе) во времетраење од 30 мин. - 43%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Парцијална масажа (грб, раце или нозе) во времетраење од 30 мин.
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 170 ден.
 • 300 ден.
Спортска масажа во времетраење од 30 мин. - 38%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Спортска масажа во времетраење од 30 мин.
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 250 ден.
 • 400 ден.
Антицелулитна масажа со масло од ментол, лимон или цитрон - 63%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Антицелулитна масажа со масло од ментол, лимон или цитрон
Уште 2 дена и 15 ч.
 2 Купувачи
 • 150 ден.
 • 400 ден.
Еден третман на тело - HOT боди врапинг + пилинг - 26%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Еден третман на тело - HOT боди врапинг + пилинг
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 590 ден.
 • 800 ден.
Пакет од 7 екстра ефективни третмани - HOT боди врапинг + пилинг на тело - 50%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Пакет од 7 екстра ефективни третмани - HOT боди врапинг + пилинг ...
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 2250 ден.
 • 4500 ден.
Антицелулитна терапија - боди врапинг со липо актив гел - 30%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Антицелулитна терапија - боди врапинг со липо актив гел
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 490 ден.
 • 700 ден.
Пакет од 7 антицелулитни масажи и боди врапинг со липо актив гел - 53%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Пакет од 7 антицелулитни масажи и боди врапинг со липо актив гел
Уште 2 дена и 15 ч.
 
 • 1990 ден.
 • 4200 ден.
Со купон од 100 ден. и доплата од 1100 ден. добивате ноќевање во студио за 2 лица
Апартмани „Бубамара“ - Крушево
Со купон од 100 ден. и доплата од 1100 ден. добивате ноќевање во ...
Уште 4 дена и 14 ч.
 
 • 100 ден.
Полнач за брзо полнење на телефон со автоматско препознавање на Fast - Chargе функцијата - 58%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Полнач за брзо полнење на телефон со автоматско препознавање на F...
Уште 3 дена и 21 ч.
 
 • 250 ден.
 • 600 ден.
Клуб медијапанска маса со висок сјај и боја по избор!
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Клуб медијапанска маса со висок сјај и боја по избор!
Уште 1 ден и 14 ч.
 
 • од 5290 ден.