16% попуст или 799 денари за Ашваганда спорт + 

Со купување на овој ваучер добивате 20 "kupinapopust" поени.

Купи за 799 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 950 ден.
    • Попуст 16%
    • Заштедуваш 151 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  18.06.2024  до  31.08.2024 

Добивате:
Ашваганда спорт + 
Ашваганда, корен од зимска цреша, е напопуларна во Аурведата.
Претставува мала грмушка многу распространета во сувите региони на Индиа. Расте и во Пакистан, Бангладеш, Шри Ланка, и северните делови од Африка.

Во останатите делови во светот се култивира. Традиционално се користи во Аіурведа Индиска медицина како средство за лекуване на машката и женската инфертилност и импотенциа, за анемиа и нередовен менструален циклус.
Се користи за третман на мускулно-скелетни заболувана (артритис, остеоартритис, ревматизам), како тоник за зголемуване на енергиата, за превенциа од болести ка спортисти и сл.
 - Зголемува хемоглобин, а го намалува холестеролот во крвта, покажува антимикробно дество
- Антиинфламаторно, антитумурско, антиоксидантно, хемеопатско и имуномодулаторно дество
- Поволно влиае на ендокрините жлезди, кардиоваскуларниот, респираторниот и централниот нервен систем
- Наменет за физички активни луге, луге изложени на замор и стрес
- Го подмладува организмот, jа зголемува енергиата и го опушта организмот

Пакуване: 200 таблети
Препорачана дневна доза: 1 таблета, со чаша вода Порции во едно пакуване: за 200 дена
Состоки: калциум карбонат, екстракт од ашваганда Withania somnifera, полнители: микрокристална целулоза, скроб, витамин Ц (L-аскорбинска киселина), средство против згрудчуване: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид, ниацин (никотинамид), витамин E (D-алфа-токоферол), пантотенска киселина (D-пантотенат, калциум), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), рибофлавин, тиамин (тиамин мононитрат), фолна киселина (птеромоноглутаминска киселина), D-биотин, витамин Б12 (цианокобаламин)
 Додаток во исхраната.
Производот е наменет за луге над 18 години. Да не се користи доколку сте алергични на некои од горе наведените состоіки. Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатокот во исхраната не може да се користи како замена за разновидна исхрана. Се препорачува балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да не се користи при корситене на лекови, во тек на бременост и доенье, да не се комбинира со алкохол. Може да содржи остатоци од: житарки кои содржат глутен, соа, млеко, заца.
Секогаш затварате го пакуваньето по употреба.


Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665  

Нудиме различни понуди за услуги и производи со безконкуретно ниски цени. Со тоа што на фирмите кои ги нудат услугите/производите ќе им обезбедиме поголем број на купувачи и ефективна реклама, добиваме ексклузивни попусти кои достигнуваат дури до - 90% од редовната цена.


Тоа е Моќта на Колективното Купување. Да ја искористиме.

Од неодамна ја имаме и улогата на online marketshop, поточно продаваме производи кои се и без попуст, но сепак со привлечни цени. Нудиме и производи за кои сметаме дека нашите корисници ќе имаат интерест без оглед на цената.
Kupinapopust како веб страната постои скоро 10 години, а се карактериза со оптимизирано и пред се сигурно online плаќање, брза и навремена достава, како и квалитетна корисничка поддршка. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Третман во солариум во „Мое Студио Дадар“ - 51%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Третман во солариум во „Мое Студио Дадар“
Уште 4 дена и 12 ч.
 
Шишање, третман со макадамија за длабинска хидратација и фенирање во најдоброто „Мое Студио Дадар“ - 66%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со макадамија за длабинска хидратација и фенирање...
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
AFTER SUN  третман на лице за здрав изглед на вашата кожа и интензивна хидратација после сончање - 71%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
AFTER SUN  третман на лице за здрав изглед на вашата кожа и интен...
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
рН минус 10л
OnlineShopping Mk
рН минус 10л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
рН минус 1л
OnlineShopping Mk
рН минус 1л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Активен кислород 1кг
OnlineShopping Mk
Активен кислород 1кг
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Алгицид 10л
OnlineShopping Mk
Алгицид 10л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Алгицид
OnlineShopping Mk
Алгицид
Уште 4 дена и 13 ч.
 
- 44%
Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Уште 4 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Медицинска масажа во Салон за масажа ROYALTY TREATMENT - 40%
Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Медицинска масажа во Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
Жен шен и гуарана - 20%
Kupinapopust.mk
Жен шен и гуарана
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Спирулина - 15%
Kupinapopust.mk
Спирулина
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Водно тура со АТВ мотори  - 20%
ATV Adventour - Скопје
Водно тура со АТВ мотори 
Уште 4 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Ноќевање со појадок за две лица во Апартмани ресторан Шутиновски во Вевчани - 17%
Апартмани ресторан Шутиновски
Ноќевање со појадок за две лица во Апартмани ресторан Шутиновски ...
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месеци - 70%
Винер - Едукација сметководство и консалтинг
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месец...
Уште 4 дена и 13 ч.