30% попуст или 839 денари за 1 пробен ЕМС тренинг 

Со купување на овој ваучер добивате 20 "kupinapopust" поени.

Купи за 839 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 1200 ден.
    • Попуст 30%
    • Заштедуваш 361 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  23.05.2024  до  31.07.2024 

Како да го разберам ЕМС 20 минутниот тренинг?!

За да се издржат секојдневните  психофизички предизвици, потребно е да сме ФИЗИЧКИ АКТИВНИ.

ЕМС тренингот во нашето студио е тренинг за сила, баланс, физичка кондиција, односно одржување на телото во одлична форма.
Се изведуваат мих вежби од кросфит, теретана, аеробик и слично, само што за времето од 20/30 минути да е поефективно, аплициран е ЕМС елек - фитнес технологија која е иновативна.
Интензитетот на електро - стимулацијата се прилагодува кај секој посебно во зависност од целта на членот со управување на таблет кој е поврзан со безжина батерија, односно Bluetooth.

Зошто би се одлучиле за ЕМС тренинг?

Го обликува телото - задникот/струкот/стомакот/градите/рацете/нозете
Ја зацврстува и затегнува кожата
Го намалува целулитот
Ја подобрува циркулацијата на крвта
Го подобрува држењето и ставот на телото
Помага во намалување на болките во грбот
Се дефинира мускулна маса
Намалување на масното ткиво
Ја подобрува кондицијата
Го намалува стресот

На пробниот ЕМС тренинг добиваш:
- Консултација со ЕМС инструкторка за кои вежби и тип на вежбање ти се потребни
- Мерење на сите параметри и обем на цело тело
- Целосна опрема за ЕМС тренинг (хеланки, маица и пешкир)
- 20 минутен ЕМС тренинг со персонален ЕМС инструктор
- 10 минути ЕМС масажа (антицелулитна, релакс или медицинска)
- Програма за правилна исхрана и, зголемено ниво на допамин 

Појаснување:

 Потребна е претходна резервација на 072 530 864

• Ваучерот може да се користи веднаш.

Ruzveltova 30-1/3, Skopje, Republic of Macedonia, 1000

072 530 864

info@ems20.com.mk


 Потребно е претходно закажување на телефонскиот број: 072 530 864

Што е ЕМС?

Електро - мускулна стимулација, иновативна фитнес технологија која за време на 20 минутниот тренинг испраќа мали и безболни електрични импулси директно до мускулите. Со тоа ги зголемува нивните природни контракции и го прави секој тренинг повеќекратно ефикасен. Оваа технологија се користи и кај физиотерапијата и опоравување по повреди.

ЕМС тренингот е иновативен метод на вежбање каде се изведуваат микс вежби од кросфит, теретана, аеробик и слично, само што за времето од 20 – 30 минути да е поефективно, аплициран е ЕМС елек – фитнес машина

.Со ЕМС пробниот тренинг, ја конкретизираме твојата цел преку

:• Мотивација и постојаност

• Рационализација на одлуките

• Победа над неодлучноста

• Личен развој

Со обезбедување на основна едукација за здрав живот, ние ги оспособуваме нашите членови да ги одржуваат своите здравствени цели и да живеат квалитетен и балансиран живот на долгорочна перспектива водејќи го следењето постојано, 2х неделно.

Секој ЕМС пакет за вежбање обезбедува целосна опрема која подразбира да добиете на секој засебен ЕМС тренинг ликрени хеланки и маица.Овој комплетен пристап ти овозможува да се фокусираш и да уживааш во своето 20 до 30 минутно вежбање.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Спирулина - 15%
Kupinapopust.mk
Спирулина
Уште 3 дена и 2 ч.
 
Ашваганда спорт +  - 16%
Kupinapopust.mk
Ашваганда спорт + 
Уште 3 дена и 1 ч.
 
Водно тура со АТВ мотори  - 20%
ATV Adventour - Скопје
Водно тура со АТВ мотори 
Уште 3 дена и 2 ч.
 
Ноќевање со појадок за две лица во Апартмани ресторан Шутиновски во Вевчани - 17%
Апартмани ресторан Шутиновски
Ноќевање со појадок за две лица во Апартмани ресторан Шутиновски ...
Уште 3 дена и 2 ч.
 
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска или релакс) - 33%
Салон за масажа „Серџо“
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска или релакс)
Уште 3 дена и 2 ч.
 13 Купувачи
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месеци - 70%
Винер - Едукација сметководство и консалтинг
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месец...
Уште 3 дена и 2 ч.
 
Мадеро масажа во времетраење од 50 минути. - 34%
МАГИЧНИ РАЦЕ ДООЕЛ Скопје
Мадеро масажа во времетраење од 50 минути.
Уште 3 дена и 2 ч.
 2 Купувачи
Летна Програма – Едукативно забавни работилници (х8 работилници) ЈУНИ И ЈУЛИ  - 40%
Едукативен центар „Миа Марија“
Летна Програма – Едукативно забавни работилници (х8 работилници) ...
Уште 3 дена и 2 ч.
 3 Купувачи
Славење на родендени (ЈУНИ, ЈУЛИ) во најбараните денови САБОТА и НЕДЕЛА во Едукативен центар „Миа Марија“ - 40%
Едукативен центар „Миа Марија“
Славење на родендени (ЈУНИ, ЈУЛИ) во најбараните денови САБОТА и ...
Уште 3 дена и 2 ч.
 1 Купувач
2 часа Едукативно – забавна работилница (ЈУНИ и ЈУЛИ) во Едукативен центар „Миа Марија“ - 30%
Едукативен центар „Миа Марија“
2 часа Едукативно – забавна работилница (ЈУНИ и ЈУЛИ) во Едукатив...
Уште 3 дена и 2 ч.
 
Ласерски третман на габични инфекции на нокти во специјалистичката ординација по дерматовенерологија и естетска медицина 'Skin Solution' - 44%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Ласерски третман на габични инфекции на нокти во специјалистичкат...
Уште 3 дена и 2 ч.
 6 Купувачи
Оксигенски третман на лице за здрав изглед на вашата кожа во специјалистичката ординација по дерматовенерологија и естетска медицина 'Skin Solution' - 70%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Оксигенски третман на лице за здрав изглед на вашата кожа во спец...
Уште 3 дена и 2 ч.
 27 Купувачи
Летен предизвик 21 дневна програма за слабеење - 98%
ИНСТИТУТ РС
Летен предизвик 21 дневна програма за слабеење
Уште 3 дена и 2 ч.
 7 Купувачи
 Бразилска мадеро масажа во времетраење од 60 мин. во Салон за убавина „Тренд АС' - 25%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода
 Бразилска мадеро масажа во времетраење од 60 мин. во Салон за уб...
Уште 3 дена и 2 ч.