3999 ден. за апарат за вакумирање - Модел Laica VT3108

Со купување на овој ваучер добивате 63 "kupinapopust" поени.

Купи за 3999 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  22.02.2021  до  28.02.2022 

Добивате:
• Апарат за вакумирање
Модел Laica VT3108
 Карактеристики на производот:
- максимален капацитет 9 л / мин
- моќност на компресорот: 90W
- моќ на вшмукување: -750 mbar
- 220V-50 Hz напојување
- димензии 30 см (L) x 14,7 mm (A) x 8 (H) cm
- максимална ширина на вреќичка: 25 см
- тежина: 0,9 кг.
 Апаратот за вакумирање Laica може да се користи со следниве потрошни материјали:
- VT3503: 20 торби за празна храна 20 х 28 см
- VT3506: комплет за вшмукување + 3 еднократни торби 23 x 26 см
- VT3507: 10 еднократни торби 23 x 26 см
- VT3508: 2 ролки за празнење храна 20 x 600 см
- VT3514: 2 ролни за празнење храна 15 х 300 см
Појаснување:
 Вакумско пакување - опис на процесот:
- Вакумското пакување е модерна технологија за пакување и складирање на прехранбени производи. Процесот на вакумско пакување се состои во внесување на храна во пакет направен од материјал кој непропустливи на гас и извлекување на воздухот однатре со помош на вакуумска пумпа. Ова го избегнува контактот на производите со кислород што може да предизвика реакции кои доведуваат до промена на производот. Во отсуство на кислород, множењето на микроорганизмите (бактерии, мувла) е стопирано и процесот на расипување на храна е одложен. На овој начин, храната се чува безбедна.
 Предностите на вакумското пакување храна:
- Вакумирањето го зголемува периодот во кој храната може да се чува приближно 3-4 пати
- Заштедете простор во фрижидер
- Пакувањето може да се направи и за кревки производи
 Laica VT3108 Компактна машина за вакуумско пакување - за одржување на храна што е можно посвежа
 Вашето овошје и зеленчук ќе се чуваат во оптимална состојба благодарение на Laica VT3108.
 Laica VT3108 апсорбира воздух од вреќички со храна и потоа ги затвора цврсто.
 Laica VT3108 работи целосно автоматски со помош на компресор со голема моќност.
 Користење на апаратот - Копче за вклучување / исклучување. Со притискање на ова копче:
- Уредот автоматски врши вакумирање и запечатување на вреќичката.
- Уредот ги запечатува вреќичките (функцијата за лепење на вреќичките), ако се користи ролерот
- За да го запрете процесот на вакумирање, можете да го притиснете копчето "Откажи".
 Компресорот има проток на воздух од 9 литри / минута.
 Laica VT3108 е опремена со 10 кесички за храна со димензии 25 см x 29 см.
 Laica VT3108 Compact е под гаранција 2 год.

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Нудиме различни понуди за услуги и производи со безконкуретно ниски цени. Со тоа што на фирмите кои ги нудат услугите/производите ќе им обезбедиме поголем број на купувачи и ефективна реклама, добиваме ексклузивни попусти кои достигнуваат дури до - 90% од редовната цена.

Тоа е Моќта на Колективното Купување. Да ја искористиме.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Филтер Classic за бокали Dafi Atria
“Green Master“ Македонија
Филтер Classic за бокали Dafi Atria
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Микрофиберна крпа за прозори
“Green Master“ Македонија
Микрофиберна крпа за прозори
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Dr. Silver спреј со сребрена вода од 150 ppm
“Green Master“ Македонија
Dr. Silver спреј со сребрена вода од 150 ppm
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Sanct Bernhard цинк од 10мг - 210 таблети
“Green Master“ Македонија
Sanct Bernhard цинк од 10мг - 210 таблети
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Sanct Bernhard витамин Ц - 120 таблети
“Green Master“ Македонија
Sanct Bernhard витамин Ц - 120 таблети
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Dr. Nature куркума форте - 60 капсули
“Green Master“ Македонија
Dr. Nature куркума форте - 60 капсули
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Dr. Nature кора од бела врба - 60 капсули
“Green Master“ Македонија
Dr. Nature кора од бела врба - 60 капсули
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Dr. Nature монолаурин - 90 капсули
“Green Master“ Македонија
Dr. Nature монолаурин - 90 капсули
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Dr. Nature Витамин D3 - 90 таблети
“Green Master“ Македонија
Dr. Nature Витамин D3 - 90 таблети
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Крема за лице и крема за раце
“Green Master“ Македонија
Крема за лице и крема за раце
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Комплет спреј и шампон од кокос
“Green Master“ Македонија
Комплет спреј и шампон од кокос
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Комплет маска и шампон од кокос
“Green Master“ Македонија
Комплет маска и шампон од кокос
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Метална закачалка
Kupinapopust.mk
Метална закачалка
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Биро во бела боја
Kupinapopust.mk
Биро во бела боја
Уште 6 дена и 7 ч.
 
Масичка за лап топ
Kupinapopust.mk
Масичка за лап топ
Уште 6 дена и 7 ч.