Решение за отстранување на несакани влакна Star Silk Pro

Со купување на овој ваучер добивате 11 "kupinapopust" поени.

Купи за 319 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 599 ден.
    • Попуст 47%
    • Заштедуваш 280 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  31.08.2021  до  30.09.2021 

Добивате:

Најдобар начин за отстранување на влакна во светот!

Мазна кожа и до 3 недели

Штеди пари време

Безболно и без подкожни влакна

Преубава и негувана кожа

Star Silk Pro

MK УПАТСТВА ЗА УПОТРЕБА

Свиленкасти и мазни нозе – Природен метод за отстранување на влакна и пилинг. Ќе изгледате и ќе се чувствувате одлично!

ПАКУВАЊЕТО ВКЛУЧУВА

• 1 пакување за пат

• 1 голема гумена подлога

• 1 мала гумена подлога

• 5 големи перничиња со микрокристали

• 5 мали перничиња со микрокристали

ВНИМАНИЕ! При отварање на пакувањето внимателно одделете ги и изброите ги перничињата, затоа што често се случува за време на транспортот да се залепат. Понекогаш на прв поглед се чини дека се помалку, додека тие се залепени едно со друго.

ПРЕДНОСТИ

• Нежно, едноставно, безболно

• Нозе, раце, горни усни, брада, бикини зона

• Ги отстранува несаканите влакна и мртвите клетки на кожата

• Нема повеќе елетролизи, депилација со восок или скапи ласерски третмани

• Брзо и лесно – Користете го каде сакате

• Без штетни хемикалии

УПАТСТВА

Вашата кожа треба да биде чиста и сува. Не нанесувајте никакви креми, навлажнувачи или помади. Star Silk Pro може да се употребува на нозе, раце, горни усни, брада и бикини зона.


1. Ставете го Star Silk Pro перничето на својата рака или прст и со кружни движења и мал притисок ротирајте го кон саканото место на кожата

2. Повторете го овој процес во сите насоки се додека не ги отстраните сите влакна

3. За поголеми делови од кожата користете големи перничиња а за малите и нерамни површини користете ги малите перничиња.

4. По употреба, исчистете го Star Silk Pro со млаз од вода. Добро исушете го пред следната употреба

Престанете со употреба ако се појават иритации и црвенило. Тоа може да биде резултат од премногу притисок на кожата, употреба на влажна кожа или на кожа на која е нанесена некаква крема. Star Silk Pro не се препорачува на лица кои патат од дерматолошки проблеми, дијабетис или имаат отворени рани. Доколку не сте сигурни, посоветувајте се со вашиот лекар.

ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ВЛАКНАТА МОРАТЕ ДА ГО КОРИСТИТЕ ПРОИЗВОДОТ НА ПОТПОЛНО СУВА КОЖА. НЕ ПРИТИСКАЈТЕ ПРЕМНОГУ СО ПЕРНИЧИЊАТА БИДЕЈЌИ НАЈДОБРО СЕ ОТСТРАНУВААТ ВЛАКНАТА ПРИ БЛАГ ДОПИР СО КОЖАТА НО НЕ И СО СИЛЕН ПРИТИСОК НА КОЖАТА.

Замена на микрокристалните перничиња: Кога ќе се истрошат перничињата со микрокристали и нивната делотворност за отстранување на влакната е намалена, треба да се сменат перничињата со микрокристали

1. Едноставно одлепете го користеното перниче од подлогата.

2. Отстранете ги евентуалните остатоци од лепилото со средство за чистење и добро исушете.

3. Одлепете го заштитниот слој на лепливата страна на новото перниче.

4. Правилно наместете го и залепете го новото перниче на подлогата.

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите. Трговец е друштво за производство, трговија и услуги Студио Верде ДООЕЛ увоз-извоз ШТИП на ул. Вера Циривири 6/6 со ЕДБ МК4029012512395Може да ве интересираат и следниве понуди:

Маса М02 кафена - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М02 кафена
Уште 6 дена и 13 ч.
 
Маса М02 бела - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М02 бела
Уште 6 дена и 13 ч.
 
Маса М01 - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М01
Уште 6 дена и 13 ч.
 
ТВ комодa К6 бела/кафена - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела/кафена
Уште 6 дена и 13 ч.
 
ТВ комодa К6 бела/сонома - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела/сонома
Уште 6 дена и 13 ч.
 
ТВ комодa К6 бела - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела
Уште 6 дена и 13 ч.
 
ТВ комодa Roma - 33%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Roma
Уште 6 дена и 13 ч.
 
ТВ комодa Milano - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Milano
Уште 6 дена и 13 ч.
 
ТВ комодa Verona - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Verona
Уште 6 дена и 13 ч.
 
ТВ комодa Capri - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Capri
Уште 6 дена и 13 ч.
 
ТВ комодa Bella - 23%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Bella
Уште 6 дена и 13 ч.
 
БИРО OXFORD - 23%
Kupinapopust.mk
БИРО OXFORD
Уште 6 дена и 13 ч.
 
Биро Oxford – бела боја - 23%
Kupinapopust.mk
Биро Oxford – бела боја
Уште 6 дена и 13 ч.
 
Биро Oxford – темен даб - 23%
Kupinapopust.mk
Биро Oxford – темен даб
Уште 6 дена и 13 ч.
 
Чевларник во бела боја - 23%
Kupinapopust.mk
Чевларник во бела боја
Уште 6 дена и 13 ч.
 
Четка за сушење и фенирање на коса - 45%
OnlineShopping Mk
Четка за сушење и фенирање на коса
Уште 6 дена и 13 ч.
 
Електрична скара
OnlineShopping Mk
Електрична скара
Уште 6 дена и 13 ч.
 
Блендер fabbygo КL– 210B INOX
OnlineShopping Mk
Блендер fabbygo КL– 210B INOX
Уште 6 дена и 13 ч.