Ремен за кучиња против лаење BarkYap

Со купување на овој ваучер добивате 60 "kupinapopust" поени.

Купи за 1299 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 1699 ден.
    • Попуст 24%
    • Заштедуваш 400 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  02.09.2021  до  30.09.2021 

Добивате:

Дресирајте го својот крзнен пријател да биде мило и послушно куче.
За кучиња од сите големини и раси.
Сигурен за носење.
Безопасно го запира лаењето.
Нема повеќе врева и поплаки од соседите.
BarkYap е ремен од растеглив материјал за хумано дисциплинирање на куче кое непрестано лае. Ременот ќе се исклучи штом кучето ќе престане да лае. Со ременот има и 2 AG10 L1130 батерии.
НАЧИН НА УПОТРЕБА
1. Ставете 2 x AG10 L1130 батерии во уредот во истата насока на поларитет.
2. Ставете го ременот на своето куче така што уредот ќе му биде на вратот.
3. Вклучете го ременот со помош на ON/OFF (1) копчето и ќе засвети црвена ЛЕД сијаличка (6).
4. Вклучете го копчето AUDIBLE (4) за да проверите дали работи уредот (звук кој може да го слушне човек).
5. Со притискање на копчето ULTRASONIC (5) префрлете го уредот на тивок начин на работа (ултразвукот го слушаат само кучињата).
6. Штом кучето почне да лае или да `ржи, уредот ќе се вклучи.
7. Зависно од однесувањето на кучето, со LOW (3) и HIGH (2) копчињата можете да ја намалите или зголемите чувствителноста на звук на уредот.
8. Исклучете го уредот пред тргање на ременот.
НАПОМЕНА: Ременот не смее да биде лабав ниту премногу стегнат. Ременот е со величина која се подесува од 20 до 40 см иодговара на сите раси и големини на кучиња. Звукот кој ременот го испушта не му штети на кучето ниту на неговиот слух. ЛЕД сијаличката ја покажува работата на уредот, дури и кога е вклучен ULTRASONIC.
НАПОМЕНА: Ременот не смее да биде лабав ниту премногу стегнат. Ременот е со величина која се подесува од 20 до 40 см и одговара на сите раси и големини на кучиња. Звукот кој ременот го испушта не му штети на кучето ниту на неговиот слух. ЛЕД сијаличката ја покажува работата на уредот, дури и кога е вклучен ULTRASONIC.
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ
Не користете го производот во лоши временски услови, преголем студ и превисоки температури. Уредот не е водоотпорен, затоа не го изложувајте на капки вода и дожд. Секогаш исклучете го уредот пред тргањето на ременот од кучето. Кога не го користите производот, чувајте го на чисто и суво место. Чистете го со сува и мека крпа. Уредот не е играчка и не е наменет за деца. Чувајте го подалеку од дофат на деца затоа што содржи мали делови кои може да предизвикаат гушење ако се проголтаат.
Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите. Трговец е друштво за производство, трговија и услуги Студио Верде ДООЕЛ увоз-извоз ШТИП на ул. Вера Циривири 6/6 со ЕДБ МК4029012512395Може да ве интересираат и следниве понуди:

Маса М02 кафена - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М02 кафена
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Маса М02 бела - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М02 бела
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Маса М01 - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М01
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa К6 бела/кафена - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела/кафена
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa К6 бела/сонома - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела/сонома
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa К6 бела - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa Roma - 33%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Roma
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa Milano - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Milano
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa Verona - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Verona
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa Capri - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Capri
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa Bella - 23%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Bella
Уште 6 дена и 12 ч.
 
БИРО OXFORD - 23%
Kupinapopust.mk
БИРО OXFORD
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Биро Oxford – бела боја - 23%
Kupinapopust.mk
Биро Oxford – бела боја
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Биро Oxford – темен даб - 23%
Kupinapopust.mk
Биро Oxford – темен даб
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Чевларник во бела боја - 23%
Kupinapopust.mk
Чевларник во бела боја
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Четка за сушење и фенирање на коса - 45%
OnlineShopping Mk
Четка за сушење и фенирање на коса
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Електрична скара
OnlineShopping Mk
Електрична скара
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Блендер fabbygo КL– 210B INOX
OnlineShopping Mk
Блендер fabbygo КL– 210B INOX
Уште 6 дена и 12 ч.