38% попуст или 590 ден. за паста за заби со активен јаглен за максимално избелување на вашите заби + бесплатна достава

Со купување на овој ваучер добивате 11 "kupinapopust" поени.

Купи за 590 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 950 ден.
  • Попуст 38%
  • Заштедуваш 360 ден.
 • Преостанато време
 • 1 Купувач
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  23.08.2018  до  31.01.2019 

Добивате:
 Паста за заби со активен јаглен за максимално избелување на вашите заби
 Бесплатна достава
 Беспрекорно бела и здрава насмевка
Појаснување:
 Активниот јаглен ви ги впива и нежно ги отстранува пигментациите од забите а притоа не ја оштетува забната глеѓ.
Други важни состојки:
 Натриум флуорид - Натриум флуорид ја штити глеѓта на забот и ја прави поотпорна на киселинските влијанија. Учествува во реминерализацијата на забите, го успорува развојот на штетните бактерии во забните наслаги и штити од настанувањето на кариес.
 Нанохидроксилапатит - Нанохидроксилапатит има заштитна функција. Бидејќи има слична структура како забната глеѓ, правеќи обвивка на забите придонесува за дополнителна реминерализација и заштита на забите.
 Ензими - Пастата за заби содржи ензими кои ја зголемуваат одбранбената мож на плунката и го зајакнуваат нејзиното антибактериски и антивирусно дејство. Дополнително штити од настанување на кариес и помага во отстранување на чувството на сува уста.
Постапка за превзeмање на производот:
 Производот се подига од канцелариите на kupinapopust.mk - Мапа
 По уплатата, јавете се на 078 439 829 или пишете ни на komercija@kupinapopust.mk, за да ве информираме кога можете да го подигнете производот.
 Доколку не сте во можност да го подигнете производот, пишете ни на komercija@kupinapopust.mk Ваше име и презиме, е маил адреса со кој е купен ваучерот, точна адреса каде сакате да го доставиме производот и телефон за контакт.

 Пратките пристигаат за 1 до 2 дена за Скопје и 2 до 3 дена за низ републиката.


Ул. Никола Вапцаров 3/1 реон 8
Нас. Центар, Скопје
(до зградата на Технометал 
Вардар, спроти АМСМ 
испитниот центар)
Покажи ми го патот
тел.
 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк
WEB
Facebook

• По уплатата Ве молиме пишете на filipgrujo@hotmail.com за да го нарачате производот.

kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите од White Light Group

„White Light Group“

Еден од најголемите проблеми со кој се соочуваат многу луѓе е изгледот на забите. Исхраната, хигиената и пушењето предизвикуваат обојување или пожолтување на забите, а тоа во никој случај не изгледа привлечно.
Блескавата насмевка што ја гледаме кај холивудските ѕвезди е посакувана од многумина. Но, да не се лажеме, таа белина не може да се постигне само преку добра орална хигиена. Затоа Ви го претставуваме најефикасниот, евтин и едноставен начин да постигнете блескава насмевка со помош на White Light системот.

Белеењето на забите со системот White Light е иновативен метод, кој ги пренесува избелувачките процедури од стоматолшката ординација во домот. Активната состојка на системот е 10% карбамид пероксид. Тоа е истата состојка, која стоматолозите ја користат при скапите процедури на белење. Состојката има силен избелувачки и антибактериски ефект.

Системот Whitelight ги содржи сите предности на нормалната ласерска процедура за белење на забите, со што истовремено е поефективна, со подостапна цена, привлечен надворешен изглед и лесна за употреба. Избелувањето на забите кај стоматолог чини од 150 – 250 евра.

Усовршените светлечки зраци дејствуваат како инхибитор врз специфично формулираниот гел, следствено на што е очигледно брзото отстранување на површинските и длабоко врежаните дамки по забите. Така што, ако на момент посакате побели заби за да бидете попретставителни на важен настан или едноставно барате брз начин да се здобиете со блескава насмевка White Light ќе ве осигурa со брзи резултати од кои имате потреба.

Карактеристики производот:
- Побела насмевка до 70% за само 10 мин.
- Силен избелувачки и антибактериски ефект.
- 100% нежен и без несакани ефекти.
- Се постигнува траен ефект, после 6 месеци користењe.
- 100 процентната ефективност.
- Нема индикации за негова штетност.
- Добитник е на Златно признание од Европската Асоцијација на Стоматолози.
- Еден од десетте најпродавани производи во Англија за 2013 година.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Омбре нијансирање или прамени на фолија + фенирање - 76%
Студио „Ин Малова“ - Карпош 4
Омбре нијансирање или прамени на фолија + фенирање
Уште 2 дена и 3 ч.
 
10 минутен лежечки Turbo lyxure солариум - 84%
Студио „Ин Малова“ - Карпош 4
10 минутен лежечки Turbo lyxure солариум
Уште 2 дена и 3 ч.
 
Цел пакет третмани (јонизација, механичко чистење, дијамантска микродермоабразија, хемиски пилинг, маска и крема) - 67%
Дерматoлошка орд. „Дерма Плус“-во зградата до Бисер
Цел пакет третмани (јонизација, механичко чистење, дијамантска ми...
Уште 2 дена и 5 ч.
 1 Купувач
Термин - 12.01 - 31.01.2019 год. 
Хотел „Redenka Holiday Club“ Банско
Термин - 12.01 - 31.01.2019 год. 
Уште 8 дена и 9 ч.
 
Tрајна ласерска епилација на регија надусници, бикини или пазуви - 34%
Дерматoлошка орд. „Дерма Плус“-во зградата до Бисер
Tрајна ласерска епилација на регија надусници, бикини или пазуви
Уште 2 дена и 5 ч.
 
Еднодневна шопинг тура во Солун, посета на COSMOS и IKEA секоја САБОТА во текот на Јануари - 21%
Т.А „Идеал Превоз“, Скопје
Еднодневна шопинг тура во Солун, посета на COSMOS и IKEA секоја С...
Уште 2 дена и 5 ч.
 4 Купувачи
HAMACHI електричен тротинет ЕТ - А9 - 9%
Римеко
HAMACHI електричен тротинет ЕТ - А9
Уште 2 дена и 3 ч.
 
HAMACHI електричен тротинет ЕТ- А11 - 9%
Римеко
HAMACHI електричен тротинет ЕТ- А11
Уште 2 дена и 3 ч.
 
SAMSUNG микробранова ME 71A / BOL - 12%
Римеко
SAMSUNG микробранова ME 71A / BOL
Уште 2 дена и 3 ч.
 
Држач за очила за во автомобил - 76%
Тесла Лед
Држач за очила за во автомобил
Уште 2 дена и 5 ч.
 3 Купувачи