50% попуст или за само 1290 ден. добивате Bluetooth слушалки со вграден микрофон, високо-квалитетни звучници за бас, MP3 плејер од MicroSD картичка и вградено FM радио од „НИТРО Компјутери“

Со купување на овој ваучер добивате 10 "kupinapopust" поени.

Купи за 1290 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 2600 ден.
    • Попуст 50%
    • Заштедуваш 1310 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  09.09.2020  до  30.06.2022 

Добивате:
• Bluetooth слушалки со вграден микрофон, високо-квалитетни звучници за бас, MP3 плејер од MicroSD картичка и вградено FM радио
 Спецификации:
Боја: црна со црни рабови, црна со црвени рабови
- Најнов Bluetooth V 5.0 стандард, компатибилни и со постарите Bluetooth стандарди
- Вграден 80Mhz RISC MCU и 80MIPS Kalimba DSP, за квалитетно процесирање на музиката и јасна гласовна комуникација со корисникот
- High Definition кристално чист звук со басови и високотонци
- Квалитетен звук со филтер за ехо и бучава
- Слушање на музика од било кој уред со Bluetooth, мобилен телефон, таблет, компјутер, MP3/MP4 плејер
- Преку AUX 3,5мм звучен приклучок можете да ги поврзете и жичано на уредот
- Кук панел за контролирање на музиката преку копчиња oд слушалките
- Контролирање на камера преку копчиња oд слушалките
- Оригинален микрофон од Јужна Кореја
- Гласовни пораки за статус на слушалките
- Hands-free функција за мобилен телефон
- Читање на повикувач од мобилен телефон - ако е поврзан со мобилен телефон, го чита телефонскиот број кој повикува и корисникот може да одговори на повикот преку самите слушалки
- Одговарање на повиците со стискање на копче за одговор или гласовно одговарање (дигање на слушалка)
- Одбивање на повик на мобилен телефон, со стискање на копче за одговор или гласовно одговарање
- Вртење или повторно вртење на последно повиканиот број на мобилен телефон
- Можност за поврзување со два мобилни телефони истовремено
- Прикажување на состојбата на батеријата на IOS оперативен систем
- Профил: A2DP 1.2, AVRCP 1.4, HSP 1.2, HFP 1.6, SPP, HID
- Фреквенциски ранг: 20HZ-20Khz
- Фреквенција за пренос: 2.4GHz-2.48GHz
- Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри
- Редукција на бучава: CVC 6.0
- Капацитет на батерија: 250mAh,32Ωn
- Разговор: 15 часа
- Слушање на музика: 14 часа
- Во мирување: 15 дена
- Димензии на звучниците: 40 x 24 x 32 mm
- Тежина: 45 g
- Сертификати: CE, FCC, RoHS
- Македонско упатство за користење
- USB кабел за полнење од USB Порт
Појаснување:
 Производот е лесен за употреба
 Ваучерот може да се користи веднаш
 Производите се подигнуваат од просториите на НИТРО Компјутери (ул. Иван Козаров 24 лок. 21 ТЦ Стара Рампа - населба Кисела Вода)
 Задолжително јавете се на 071/ 243 - 833 пред да го искористите ваучерот. Екипата од НИТРО често е на терен, па пожелно е да го најавите Вашето доаѓање за да има кој да Ве пречека. Имајте ги предвид неработните празнични денови


Ул. Иван Козаров 24 лок. 21
ТЦ Стара Рампа - нас. Кисела Вода
Покажи ми го патот
тел. 02/ 5511- 374
071/ 243 - 833
e-mail: 
nitro@nitro.com.mk
Работно време:
10:00 - 18:00, 
сабота 09:00 - 14:00 ч.
Facebook
WEB


Нитро Компјутери е македонска ИТ фирма која се занимава со следните области на Информатичката Технологија:

- Консулатации во врска со информатичката технологија и извршување на технички сервис
- Продажба на компјутери, печатачи, мултифункциски уреди, дигитални камери, преносни компјутери, DVD, MP3/4 плејери и друга модерна техника
- Полнење на тонери за ласерски печатачи и кертриџи за инк-џет и фото печатачи
- Компјутерска анимација
- Дизајн и подготовки за печатење
- Изработка на компјутерски програми


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производот. Трговец е Друштво за производство, услуги и промет НИТРО КОМПЈУТЕРИ Зоран ДООЕЛ Стајковци Скопје

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Лежалка на преклоп
Kupinapopust.mk
Лежалка на преклоп
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Јуни-Јули - Острошки Манастир  - 14%
Т.А „КупиНаПопуст“
Јуни-Јули - Острошки Манастир 
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - Мак-2 - 40%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-2
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - Мак-3 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-3
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - Мак-4 - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - Мак-4БС - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4БС
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - Мак-5 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - Мак-5БС - 24%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5БС
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - Мак-7 - 21%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-7
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - модел Мак-11 - 23%
Kupinapopust.mk
Плакар - модел Мак-11
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - модел ФОРТ
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ФОРТ
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - модел МИНТО
Kupinapopust.mk
Плакар - модел МИНТО
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Плакар - модел ЛУТОС
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ЛУТОС
Уште 5 дена и 11 ч.