MissStick - Депилатор во облик на кармин

Купи за 499 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 699 ден.
    • Попуст 29%
    • Заштедуваш 200 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  31.08.2021  до  30.09.2021 

Добивате:

Брзо отстранување на влакненца без непријатности и црвенило! Идеално решение за отстранување влакненца од делот на лицето, брадата и надусниците

Заборави на употребата на хемикалии

Избегни ги посекотините на кожата

Мазна кожа на лицето без иритација

Ги отстранува влакненцата и до 2 пати побрзо

MissStick е компактен уред за отстранување на несаканата коса на лицето. Доволно е нежно за да можете да го користите на дневна основа.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

1. Отстранете го капакот (1) од уредот, а потоа држете го горниот дел (2) на уредот со едната рака, а долниот дел (3) со другата рака и одделете ги.

2. Вметнете ја батеријата во одделот (4), водејќи сметка за поларитетот, а потоа поставете го горниот (2) и долниот (3) од депилаторот.

3. Лизгајте го прекинувачот (5) што се наоѓа на страната на уредот нагоре и светлото автоматски се вклучува кога уредот е вклучен.

4. Притиснете ја главата на уредот нежно до вашата кожа и движете го уредот над областа за отстранување на влакна со мало кружно движење.

ЧИСТЕЊЕ НА УРЕДОТ

1. Одвртете ја ротирачката глава на уредот (6) спротивно од стрелките на часовникот и

подигнете ја.

2. Со помош на четката (7) што е во пакетот, отстранете го остатокот од косата од главата на апаратот (6).

3. Отстранете ги сите влакна од телото на уредот со вртење надолу и нежно допирајќи го.

4. За да ја вратите ротирачката глава (6) назад, усогласете ги „врежаните“ индикатори на капакот со оние на уредот и свртете го стрелките на часовникот.

Белешка : Уредот мора да се исчисти по секоја употреба. Ако уредот забави, исчистете ја преостанатата коса од  главата на апаратот (6) и од неговото тело. Ако уредот продолжи да работи бавно, заменете ја батеријата.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

Користете го уредот исклучиво според упатствата. Пред да го користите за прв пат, тестирајте го уредот на area мала површина на кожата. Ако се појави сензибилизација или алергиска реакција, веднаш престанете да го користите. Не користете го уредот на чувствителна, иритирана и оштетена кожа.

Ако го користите производот во пределот околу очите, внимавајте. Не плакнете ја главата на уредот под вода или потопете го производот во вода. Кога не користите производ чувајте го на суво и ладно место. Внимавајте правилно да ја поставите батеријата.

Кога батеријата ослабне, заменете ја со нова наведена во спецификацијата. Во

спротивно, батеријата може да експлодира или да истекува. Исфрлете празнена батерија во согласност со важечките локални регулативи за отстранување на батеријата. Чувајте го уредот

подалеку од дофатот на децата за да спречите евентуални повреди или голтање на мали делови, што може дополнително да доведе до задушување.


Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите. Трговец е друштво за производство, трговија и услуги Студио Верде ДООЕЛ увоз-извоз ШТИП на ул. Вера Циривири 6/6 со ЕДБ МК4029012512395Може да ве интересираат и следниве понуди:

Маса М02 кафена - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М02 кафена
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Маса М02 бела - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М02 бела
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Маса М01 - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М01
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa К6 бела/кафена - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела/кафена
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa К6 бела/сонома - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела/сонома
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa К6 бела - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa Roma - 33%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Roma
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa Milano - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Milano
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa Verona - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Verona
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa Capri - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Capri
Уште 6 дена и 12 ч.
 
ТВ комодa Bella - 23%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Bella
Уште 6 дена и 12 ч.
 
БИРО OXFORD - 23%
Kupinapopust.mk
БИРО OXFORD
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Биро Oxford – бела боја - 23%
Kupinapopust.mk
Биро Oxford – бела боја
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Биро Oxford – темен даб - 23%
Kupinapopust.mk
Биро Oxford – темен даб
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Чевларник во бела боја - 23%
Kupinapopust.mk
Чевларник во бела боја
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Четка за сушење и фенирање на коса - 45%
OnlineShopping Mk
Четка за сушење и фенирање на коса
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Електрична скара
OnlineShopping Mk
Електрична скара
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Блендер fabbygo КL– 210B INOX
OnlineShopping Mk
Блендер fabbygo КL– 210B INOX
Уште 6 дена и 12 ч.