Магнети против пушење Nil Smoke

Купи за 599 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 899 ден.
  • Попуст 33%
  • Заштедуваш 300 ден.
 • Преостанато време
 • 2 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  31.08.2021  до  30.09.2021 

Најдобар начин да престанете со пушењето без кризи и нервози со помош на едноставно решение!

Целосно природен начин да престанете да пушите

Ослободи се од зависноста и никотинските кризи

Подобри си го целокупното здравје

Подобри го сетилото за вкус и мирис

ВАЖНО

Дури и кога сте престанале да пушите, задржете ја програмата Quit Smoke при рака, доколку е потребно, за да не се вратите на навиката, и магнетите може да ги користите колку што е потребно.

Ако за 40 дена од лекувањето сеуште не сте престанале да пушите, не очајувајте. Престанете да го користите 20 денови и потоа повторно започнете го програмот од почеток. Ќе видете дека ќе успеете, иако не сте биле успешни првиот, вториот или третиот пат. Ако ви се чини дека со Quit Smoke ви и потребна и стручна помош за да престанете да пушите, обратете се на својот доктор.

ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД МЕДИЦИНСКА ОДГОВОРНОСТ

Ако патете од било какви проблеми со срцето, треба да се посоветувате со вашиот доктор пред почнување на ова лекување. Податоците во овој прирачник се претставени во кратка верзија и се наменети за пошироко разбирање на корисниците за производот Quit Smoke.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Разговарајте со својот доктор за лечењето доколку боледувате од било каква болест или имате проблеми со срцето. Лицата со вграден пејсмејкер, дефибрилатори, вградени пумпи или други електро-медицински уреди, треба да се консултираат со својот доктор пред користење на проиводот Quit Smoke. Неговата употреба треба да се избегнува за време на бременост. Држете ги магнетите подалеку од компјутери и дискови, аудио/ видео касети и кредитни картички. Quit Smoke не сноси одговорност за било кој медицински производ.

Се одлучивте за храбра одлука која ќе го подобри вашиот живот и здравје.

Меѓутоа, можно е во наредните неколку денови, кога ќе се нормализира вашиот систем, повторно да почувствувате потреба за пушење.

Овај прирачник е осмислен како би ви пружил помош и препораки за совладување на тие потреби и помош за да се преориентирате на поздрав начин на живот.

СИСТЕМ Quit Smoke

Quit Smoke користи два био-магнети кое прават магнетно поле и така предизвикуваат неуротрансмисии на ендрофин и други неуротрансмитери кои телото ги произведува, со што драстично се намалува желбата и овозможува престанување со пушење. Златото делува како природен магнет и не е алерген. Затоа, не дозволувајте било кој да ги користи вашите магнети. Секој пат кога ќе ги извадете, внимателно ставете ги на картичките. Пред и по употреба, исчистете ги со сува крпа.

ПРАВИЛНО КОРИСТЕЊЕ И МОНТИРАЊЕ

Магнетите е потребно да ги носете околу 2-4 часа дневно. Најголем број лица, добро го поднесуваат носењето на магнетите во наведениот распоред 1-2 часа наутро и 1-2 часа попладне или во вечерните саати пред спиење. Магнетите доаѓаат во две различни големини, мал за предната страна на увото и голем за задната страна на увото. Пред прицврстување на Quit Smoke магнетите, измијте и исушете ги рацете. Застанете пред огледало (ако сте во близина на лавабо, блокирајте го одводот за да не ги изгубите магнетите доколку ви паднат од раце) и прицврстете го магнетот на десното уво (или левото доколку сте левак) со овалниот дел какошто е прикажано на сликата. Ако местото е осетливо или се воспалува, може да ги поместите магнетите малку повнатре од прикажаното место и со тоа да ја ублажете нелагодноста, магнетот може да го преместите на другото уво или на друга позиција или едноставно да го извадете неколку часа и потоа наместете го повторно. Ако почувствувате потреба за пушење или имате непријатности поради недостаток од никотин (на пр: тегоби, немир, глад, депресија итн.) протријте или притиснето го тоа место 30-60 секунди (само ако не ги носете магнетите).

Користете ги Quit Smoke магнетите 4-7 денови во кои може да продолжите да пушите како и вообичаено или уште подобро, намалете или престанете да пушите додека магнетот ги стимулира точките на вашето уво. Ако веќе не сте престанале, треба да престанете да пушите на крајот на седмиот ден и да продолжите да ги носете магнетите. Најголем број лица по 4 недели на користење на магнетите веќе немаат потреба од пушење.

СУМИРАНИ УПАТСТВА ЗА МЕСТЕЊЕ НА МАГНЕТИТЕ

1. Наместете го малиот магнет на предниот дел на увото а големиот на задниот дел какошто е прикажано на сликата.

2. Ставете го магнетот на десното уво, ако пишувате со десна рака, а ако сте левак, на левото уво.

3. Носете ги магнетите 1-2 часа наутро и 1-2 часа попладне или навечер и извадете ги пред спиење.

4. Ако почувствувате потреба од пушење или имате непријатни чувства поради недостаток на никотин, протријте или притиснете ја површината на увото на која ги носете магнетите 30-60 секунди (само кога не ги носете магнетите).

5. НЕ ДОПИРАЈТЕ ГИ МАГНЕТИТЕ ДОДЕКА ГИ НОСИТЕ!

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите. Трговец е друштво за производство, трговија и услуги Студио Верде ДООЕЛ увоз-извоз ШТИП на ул. Вера Циривири 6/6 со ЕДБ МК4029012512395Може да ве интересираат и следниве понуди:

Маса М02 кафена - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М02 кафена
Уште 6 дена и 14 ч.
 
Маса М02 бела - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М02 бела
Уште 6 дена и 14 ч.
 
Маса М01 - 25%
Kupinapopust.mk
Маса М01
Уште 6 дена и 14 ч.
 
ТВ комодa К6 бела/кафена - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела/кафена
Уште 6 дена и 14 ч.
 
ТВ комодa К6 бела/сонома - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела/сонома
Уште 6 дена и 14 ч.
 
ТВ комодa К6 бела - 24%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa К6 бела
Уште 6 дена и 14 ч.
 
ТВ комодa Roma - 33%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Roma
Уште 6 дена и 14 ч.
 
ТВ комодa Milano - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Milano
Уште 6 дена и 14 ч.
 
ТВ комодa Verona - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Verona
Уште 6 дена и 14 ч.
 
ТВ комодa Capri - 25%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Capri
Уште 6 дена и 14 ч.
 
ТВ комодa Bella - 23%
Kupinapopust.mk
ТВ комодa Bella
Уште 6 дена и 14 ч.
 
БИРО OXFORD - 23%
Kupinapopust.mk
БИРО OXFORD
Уште 6 дена и 14 ч.
 
Биро Oxford – бела боја - 23%
Kupinapopust.mk
Биро Oxford – бела боја
Уште 6 дена и 14 ч.
 
Биро Oxford – темен даб - 23%
Kupinapopust.mk
Биро Oxford – темен даб
Уште 6 дена и 14 ч.
 
Чевларник во бела боја - 23%
Kupinapopust.mk
Чевларник во бела боја
Уште 6 дена и 14 ч.
 
Четка за сушење и фенирање на коса - 45%
OnlineShopping Mk
Четка за сушење и фенирање на коса
Уште 6 дена и 14 ч.
 
Електрична скара
OnlineShopping Mk
Електрична скара
Уште 6 дена и 14 ч.
 
Блендер fabbygo КL– 210B INOX
OnlineShopping Mk
Блендер fabbygo КL– 210B INOX
Уште 6 дена и 14 ч.