36% или 890 ден. за премиум Bluetooth звучник + player + FM радио Nitro N-BT SPEAKER 4 FLAT од „НИТРО компјутери“

Со купување на овој ваучер добивате 7 "kupinapopust" поени.

Купи за 890 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 1400 ден.
    • Попуст 36%
    • Заштедуваш 510 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  09.09.2020  до  31.05.2022 

Добивате:
 Премиум Bluetooth звучник + player + FM радио Nitro N-BT SPEAKER 4 FLAT
 Карактеристики:
Signal-to-Noise SNR: >= 80db
- Дисторзија на звукот: <= 1%W 1KHz
- Дијаметар на звучниците: 45mm
- Бои: црна, сина и црвена
- Пакување: full-color кутија
- Спецификација: BT 4.1 + ESP 
- Фреквенција за пренос: 2.4GHz-2.48GHz
- Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри
- Слушање на музика: 9 часа
- Батерија: 1200mAh
- Сертификати: CE, FCC, RoHS
- Македонско упатство за користење
- Мicro-USB <> USB кабел за полнење од USB Порт
- 3,5mm <> 3,5mm стандарден аудио кабел
- 45mm драјвер за чисти високотонци и супериорен звук.
- Вграден Expanded Bxs (Bass Xpansion system) за длабоки басови.
- Вграден микрофон за разговор.
- Со вметнување на Micro SD/TF мемориска картичка можете да слушате музика од неа со што звучникот се претвора во MP3 плејер.
- Преку USB портот може да се приклучи било кој уред и да се слуша музика од него со USB кабел.
- 3,5mm приклучок за приклучување на уред од стандарден 3,5mm аудио излез 
- Преку USB портот може да се пристапи до мемориската картичка внесена во звучникот/плејерот од било кој уред (мобилен телефон, таблет, компјутер) и звучникот да се користи како читач/снимач на мемориската картичка.
- Со долго држење на копчето за наредна песна се засилува звукот
- Со долго држење на копчето за претходна песна се намалува звукот 
- Преку мултифункциското копче може да се регулира јачината на звукот, да се преминува на претходна или следна песна или да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти или повторно да се врти на телефон.
- Се полни преку USB порт на било кој уред или адаптер со излез од DC 5V.
- Micro-USB кабел за полнење на батеријата e вклучен во пакувањето.
 Дијаметарот на звучниците e 45mm
 Високо-квалитетен звук, со вграден прочистувач на шум, моќен засилувач на звукот и Expanded Bxs за супер низок бас ефект со богатсво на ниски тонови. 
 Вграден плејер од задната страна со којшто можете да пуштате музика од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. 
 Вградена секундарна Li-Ion батерија за екстра долго репродуцирање на музика од 9 часа. 
 Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон 
 Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB)
Појаснување:
 Ваучерот може да се користи веднаш.


Ул. Иван Козаров 24 лок. 21
ТЦ Стара Рампа - нас. Кисела Вода
Покажи ми го патот
тел. 02/ 5511- 374
071/ 243 - 833
e-mail: 
nitro@nitro.com.mk
Работно време:
10:00 - 18:00, 
сабота 09:00 - 14:00 ч.
Facebook
WEB


Нитро Компјутери е македонска ИТ фирма која се занимава со следните области на Информатичката Технологија:

- Консулатации во врска со информатичката технологија и извршување на технички сервис
- Продажба на компјутери, печатачи, мултифункциски уреди, дигитални камери, преносни компјутери, DVD, MP3/4 плејери и друга модерна техника
- Полнење на тонери за ласерски печатачи и кертриџи за инк-џет и фото печатачи
- Компјутерска анимација
- Дизајн и подготовки за печатење
- Изработка на компјутерски програми


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производот. Трговец е Друштво за производство, услуги и промет НИТРО КОМПЈУТЕРИ Зоран ДООЕЛ Стајковци Скопје

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Плакар - Мак-2 - 40%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-2
Уште 3 дена и 9 ч.
 
Плакар - Мак-3 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-3
Уште 3 дена и 9 ч.
 
Плакар - Мак-4 - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4
Уште 3 дена и 9 ч.
 
Плакар - Мак-4БС - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4БС
Уште 3 дена и 9 ч.
 
Плакар - Мак-5 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5
Уште 3 дена и 9 ч.
 
Плакар - Мак-5БС - 24%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5БС
Уште 3 дена и 9 ч.
 
Плакар - Мак-7 - 21%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-7
Уште 3 дена и 9 ч.
 
Плакар - модел Мак-11 - 23%
Kupinapopust.mk
Плакар - модел Мак-11
Уште 3 дена и 9 ч.
 
Плакар - модел ФОРТ
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ФОРТ
Уште 3 дена и 9 ч.