62% или 490 ден. за Bluetooth звучник + плејер + радио Nitro N-BT Pocket Speaker од „НИТРО компјутери“

Со купување на овој ваучер добивате 4 "kupinapopust" поени.

Купи за 490 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 1300 ден.
  • Попуст 62%
  • Заштедуваш 810 ден.
 • Преостанато време
 • 1 Купувач
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  09.09.2020  до  30.06.2022 

Добивате:
 Bluetooth звучник + плејер + радио Nitro N-BT Pocket Speaker
 Квалитетен Bluetooth звучник со вграден Expanded Bxs за басовите, плејер од Micro SD/TF картичка или USB flask стик и FM радио
 Карактеристики:
- Стабилен звук со филтер на шумот и длабоки басови
- Компактен модерен дизајн идеален за пренос
- Моќна батерија за долга репродукција на музика
- Ремче за носење во рака или на привезок
- Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон
- Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB)
- 45mm драјвер за чисти високотонци и супериорен звук.
- Bluetooth: 4.2
- Signal-to-Noise SNR: >= 70db
- Дисторзија на звукот: <= 0,5%
- Дијаметар на звучникот: 45mm
- Бои: црна-црно, црна-сребрено, црна-сино и црна-црвено платно
- Пакување: full-color кутија
- Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри
- Редукција на бучава: CVC 6.0
- Капацитет на батерија: 450mAh
- Слушање на музика: 5 часа
- Во мирување: 15 дена
- Материјали: високо-квалитетна ABS пластика и платно
- Сертификати: CE, FCC, RoHS
- Expanded Bxs (Bass Xpansion system) за длабоки басови.
 Со вметнување на Micro SD/TF мемориска картичка или USB flash диск можете да слушате музика со што звучникот се претвора во MP3 плејер
 Преку Micro-USB портот може да се приклучи било кој уред и да се слуша музика од него со USB кабел
 Преку USB портот може да се пристапи до мемориската картичка внесена во звучникот/плејерот од било кој уред (мобилен телефон, таблет, компјутер) и звучникот да се користи како читач/снимач на мемориската картичка.
 Вградена Li-Ion батерија за теоретски неограничено полнења.
 Се полни преку USB порт на било кој уред или адаптер со излез од DC 5V.
 Преку копчињата може да се регулира јачината на звукот, да се преминува на претходна или следна песна или да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик) или да се врти на телефон.
Појаснување:
 Ваучерот може да се користи веднаш.


Ул. Иван Козаров 24 лок. 21
ТЦ Стара Рампа - нас. Кисела Вода
Покажи ми го патот
тел. 02/ 5511- 374
071/ 243 - 833
e-mail: 
nitro@nitro.com.mk
Работно време:
10:00 - 18:00, 
сабота 09:00 - 14:00 ч.
Facebook
WEB


Нитро Компјутери е македонска ИТ фирма која се занимава со следните области на Информатичката Технологија:

- Консулатации во врска со информатичката технологија и извршување на технички сервис
- Продажба на компјутери, печатачи, мултифункциски уреди, дигитални камери, преносни компјутери, DVD, MP3/4 плејери и друга модерна техника
- Полнење на тонери за ласерски печатачи и кертриџи за инк-џет и фото печатачи
- Компјутерска анимација
- Дизајн и подготовки за печатење
- Изработка на компјутерски програми


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производот. Трговец е Друштво за производство, услуги и промет НИТРО КОМПЈУТЕРИ Зоран ДООЕЛ Стајковци Скопје

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Лежалка на преклоп
Kupinapopust.mk
Лежалка на преклоп
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Јуни-Јули - Острошки Манастир  - 14%
Т.А „КупиНаПопуст“
Јуни-Јули - Острошки Манастир 
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-2 - 40%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-2
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-3 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-3
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-4 - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-4БС - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4БС
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-5 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-5БС - 24%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5БС
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-7 - 21%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-7
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - модел Мак-11 - 23%
Kupinapopust.mk
Плакар - модел Мак-11
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - модел ФОРТ
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ФОРТ
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - модел МИНТО
Kupinapopust.mk
Плакар - модел МИНТО
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - модел ЛУТОС
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ЛУТОС
Уште 5 дена и 12 ч.