35% попуст или 520 ден. за имобилизатор за рачен зглоб и палец од „Super Ortho“

Со купување на овој ваучер добивате 8 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 800 ден.
    • Попуст 35%
    • Заштедуваш 280 ден.
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  13.11.2017  до  31.01.2018 

Добивате:
 Имобилизатор за рачен зглоб и палец.
 Алуминиумска поддршка за соодветна имобилизација.
 Еластична лента за поддршка на зглобот.
 Универзален за лева и десна рака.
 Идеален за пост-оперативен период на палецот,  воспаление на тетива или артритис.
Појаснување:
 Изработен е од неопренов материјал кој овозможува топлинска терапија за забрзување на крвната циркулација.
 Алуминиумската потпора може да се завие за соодветно да се имобилизира палецот во правилна позиција.
 Дополнителната еластична лента го прицврстува рачниот зглоб за правилна поддршка и стабилна положба.
 Внатрешната пенаста влошка овозможува поголем комфорт.
 Може да се употребува и за лева и за десна рака.
 Препорачливо за:
- Повреда на палецот на која и е потребна имобилизација.
- Повреда на мускул и тетива.
- Изместување на лигамент.
- Артритис.
- Поддршка и заштита на палецот.
 Состав:
- 40% Неопрен
- 30% Најлон
- 15% Полиестер
- 5% Гума
- 5% Алуминиум
- 2% ПВЦ
- 3% Пена
 Големина:
- Универзална.
 Внимание: При некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.
 Ваучерот може да се користи веднаш.
 Телефон за контакт 02/ 3 095 002 или 070/ 215 994
 Прво го купувате ваучерот од kupinapopust, а потоа го подигнувате производот од „Super Ortho“
• За оваа понуда не е задолжително печатење на ваучерот. Доволно е да го покажете единствениот код од ваучерот преку вашиот мобилен телефон.

Ул. Владимир Каваев
Нас. Влае (позади Макпетрол)
Покажи ми го патот
тел: 023095002, 070215994
понеделник-петок 09:00-20:00 часот
сабота 09:00-14:00 часот
e-mail:
info@superortho.com.mk
WEB
Facebook
Twitter

 Задолжително е прикажување на купонот при искористување на услугата или подигање на производот.

„Super Ortho“

Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
Сертификати: CE – ISO13485 – FDA

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Релакс масажа на ЦЕЛО тело со етерични масла на Esensa mediterana, 60 мин.  - 35%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Релакс масажа на ЦЕЛО тело со етерични масла на Esensa mediterana...
Уште 20 ч. 18 мин.
 
Термин - 22.12 - 26.12 или 07.01 - 31.01.2019 год. - 30%
Apart Hotel & Spa Orbilux - Bansko
Термин - 22.12 - 26.12 или 07.01 - 31.01.2019 год.
Уште 7 дена и 2 ч.
 
Термин - 06.12-23.12.2018 и 06.01-30.03.2019 год. 
Hotel Olymp***, Bansko
Термин - 06.12-23.12.2018 и 06.01-30.03.2019 год. 
Уште 7 дена и 2 ч.
 8 Купувачи
Термин - 14.12 - 29.03.2019 год.
Хотел „Casa Karina 4*“, Банско
Термин - 14.12 - 29.03.2019 год.
Уште 20 ч. 12 мин.
 
Библиотека BRUSALI
Ikea
Библиотека BRUSALI
Уште 20 ч. 18 мин.
 1 Купувач
ТВ комода BRUSALI
Ikea
ТВ комода BRUSALI
Уште 20 ч. 6 мин.
 1 Купувач
Термин - 07.12 - 31.01.2019 год. - 38%
Хотел & СПА „Тино“ - Св. Стефан, Охрид
Термин - 07.12 - 31.01.2019 год.
Уште 20 ч. 11 мин.
 
Термин - 07.12 - 31.01.2019 год. - 50%
Хотел „Тино“ - Охрид
Термин - 07.12 - 31.01.2019 год.
Уште 20 ч. 11 мин.
 
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец: 12 тренинзи Power Plate + 12 кардио вежби (со Orbitrek) + 8 антицелулитни масажи - 66%
Фитнес центар „Power Plate Studio MK“
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец...
Уште 20 ч. 12 мин.
 
Развивање на фотографии: 10 фотографии (10x15 cm), 5 фотографии (13x18 cm) или 3 фотографии (15x21 cm) + бесплатна достава - 50%
Фото студио „ДИЧО“
Развивање на фотографии: 10 фотографии (10x15 cm), 5 фотографии (...
Уште 7 дена и 2 ч.
 11 Купувачи
1 час забава и креативност за деца на возраст од 10 - 15 год. - 48%
Драмско студио „Играј и Учи“
1 час забава и креативност за деца на возраст од 10 - 15 год.
Уште 20 ч. 16 мин.
 
Сет од 10 мечиња FABLER BJORN
Ikea
Сет од 10 мечиња FABLER BJORN
Уште 20 ч. 12 мин.
 8 Купувачи