5199 ден. за ХИДРА самочистечки (самоперачки) филтер

Со купување на овој ваучер добивате 110 "kupinapopust" поени.

Купи за 5199 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  19.05.2022  до  31.07.2022 

Добивате:
 ХИДРА самочистечки (самоперачки) филтер
 Спецификации:
- Погоден со касети SX (DOE) RAH, RLH
- Влез/излез: 1/2”, 3/4”, 1”, 1”1/4”, 1”1/2” 
- Материјал на филтерска глава : полипропилен
- Материјал на тело(куќиште): ПЕТ
- Модел М со 2 манометри
- Проток: 3000 - 10000 l/h
- Максимална работна температура: 45°C (113°F)
- Максимален работен притисок: 8 bar -8.5 bar
- Материјал на изработка: aтоксичен, погоден за вода за пиење
- Рачното чистење може лесно да се автоматизира
- Побезбедни операции за одводнување
- Манометрите обезбедуваат целосна контрола на притисоците
- Широк асортиман на додатоци
Појаснување:
 Филтерот за самочистење Хидра се карактеризира со системот за перење на седиментација за ефикасно отстранување на талозите. 
 Процесот за чистење е едноставен и прифатлив за секого:процесот можеда се изведе рачно со отворање на топчестиот вентилза одвод на дното на филтерот или автоматски, благодарение на наменскиот комплет автоматски.
 Едностепени самочистечки филтри за ефикасно отстранување на седиментите.
 Лесно и брзо чистење, благодарение на ексклузивниот систем, со кој овозможува обратно перење на филтерот за ефективно остранување на сендиментите.
 Достапен во различни модели.
 Процесот за чистење е едноставен и прифатлив за секого: процесот може да се изведе рачно со отворање на топчестиот вентил за одвод на дното на филтерот или автоматски, благодарение на наменскиот комплет автоматски.
 Филтер за вода со вентил за самочистење на вградениот патрон, кој може да биде мануелен вентил или автоматски. 

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665  

Нудиме различни понуди за услуги и производи со безконкуретно ниски цени. Со тоа што на фирмите кои ги нудат услугите/производите ќе им обезбедиме поголем број на купувачи и ефективна реклама, добиваме ексклузивни попусти кои достигнуваат дури до - 90% од редовната цена.


Тоа е Моќта на Колективното Купување. Да ја искористиме.

Од неодамна ја имаме и улогата на online marketshop, поточно продаваме производи кои се и без попуст, но сепак со привлечни цени. Нудиме и производи за кои сметаме дека нашите корисници ќе имаат интерест без оглед на цената.
Kupinapopust како веб страната постои скоро 10 години, а се карактериза со оптимизирано и пред се сигурно online плаќање, брза и навремена достава, како и квалитетна корисничка поддршка. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Сет гарнитура 
Kupinapopust.mk
Сет гарнитура 
Уште 3 дена и 10 ч.
 
Лежалка на преклоп
Kupinapopust.mk
Лежалка на преклоп
Уште 3 дена и 10 ч.