Женски часовник Morena

Со купување на овој ваучер добивате 13 "kupinapopust" поени.

Купи за 549 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 899 ден.
  • Попуст 39%
  • Заштедуваш 350 ден.
 • Преостанато време
 • 6 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  27.08.2021  до  31.05.2022 

Добивате:

Импресивен часовник со оригинален и необичен дизајн кој ја покажува целата иновативност на модерното часовничарство
Ремек дело на часовничарството вредно за воодушевување
Дел од лимитирана колекција на луксузни часовници
Зрачи со магепсувачка убавина
Стилизиран со вкус
Дава посебна нота на елеганција
Morena е модерен часовник со луксузен дизајн и каиш што личи на нараквица. Часовникот има кружна кутија со јасен и лесен за чистење бирач.

СПЕЦИФИКАЦИИ
Материјали : Легура, хардлекс стакло
Батерија : LR626 (веќе е вметната)

ПРИМЕНА НА ВРЕМЕТО
1. Извадете ја заштитната пластика од круната .
2. Целосно повлечете ја круната и завртете ја за да го прилагодите точното време.
3. Кога ќе го поставите точното време, вратете ја круната  во првобитната положба.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА АЛКАЛИНСКИТЕ БАТЕРИИ
Не мешајте стари и нови батерии.
Не мешајте алкални, стандардни (јаглерод- цинк) или батерии што се полнат.
Внесете ја правилната поларитет при вметнување на батериите.
Не наполнете ги батериите што не се полнат бидејќи може да настане истекување.
Ако батеријата протече, внимателно отстранете ја од уредот бидејќи може да се појават
изгореници.
Батериите можат да ги заменат само возрасните.
Не фрлајте ги батериите во пожар, бидејќи тие се запаливи и може да експлодираат.
Не користете празни алкални батерии бидејќи може да излегуваат во јавноста и да
предизвикаат изгореници или оштетувања на уредот.
Отфрлете ги празните батерии во согласност со локалната регулатива за отстранување на
отпадот.
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ
Часовникот не е водоотпорен. Иако стаклото е дизајнирано да биде отпорно на гребење, ракувајте се со него внимателно за секој случај. Производот не е играчка и не е наменет за деца. Секој пат кога ќе го земете од рака, чувајте го на суво и безбедно место подалеку од отворен
пламен, извори на топлина, директна сончева светлина и подалеку од дофат на деца. Ова ќе спречи оштетување на часовникот и голтање на мали делови, што може да предизвика задушување.


Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите. Трговец е друштво за производство, трговија и услуги Студио Верде ДООЕЛ увоз-извоз ШТИП на ул. Вера Циривири 6/6 со ЕДБ МК4029012512395Може да ве интересираат и следниве понуди:

Плакар - Мак-2 - 40%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-2
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Плакар - Мак-3 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-3
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Плакар - Мак-4 - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Плакар - Мак-4БС - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4БС
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Плакар - Мак-5 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Плакар - Мак-5БС - 24%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5БС
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Плакар - Мак-7 - 21%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-7
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Плакар - модел Мак-11 - 23%
Kupinapopust.mk
Плакар - модел Мак-11
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Плакар - модел ФОРТ
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ФОРТ
Уште 2 дена и 7 ч.