Машки часовник London Silver

Со купување на овој ваучер добивате 49 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 1599 ден.
    • Попуст 19%
    • Заштедуваш 300 ден.
  • 10 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  26.08.2021  до  31.03.2023 

Добивате:

• Машки часовник London Silver

Појаснување:

Премиум часовникот е направен од нерѓосувачки челик и отпорен на удари. Својствен е поради неговиот изглед и квалитет, па затоа е идеален за сите мажи со стил. Автоматско навивање Удобен ремен од челик Отпорен на удари Врвен рачен часовник кој се навива сам Елегантниот машки часовник London Silver го движи квалитетен автоматски механизам кој сам се навива.

Начин на употреба:

1. Извлечете ја круничката (1) од првобитната положба.

2. Завртете ја круничката 20-30 пати за да го придвижите механизмот.

3. Подесете ги сказалките кои го покажуваат часот(2) и минутите (3).

4. Кога ќе ја вратите круничката во првобитната положба, сказалката која покажува секунди (4) ќе почне да работи.

5. Носете го часовникот најмалку 10 часа дневно за да може да се направи максимална залиха на моќ на механизмот.

Важно: Првата недела по купувањето на часовникот, пред да го симнете часовникот од вашата рака се препорачува да се повторуваат чекор од 3-5. Носете го часовникот секој ден или на секои неколку дена за да го зачувате точното време.

Напомена: Ако не го носите часовникот подолго време, повторно навијте го така што 20 до 30 пати ќе го поместите часот напред/назад за да го придвижите процесот. Ако часовникот го носите повеќе од 10 часа на ден, повторно навивање нема да ви треба. Имајте на ум дека часовникот може да престане да работи во текот на ноќта или може да изгледа дека работи побавно. Ова не укажува на сигурен дефект или маана на часовникот, туку укажува на недоволна акција на рачниот зглоб и кинетичката енергија за време на носењето на часовникот.

Внимание:Часовникот е издржлив и отпорен, но се препорачува внимателно ракување бидејќи ударите и вибрациите може да влијаат на работата на механизмот. Симнете го часовникот пред да се занимавате со тешки работи или екстремни спортови. Часовникот не е водоотпорен и извадете го пред било какво изложување на вода. Извадете го часовникот пред миење на рацете. Производот не е играчка и не е наменет за деца.
Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите. Трговец е друштво за производство, трговија и услуги Студио Верде ДООЕЛ увоз-извоз ШТИП на ул. Вера Циривири 6/6 со ЕДБ МК4029012512395Може да ве интересираат и следниве понуди:

Хиџама-Вендузи Терапија во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Хиџама-Вендузи Терапија во Козметички салон Лили
Уште 10 ч. 53 мин.
 
Вакум целулит третман во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Вакум целулит третман во Козметички салон Лили
Уште 9 ч. 35 мин.
 
Третман на лице во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Третман на лице во Козметички салон Лили
Уште 9 ч. 35 мин.
 
Фарбање и фенирање во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Фарбање и фенирање во Козметички салон Лили
Уште 8 ч. 40 мин.
 
Шишање и фенирање во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Шишање и фенирање во Козметички салон Лили
Уште 9 ч. 10 мин.
 
Надградба на нокти на нозе во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Надградба на нокти на нозе во Козметички салон Лили
Уште 9 ч. 11 мин.
 
Гел лак на нозе во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Гел лак на нозе во Козметички салон Лили
Уште 10 ч. 1 мин.
 
Педикир со гел во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Педикир со гел во Козметички салон Лили
Уште 10 ч. 52 мин.
 
Наливни нокти во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Наливни нокти во Козметички салон Лили
Уште 10 ч. 19 мин.
 
Гел лак на природни нокти во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Гел лак на природни нокти во Козметички салон Лили
Уште 10 ч. 38 мин.
 
Маникир со гел лак во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Маникир со гел лак во Козметички салон Лили
Уште 9 ч. 7 мин.
 
Депилација на нозе и интима во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Депилација на нозе и интима во Козметички салон Лили
Уште 8 ч. 40 мин.
 
Депилација на цело тело во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Депилација на цело тело во Козметички салон Лили
Уште 8 ч. 51 мин.
 
ADAM Audio T5V Studio Monitor Single Studio Monitor Single - 32%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
ADAM Audio T5V Studio Monitor Single Studio Monitor Single
Уште 10 ч. 30 мин.
 
ASUS Графичка картица TUF-GTX1650-4GD6-P-GAMING - 20%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
ASUS Графичка картица TUF-GTX1650-4GD6-P-GAMING
Уште 10 ч. 30 мин.
 
Nitro Midea Innovation Vacuum Cleaning Robot Think Tank AMR NM-ROB001 - 39%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Nitro Midea Innovation Vacuum Cleaning Robot Think Tank AMR NM-RO...
Уште 10 ч. 30 мин.
 
Genius FaceCam 1000X 720P HD Webcam with Microphone - 28%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Genius FaceCam 1000X 720P HD Webcam with Microphone
Уште 10 ч. 30 мин.
 
Паметен часовник Nitro N-Smart Watch 4 Health & Sports Tracker + гаранција + gift-box + украсна торбичка - 55%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Паметен часовник Nitro N-Smart Watch 4 Health & Sports Tracke...
Уште 10 ч. 30 мин.
 1 Купувач
Блутут 5+EDR компактни слушалки со микрофон/MP3 плејер/FM радио Nitro N-BT phones 1 - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Блутут 5+EDR компактни слушалки со микрофон/MP3 плејер/FM радио N...
Уште 10 ч. 30 мин.