199 ден. за Алгицид

Со купување на овој ваучер добивате 6 "kupinapopust" поени.

Купи за 199 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  04.07.2024  до  31.08.2024 

Добивате:
Извонредно средство кое успешно ги уништува алгите, габите и поедини групи на дерматофи во базените
Особини и делување:
Течен производ кој е рН – неутрален; в
о растворена состојба е без мирис и вкус;
пропишаните концетрации не се токсични;
биолошки е разградлив во отпадни води;
дезинфицира кабини за капење, подови и други делови на базените;
не смее да се употребува во рибници.
Дозирање и начин на употреба:
Основно дозирање: 100 ml на 10 m³ базенска вода,
веднаш по полнење на базенот.
Понатамошно дозирање: 50 ml на 10 m³ вода, на секои 14 дена рамномерно
се истураат по површината на целата должина на базенот.
Дополнително дозирање: 100 ml на 10 m³ базенска вода, после обилни врнежи
на дожд или 50 ml на 10 m³ базенска вода, после послаби врнежи на дожд
или повисоки температури.
Пред основното чистење и полнење на базенот потребно
е сите фуги, ќошиња и кант места да се напрскаат со 1% раствор.
Начин на чување и мерки на претпазливост: Се чува надвор од дофат на деца,
во оригинална амбалажа на собна температура. Не смее да дојде во допир со очи
и слузокожни делови. Ако тоа се случи веднаш тие места да се исплакнат со вода.
Препорачано е дозирањето да се врши навечер.
Состав: Бензилдиметилтетрадециламониум хлорид 40%-60%.

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Нудиме различни понуди за услуги и производи со безконкуретно ниски цени. Со тоа што на фирмите кои ги нудат услугите/производите ќе им обезбедиме поголем број на купувачи и ефективна реклама, добиваме ексклузивни попусти кои достигнуваат дури до - 90% од редовната цена.

Тоа е Моќта на Колективното Купување. Да ја искористиме.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Третман во солариум во „Мое Студио Дадар“ - 51%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Третман во солариум во „Мое Студио Дадар“
Уште 4 дена и 12 ч.
 
Шишање, третман со макадамија за длабинска хидратација и фенирање во најдоброто „Мое Студио Дадар“ - 66%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со макадамија за длабинска хидратација и фенирање...
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
AFTER SUN  третман на лице за здрав изглед на вашата кожа и интензивна хидратација после сончање - 71%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
AFTER SUN  третман на лице за здрав изглед на вашата кожа и интен...
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
рН минус 10л
OnlineShopping Mk
рН минус 10л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
рН минус 1л
OnlineShopping Mk
рН минус 1л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Активен кислород 1кг
OnlineShopping Mk
Активен кислород 1кг
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Алгицид 10л
OnlineShopping Mk
Алгицид 10л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
- 44%
Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Уште 4 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Медицинска масажа во Салон за масажа ROYALTY TREATMENT - 40%
Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Медицинска масажа во Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
Жен шен и гуарана - 20%
Kupinapopust.mk
Жен шен и гуарана
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Спирулина - 15%
Kupinapopust.mk
Спирулина
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Ашваганда спорт +  - 16%
Kupinapopust.mk
Ашваганда спорт + 
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Водно тура со АТВ мотори  - 20%
ATV Adventour - Скопје
Водно тура со АТВ мотори 
Уште 4 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Ноќевање со појадок за две лица во Апартмани ресторан Шутиновски во Вевчани - 17%
Апартмани ресторан Шутиновски
Ноќевање со појадок за две лица во Апартмани ресторан Шутиновски ...
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месеци - 70%
Винер - Едукација сметководство и консалтинг
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месец...
Уште 4 дена и 13 ч.