Валентајн во Истанбул! 3999 ден. за 4 дена/2 ноќевања со појадок во хотел со 3*, посета и разглед на Истанбул + организиран превоз со високотуристички автобуси + туристички водич  во период од 13.02 - 16.02.2020 год. со Т.А. „Идеал Превоз“

Со купување на овој ваучер добивате 28 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  13.02.2020  до  16.02.2020 

Добивате: 
*Валентајн во Истанбул! 
 Превоз со високотуристички автобуси
 Две ноќевања во хотел со 3* во населбата Аксарај/Лалели со вклучен појадок.
 Автобуски превоз на релација Скопје - Истанбул - Скопје
 Посета на трговскиот центар Форум Истанбул
 Посета на фабриката за традиционални слатки - Коска
• Tуристички водич за време на престојот
 Прекрасна можност да ги посетите најубавите градови во Европа. 
Појаснување: 
 Поаѓање на датумот во 15:30 часот пред Дрво декор
Доплати:
 За деца од 0 - 3 год. сместувањето е бесплатно
 За деца од 3 - 12 за first minute се доплаќа 50 евра
 За сингл соба се доплатќаат 40 евра дополнително од аранжманот
 Задолжително патничко осигурување 240 ден. по лице кое можете да го извадите и онлајн на следниов линк - Онлајн патнично осигурување
 Аја Софија со лиценциран водич и аудио слушалки - 20 евра
 Топкапи палатата со лиценциран водич - 20 евра
 Панорамски разглед на европски и азиски Истанбул -15 евра
 Kрстарење по Босфорот - 20 евра
 Долмабахче палата со лиценциран водич - 25 евра
 Ноќен Истанбул и Сафир Сехир Тераси - 25евра
 Туркуазу Аквариум -15 евра
 Свечена вечера со шоу програм и крстарење по Босфор - 40 евра
ПАКЕТ ФАКУЛТАТИВИ:
 SILVER - 75 евра (редовна цена 85 евра)
- Панорамски разглед на европски и азиски Истанбул
- Крстарење по Босфорот
- Долмабахче палатата
- Ноќен Истанбул и Сафир Сехир Тераси
 PREMIUM - 120 евра (редовна цена 140 евра)
- Аја Софија
- Топкапи
- Панорамски разглед на европски и азиски Истанбул
- Крстарење по Босфорот
- Долмабахче палатата
- Ноќен Истанбул и Сафир Сехир Тераси
- Туркуазу аквариум
Програма на патувањето: 
ПРВ ДЕН - 13.02 (четврток) СКОПЈЕ - ИСТАНБУЛ
Средба на групата на Дрводекор во 15:30 часот и сместување на багажот. Поаѓање за Истанбул во 16:00 часот. Ноќно возење со транзит преку Грција, попатни паузи и царински формалности
ВТОР ДЕН - 14.02 петок) ИСТАНБУЛ
- Планирано пристигнување во Истанбул во утринските часови. Во зависност од расположливостa на собите во хотелот, доколку има слободни соби, сместувањето е веднаш. Доколку нема, според правилата check in ќе биде после 14 часот по локално време (агенцијата секогаш се труди патниците веднаш да влезат во собите, но не сносува одговорност доколку собите не се ослободени).

НАПОМЕНА: Доколку не успеат сите патници да влезат во собите, се оди на тура со цел да не се пропуштат локалитетите, а ќе влезат во хотел по завршувањето на разгледите.
Во договор со организаторот и претставник од агенцијата, во одредено време групата се чека на рецепцијата од хотелот со локалниот водич и се упатува кон разглед на населбата Аксарај, историскиот дел на Истанбул, каде се наоѓа најпознатата затворена чаршија на светот, Капали чаршија. Преку пешачката тура ќе имате можност да се запознаете со околината и крајната цел Сината џамија, Хиподромот, Аја Софија и Топ Капи палатата

ТРЕТ ДЕН - 15.02 (сабота) ИСТАНБУЛ
По појадокот, во договорено време, групата се чека со локалниот водич на рецепцијата од хотелот. Следува денски панорамски разглед на европски и азиски Истанбул со лиценциран локален водич со посета на Чамлиџа. Автобуска екскурзија со која се доживува неверојатно искуство со преминување од европската во азиската страна на Истанбул по еден од мостовите над Босфор. Краток престој на азискиот дел наречен Чамлиџа, од каде има неверојатен панорамски поглед кон европскиот дел и Босфорот.
По оваа факултатива, следува прекрасното крстарење по Босфорот. 90 минутно крстарење, незаборавно доживување, еден поинаков Истанбул, сите луксузни вили кои вредат милиони, каде се снимани и најпознатите сцени од популарните турски серии и знаменитостите одблизу. На самото пристаниште можете да пробате традиционален турски сендвич со риба, се продава од интересно украсени бродчиња, има мали дрвени масички и столчиња крај кои можете да седнете и уживате крај морето.
Веднаш потоа се упатуваме кон Долмабахче палатата.
Првата историска палата во османлиската империја, изградена во европски стил. Од нејзината изградба во 1853-та година до 1922 година (со прекин од 20 години) служела како главна резиденција на султанот. Тука живеел и починал Мустафа Кемал Ататурк, основачот на турската држава, наследена и отпратена во историјата во 19 и 20 век, претходна некогаш и главна (во 16 и 17 век) Отоманска империја.Вечерта можност за специјална осмомартовска свечена вечера на Босфорот со одлична програма. Танци, традиционална програма, танчерки, одлична забава, вечера и неограничен алкохол, сето тоа на брод кој ќе крстари по водите на Босфорот кој навечер има уште поубава магија
ЧЕТВРТИ ДЕН - 16.02 (недела) ИСТАНБУЛ - СКОПЈЕ 
По појадокот, одјавување и поаѓање од хотелот во договорено време. Групата оди кон фабриката за производство на најпознатите турски слатки „Коска“, каде по фабрички цени можете да си купите оргинални турски баклави, локуми и секакви останати деликатеси. Потоа групата, се упатува кон познатиот трговски центар ФОРУМ Истанбул, каде се наоѓа најголемиот аквариум во Европа. Слободно време од околу 4 часа за шопинг, кафе во еден од најголемите трговски центри каде ги има сите трговски марки. Во склоп на самиот трговски центар се наоѓа и аквариумот „Туркуазу“ кој е првиот гигантски аквариум во Турција, кој на посетителите им нуди можност да пливаат меѓу петте тигар ајкули и да ги хранат. Водениот базен има површина од 8000м2 , а неговата вредност изнесува 17 милиони евра. Покрај 2.5 метарските тигар ајкули во слатките и солените води на аквариумот живеат и над 10.000 други видови на морски суштества, вклучувајќи ги и тропски загрозените. Благодарение на специјалните тунели кои се дел од објектот, посетителите уживаат во 270 степенската панорама. Всушност тука се наоѓа и еден од најдолгите поздемни тунели во светот 80м должина. Седум нуркачи редовно ги чистат водните басени во аквариумот и ги хранат ајкулите, некои и со гола рака. Планирано тргнување за Македонија некаде околу 16:00 по турско време. Пристигнување во Скопје во утринските часови
• За патувањето важат општите услови на Агенцијата. 
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете  ни на е-маил - patuvanja@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете ни на е-маил - patuvanja@kupinapopust.mk Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел. Не е потребно да одите лично во агенцијата, туку на денот на тргање потребно е да го прикажете ваучерот во автобус. Можете да го прикажете од вашиот мобилен телефон или таблет. Не е задолжително да го имате испечатен ваучерот.


Ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
patuvanja@kupinapopust.mk

 Пред купувањето на ваучерот пишете на е-маил patuvanja@kupinapopust.mk
 Доколку поради било која причина, патувањата или турите се откажат или не се реализираат, ќе добиете комплетно рефундирање на уплатените средства!


Т.А. Идеал Превоз
За прекрасно и безгрижно патување, препуштете ја организацијата на Т.А. Идеал Превоз. 
Вршат организан превоз низ цела Македонија и надвор со високотуристички автобус, организираат секакви видови на патувања, екскурзии, семинари, шопинг тури.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Vitar здрави зглобови - 30 капсули - 15%
“Green Master“ Македонија
Vitar здрави зглобови - 30 капсули
Уште 5 дена и 20 ч.
 3 Купувачи
Безконтактен инфраред топломер - 31%
OnlineShopping Mk
Безконтактен инфраред топломер
Уште 5 дена и 20 ч.
 
Shiatsu 3D масажер за врат - 31%
OnlineShopping Mk
Shiatsu 3D масажер за врат
Уште 5 дена и 20 ч.
 1 Купувач
Вертикална сушара на 3 нивоа - 27%
OnlineShopping Mk
Вертикална сушара на 3 нивоа
Уште 5 дена и 20 ч.
 
Spin Scrubber - ротирачка четка за чистење - 28%
OnlineShopping Mk
Spin Scrubber - ротирачка четка за чистење
Уште 5 дена и 20 ч.
 
Монтажен гардеробер
OnlineShopping Mk
Монтажен гардеробер
Уште 5 дена и 20 ч.
 
RGB LED самолеплива лента во боја - 42%
OnlineShopping Mk
RGB LED самолеплива лента во боја
Уште 5 дена и 20 ч.
 2 Купувачи
Нинтендо со 620 игри - 40%
OnlineShopping Mk
Нинтендо со 620 игри
Уште 5 дена и 20 ч.
 
Sinbo електрично ѓезве - 20%
OnlineShopping Mk
Sinbo електрично ѓезве
Уште 5 дена и 20 ч.
 
Eлектрично ѓезве SuTai
OnlineShopping Mk
Eлектрично ѓезве SuTai
Уште 5 дена и 20 ч.