Божиќен Базар во Будимпешта! Само 7999 ден. (129 евра) за 4 дена / 2 ноќевања за 1 лице со појадок во хотел 3* + организиран превоз со високотуристички автобус + туристички водич - (07.12 - 11.12.2022 год.)

Со купување на овој ваучер добивате 67 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  07.12.2022  до  11.12.2022 

Добивате:
 4 дена / 2 ноќевања за 1 лице со појадок
 Превоз со туристички автобус на дадените дестинации
 Сместување во хоте 3*, во Будимпешта на база 2 ноќевања со појадок
• Професионален туристички придружник од агенцијата
• Организација и реализација на аранжманот
Појаснување:
 Ваучерот е валиден во период од 07.11 - 11.12.2022 год.
 Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Разглед на Будимпешта со локален водич - 15 евра
- Крстарење со брод по Дунав - 20 евра
Посета на Сент Андреа - 20 евра
Факултативна вечера во национален ресторан (40 евра)
Влезници за музеите и културно - историските споменици
- Задолжително патничко - здравствено осигурување
Патничко осигурување (задолжиелно)
Програма на патувањето:
 1 ден (07.12.2022 - Среда)   
- Состанок со групата во Скопјe. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности
 2 ден (08.012.2022- Четврток)
- Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Следува разглед на градот со локален водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, црквите Св. Стефан и Св. Матеј, улиците: Андраши, Ракоци и Ваци, мостовите на Дунав. Сместување во хотел. Слободно време. Вечерта крстарење со брод по Дунав (факултативно). Враќање во хотел. Ноќевање.
 3 ден (09.12.2022 - Петок)
- Појадок. После појадокот се упатуваме на прошетка до живописното гратче Сент Андреа (факултативно), во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби и кое е богато со голем број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви.Попатна посета на базиликата Естергом посветена на Пресвета Богородица и на Светиот Адалберт. Враќање назад во Будимпешта. Вечерта факултативна вечера во национален ресторан Чарда. Ноќевање.
 4 ден (10.12.2022 - Сабота) 
- Појадок.Посета на шопинг центар Арена. Слободно време за индивидуални активности. По договор со представникот, поаѓање за Скопје. Ноќно патување преку Србија, со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје следниот ден во утринските часови.
 Организатор на патувањето е Т.А Atlantis
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на е-маил - admin@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдиме дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете ни на е-маил - Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел.

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месеци - 56%
Винер - Едукација сметководство и консалтинг
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месец...
Уште 1 ден и 22 ч.
 
Led ламба во форма на месечина - 45%
OnlineShopping Mk
Led ламба во форма на месечина
Уште 1 ден и 22 ч.
 3 Купувачи
Depilatory Heater Konsung
OnlineShopping Mk
Depilatory Heater Konsung
Уште 1 ден и 22 ч.
 
Сет од 3 ластици за вежбање - 29%
OnlineShopping Mk
Сет од 3 ластици за вежбање
Уште 1 ден и 22 ч.
 
LED огледало за шминкање - 34%
OnlineShopping Mk
LED огледало за шминкање
Уште 1 ден и 22 ч.
 2 Купувачи
Дермаролер - 20%
Ipsum ДООЕЛ
Дермаролер
Уште 1 ден и 22 ч.
 25 Купувачи
Shiatsu 3D масажер за врат - 50%
OnlineShopping Mk
Shiatsu 3D масажер за врат
Уште 1 ден и 22 ч.
 5 Купувачи
Масажер за врат
OnlineShopping Mk
Масажер за врат
Уште 1 ден и 22 ч.
 
Мини машина за шиење - 30%
OnlineShopping Mk
Мини машина за шиење
Уште 1 ден и 22 ч.
 1 Купувач
Организер за над машина за перење - 43%
OnlineShopping Mk
Организер за над машина за перење
Уште 1 ден и 22 ч.
 1 Купувач