Будимпешта во Октомври! 7750 ден. за 5 дена со појадок во хотел со 3* + организиран автобуски превоз + туристички водич во период од 07.10 - 11.10.2022 год.

Со купување на овој ваучер добивате 65 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  07.10.2022  до  10.10.2022 
Добивате:
*Будимпешта во Октомври
 Превоз со туристички автобус на дадените дестинации
 Сместување во хотел со 3*, во Будимпешта на база 2 ноќевања со појадок
 Професионален туристички придружник од агенцијата
 Организација и реализација на аранжманот
 Прекрасна можност да ги посетите најубавите градови во Европа
Појаснување:
 Понудата е по лице во период од 07.10 - 11.10.2022 год.

 Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Разглед на Будимпешта со локален водич - 10 евра
Вечера во ресторан - Чарда - 30 евра
- Крстарење со брод по Дунав - 20 евра
- Посета на Братислава и трговски Еуровеа - 30 евра (минимум 30 патника)
- Посета на Сент Андреа - 15 евра
- Посета на Тропикариум - 15 евра
- Влезници за музеите и културно - историските споменици
- Задолжително патничко - здравствено осигурување
- Доплата за еднокреветна соба.

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:
- 1 ден: Скопје - Будимпешта - Состанок со групата во Скопјe. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.
 - 2 ден: Будимпешта - Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Следува разглед на градот со локален водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, црквите Св. Стефан и Св. Матеј, улиците: Андраши, Ракоци и Ваци, мостовите на Дунав. Сместување во хотел. Слободно време. Вечерта крстарење со брод по Дунав (факултативно). Враќање во хотел. Ноќевање.
- 3 ден: Будимпешта - Братислава - Чардаш - Појадок. По појадокот одиме на факултативна посета на Братислава. Разглед на градот: средновековниот главен плоштад со Роландовата фонтана, Михалската порта, Градското собрание, Катедралата Св. Мартин, Словачкиот национален театар, барокната Палата Palffy во која Моцарт ги изведувал своите дела, Палатата Pauli каде Франц Лист го отсвирал својот прв концерт. Слободно време за индивидуални активности, ручек, прошетки.Посета на познатиот трговски центар EUROVEA. Во договорено време враќање во Будимпешта. Вечерта, предлагаме посета на традиционален ресторан - чардаш (богато мени, со фолклорни игри, каде се вклучуваат и самите гости. Многу забава, што вреди да се доживее и ќе Ви го доближи унгарскиот живот). Ноќевање.
- 4 ден: Будимпешта - Скопје - Појадок. После појадокот, напуштање на хотелот и се упатуваме на прошетка до живописното гратче Сент Андреа (факултативно), во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби и кое е богато со голем број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви. Враќање назад во Будимпешта. За љубителите на животинскиот свет можност за посета на Тропикариум (http://www.tropicarium.hu). Слободно време за индивидуални активности. По договор со представникот, поаѓање за Скопје. Ноќно патување преку Србија, со попатни паузи за одмор и царински формалности.
- 5 ден: Скопје - Пристигнување во Скопје во утринските часови.
 Организатор на аранжманот е ТА АтлантиС

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665  

Нудиме различни понуди за услуги и производи со безконкуретно ниски цени. Со тоа што на фирмите кои ги нудат услугите/производите ќе им обезбедиме поголем број на купувачи и ефективна реклама, добиваме ексклузивни попусти кои достигнуваат дури до - 90% од редовната цена.


Тоа е Моќта на Колективното Купување. Да ја искористиме.

Од неодамна ја имаме и улогата на online marketshop, поточно продаваме производи кои се и без попуст, но сепак со привлечни цени. Нудиме и производи за кои сметаме дека нашите корисници ќе имаат интерест без оглед на цената.
Kupinapopust како веб страната постои скоро 10 години, а се карактериза со оптимизирано и пред се сигурно online плаќање, брза и навремена достава, како и квалитетна корисничка поддршка. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Магична шоља за кафе - 46%
OnlineShopping Mk
Магична шоља за кафе
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Aleksa Pink столица за биро - 14%
OnlineShopping Mk
Aleksa Pink столица за биро
Уште 5 дена и 23 ч.
 25 Купувачи
LED огледало за шминкање - 29%
OnlineShopping Mk
LED огледало за шминкање
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Безжични слушалки P15
Kupinapopust.mk
Безжични слушалки P15
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Вертикална сушара на 3 нивоа - 20%
OnlineShopping Mk
Вертикална сушара на 3 нивоа
Уште 5 дена и 23 ч.
 
 E-Table масичка за лаптоп - 30%
OnlineShopping Mk
 E-Table масичка за лаптоп
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Relax & Tone - масажер - 20%
OnlineShopping Mk
Relax & Tone - масажер
Уште 5 дена и 23 ч.
 1 Купувач
Четка за сушење и фенирање на коса - 45%
OnlineShopping Mk
Четка за сушење и фенирање на коса
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Силиконска перница + ГРАТИС навлака - 33%
OnlineShopping Mk
Силиконска перница + ГРАТИС навлака
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Анатомски потпирач за грб 1+1 ГРАТИС - 50%
OnlineShopping Mk
Анатомски потпирач за грб 1+1 ГРАТИС
Уште 5 дена и 23 ч.
 2 Купувачи
Преносен блендер - 33%
OnlineShopping Mk
Преносен блендер
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Монтажна закачалка за алишта - 25%
OnlineShopping Mk
Монтажна закачалка за алишта
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Сет за нокти Salon Shaper - 25%
OnlineShopping Mk
Сет за нокти Salon Shaper
Уште 5 дена и 23 ч.
 1 Купувач