Божиќен Базар во Прага! Само 8619 ден. (139 евра) за 4 дена / 2 ноќевања за 1 лице со појадок во хотел 3* + организиран превоз со високотуристички автобус + туристички водич - (07.12 - 11.12.2022 год.)

Со купување на овој ваучер добивате 73 "kupinapopust" поени.

Купи за 8619 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  07.12.2022  до  11.12.2022 

Добивате: 
• 4 дена / 2 ноќевања со појадок
 Превоз со туристички автобус на дадените дестинации
• Сместување во двокреветни соби во хотел со 3* во Прага - 2 ноќевања со појадок
• Придружник од агенцијата за време на патувањето
• Разглед на Виена
• Организација и реализација на патувањето
• Не ја пропуштајте можноста да уживате во ова неверојатно патување!
Појаснување:
 Понудата е валидна во период од 07.12 - 11.12.2022 год.
 Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Панорамски разглед на Прага со локален водич - 15 евра
- Крстарење по Влтава - 20 евра
- Целодневна посета на Карлови Вари со професионален туристички водич од агенцијата - 35 евра
- Туристичка такса - 4  евра
- Патничко осигурување
- Влезници во објекти
Програма на патувањето:
• 1 ден (07.12.2022 - Среда)
- Состанок во Скопје во пладневните часови. Патување кон Прага, преку Србија, Унгарија и Австрија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.
• 2 ден (08.12.2022 - Четврток) 
- Пристигнување во Прага во пладневните часови. Разглед на градот со локален водич (факултативно): Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Карло IV, Кралскиот пат, Еврејскиот кварт, Париската улица, Старомајскиот плоштад со астрономскиот часовник - Орлој, црквата Лорето, Градската куќа, Прашната кула, националниот музеј, дворецот Храдчани, катедралата Св. Вито, Златната улица. Сместување во хотел. Слободно време за одмор. Ноќевање
• 3 ден (09.12.2022 - Петок)
- Појадок. После појадокот, факултативно заминување за Карлови Вари - најпознатиот бањски центар во Чешка и омиленото место на европската аристократија. Ќе имате можност да ги видете топлите извори и да се запознаете со лековитите својства на водите, можност да купите сувенири и производи со лековити својства од Карлови Вари. Враќање во хотел. Вечерта можност за Крстарење по Влтава (факултативно), ќе имате можност да ги видете прашките мостови и прекрасната архитектура од двете страни на Влтава. Ноќевање.
 4 ден (10.12.2022 - Сабота)
- Појадок во хотел. После појадокот, напуштање на хотелот и поаѓање за Виена во 08:00 часот наутро. Попатна посета на OUTLET SHOPPING CENTER PARNDORF Пристигнување во Виена околу 15:00 часот. Панорамски разглед на градот: плоштадот Рингштрасе, Операта, Парламентот, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, палатата Белведере, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург. Слободно време за прошетка. Поаѓање кон Македонија околу 19:00 часот. Ноќно возење со попатни паузи за одмор низ Унгарија и пасошки и царински формалности.
• 5 ден (11.12.2022 - Недела)
- Пристигнување во Македонија во утринските часови
 Организатор на патувањето е Т.А Atlantis
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на е-маил - admin@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдиме дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете ни на е-маил - Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел.


Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Shiatsu 3D масажер за врат - 50%
OnlineShopping Mk
Shiatsu 3D масажер за врат
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Масажер за врат
OnlineShopping Mk
Масажер за врат
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Мини машина за шиење
OnlineShopping Mk
Мини машина за шиење
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Организер за над машина за перење - 43%
OnlineShopping Mk
Организер за над машина за перење
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Магична табла - 47%
Kupinapopust.mk
Магична табла
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Магична шоља за кафе - 46%
OnlineShopping Mk
Магична шоља за кафе
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Flex Tape - супер силна водоотпорна лента - 50%
OnlineShopping Mk
Flex Tape - супер силна водоотпорна лента
Уште 5 дена и 19 ч.
 
 E-Table масичка за лаптоп - 30%
OnlineShopping Mk
 E-Table масичка за лаптоп
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Nicer Dicer Plus сецко - 29%
Kupinapopust.mk
Nicer Dicer Plus сецко
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Лепенки за детоксификација на Вашето тело - Kinoki - 67%
Kupinapopust.mk
Лепенки за детоксификација на Вашето тело - Kinoki
Уште 5 дена и 19 ч.
 1 Купувач
Безжични слушалки P15
Kupinapopust.mk
Безжични слушалки P15
Уште 5 дена и 19 ч.