Прага за денот на вљубените 14.02-18.02.2018 год.! 20% попуст или 6944 ден. (112 евра) за 5 дена / 2 ноќевања за 1 лице на база BB + автобуски превоз + хотелско сместување

Со купување на овој ваучер добивате 525 "kupinapopust" поени.

Купи за 6944 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 8680 ден.
  • Попуст 20%
  • Заштедуваш 1736 ден.
 • Преостанато време
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  14.02.2018  до  18.02.2018 

Добивате:
 5 дена / 2 ноќевања база BB (2 ноќевања со појадок)
 Автобуски превоз со високотуристички автобус
 Сместување во Хотел Emmy Residence 4*
 Организирани разгледи на Прага со водич
 Пратител на патувањето
 Посетете ја Прага за денот на вљубените заедно со саканата личност.
Појаснување:
 Понудата е валидна за период од 14.02.18.02.2018 год.
 Понудата е за 5 дена / 2 ноќевања за 1 лице.
 Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Патничко осигурување 5€
- Пивница 25 евра
- Дрезден 20 евра
- Виена 15 евра
- Крстарење по Дунав - Будимпешта 15 евра
 Програма на патувањето:
1 ден 14.02.2018 (среда) - Скопје - Прага
- Состанок на групата пред Дрво Декор во 12:00 часот. Заминување кон Прага. Се патува преку Србија, Унгарија, Словачка и Чешка. Ноќно возење со попатни застанување поради одмор и царински формалности.
2 ден 15.02.2018 (четврток) - Прага
- Пристигнување во Прага разглед на градот со локален водич, Старо место, Карлов мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Карло IV, Кралскиот пат, Астронимскиот часовник –Орлој, градската куќа, споменикот на Јан Хус, дворецот Храдчани, катедралата Св. Вито и др. Сместување во хотел. Вечерта можност за факултативно посета на некоја пивница. Ноќевање
3 ден 16.02.2018 (петок) - Прага - Дрезден - Прага
- Појадок. По појадокот целодневен факлултативен излет во Дрезден, градот кој го носи епитетот Фиренца на Елба, познат по многубројните барокни градби: Oпeрaтa Земпер, палатата Цвингер, протестантската богодорична Црква, резиденцијата, палатата Ташенбер, делот на некогашниот градски ѕид, Августовиот мост. Слободно време за шопинг и индивидуални активности. Вракање во Прага во попладневните часови. Можност за факултативна посета на градската пивница. Ноќевање.
4 ден 17.02.2018 (сабота) - Прага - Скопје
- Појадок. По појадокот напуштање на хотелот и факултативно заминување за Виена, Пристигнување вo Виена во предпладневните часови. Разглед на градот со водич: Кралската палата Hofburg, замокот Белведере, базиликата Св.Стефан. Доколку ни дозволи времето посета на еден од најубавите дворци Schönbrunn - некогашната летнa резиденција на австроунгарската монархија. Заминување на групата за Македонија. Ноќно возење.
5 ден 18.02.2018 (недела) - Скопје
- Пристигнување во Македонија во предпладневните часови.
Напомени:
 За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. 
 Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата (застој во сообраќај, локални штрајкови, локални предупредувања, каснење на патници, непочитување на сатнина закажана однапред од страна на агенцијата и сл.) 
 Побарајте договор и осигурување.
Процедура за купување на ваучер:
• Задолжителна е претходна резервација на телефон 070 732 842 или на e-mail admin@kupinapopust.mk
 Цената е валидна при максимално искористување на капацитетот на собата.
 kupinapopust.mk не е организатор на патувањето туку само посредник при резервацијата на хотелот.


 ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
Покажи ми го патот

 тел. 02/ 3 256027,
02/ 3 215988
ONE 075 370 399,
075 340 547


 Раб. време: секој работен ден од 09:00 до 18:00ч.


 e-mail: contact@kupinapopust.mk

 www.kupinapopust.mk

 Facebook


Прага e главниот град на Чешката Република и го добил прекарот "Град сто шпили", познат по својот Стар градски плоштад, срцето на неговото историско јадро, со шарени барокни згради, готски цркви и средновековниот астрономски часовник, кој дава анимирано часовно шоу. Завршен во 1402 година, пешачкиот Карлов мост е насликан со статуи на католички светци.


Може да ве интересираат и следниве понуди:

 Гел лак на природни нокти со боја по избор - 40%
Салон за убавина “Lady M“ - под Железничка станица
 Гел лак на природни нокти со боја по избор
Уште 7 дена и 6 ч.
 
 • 100 ден.
 • 600 ден.
Шишање + маска + витаминска ампула + фенирање - 35%
Салон за убавина “Lady M“ - под Железничка станица
Шишање + маска + витаминска ампула + фенирање
Уште 7 дена и 7 ч.
 
 • 150 ден.
 • 800 ден.
Египетска депилација на раце, веѓи и надусници - 35%
Салон за убавина “Lady M“ - под Железничка станица
Египетска депилација на раце, веѓи и надусници
Уште 7 дена и 7 ч.
 
 • 90 ден.
 • 500 ден.
Египетска депилација со шеќерна паста на пола нозе и интима - 40%
Салон за убавина “Lady M“ - под Железничка станица
Египетска депилација со шеќерна паста на пола нозе и интима
Уште 7 дена и 7 ч.
 
 • 125 ден.
 • 700 ден.
Ноќевање со појадок, полупансион или полн пансион + сауна (февруари/март) - 23%
Хотел „Pirina Club 3*” Банско
Ноќевање со појадок, полупансион или полн пансион + сауна (февруа...
Уште 4 дена и 7 ч.
 
 • од 112 ден.
2 или 3 ноќевања за 1 лице на база HB + СПА + автобуски превоз - 30%
Т.А БИСЕР ПРОМ - Скопје
2 или 3 ноќевања за 1 лице на база HB + СПА + автобуски превоз
Уште 7 дена и 7 ч.
 
 • од 3200 ден.
Чоколадна масажа на грб - 50%
Козметички салон и центар за едукација „Tropic Belleza“,Карп...
Чоколадна масажа на грб
Уште 4 дена и 7 ч.
 
 • 250 ден.
 • 500 ден.
Долготрајна надградба на свилени трепки - 55%
Козметички салон и центар за едукација „Tropic Belleza“,Карп...
Долготрајна надградба на свилени трепки
Уште 4 дена и 7 ч.
 
 • 1500 ден.
 • 3300 ден.
Маникир + парафинска ракавица - 40%
Козметички салон и центар за едукација „Tropic Belleza“,Карп...
Маникир + парафинска ракавица
Уште 4 дена и 7 ч.
 
 • 300 ден.
 • 500 ден.
Пакет од 8 вакуум системи - 60%
Козметички салон и центар за едукација „Tropic Belleza“,Карп...
Пакет од 8 вакуум системи
Уште 4 дена и 7 ч.
 
 • 1000 ден.
 • 2500 ден.
Педикир + парафин на стапала - 33%
Козметички салон и центар за едукација „Tropic Belleza“,Карп...
Педикир + парафин на стапала
Уште 4 дена и 7 ч.
 
 • 400 ден.
 • 600 ден.
 1 ноќевање за 1 лице на база BB + СПА  - 50%
Хотел „Тино“ - Охрид
 1 ноќевање за 1 лице на база BB + СПА 
Уште 14 дена и 7 ч.
 4 Купувачи
 • 1200 ден.
 • 2400 ден.
Eдна антицелулитна масажа - 40%
Козметички салон и центар за едукација „Tropic Belleza“,Карп...
Eдна антицелулитна масажа
Уште 4 дена и 7 ч.
 
 • 150 ден.
 • 250 ден.
Анти-емболизам хулахопки  - 35%
„Super Ortho“ - СЦ Борис Трајковски
Анти-емболизам хулахопки 
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 617 ден.
 • 950 ден.
Силиконско капаче за заштита при повреди на ноктите - 25%
„Super Ortho“ - СЦ Борис Трајковски
Силиконско капаче за заштита при повреди на ноктите
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 412 ден.
 • 550 ден.
 Eластичен стегач за скочен зглоб со компресија  - 35%
„Super Ortho“ - СЦ Борис Трајковски
 Eластичен стегач за скочен зглоб со компресија 
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 364 ден.
 • 560 ден.
Активен стегач за колено и лист - 40%
„Super Ortho“ - СЦ Борис Трајковски
Активен стегач за колено и лист
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 756 ден.
 • 1260 ден.
Стегач за лакт од перфориран неопрен - 43%
„Super Ortho“ - СЦ Борис Трајковски
Стегач за лакт од перфориран неопрен
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 616 ден.
 • 1080 ден.
Лумбален појас со 6 челични шини  - 50%
„Super Ortho“ - СЦ Борис Трајковски
Лумбален појас со 6 челични шини 
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 935 ден.
 • 1870 ден.
Еластичен појас за ’рбет  - 38%
„Super Ortho“ - СЦ Борис Трајковски
Еластичен појас за ’рбет 
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 595 ден.
 • 960 ден.
Викенд во Банско! 4 дена/3 ноќевања, појадок и вечера, лукзусен СПА центар + превоз - 29%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
Викенд во Банско! 4 дена/3 ноќевања, појадок и вечера, лукзусен С...
Уште 4 дена и 7 ч.
 
 • 5518 ден.
 • 7800 ден.
Магнетски појас за половина со 20 магнети кои емитуваат инфрацрвени зраци - 40%
„Super Ortho“ - СЦ Борис Трајковски
Магнетски појас за половина со 20 магнети кои емитуваат инфрацрве...
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 804 ден.
 • 1340 ден.
1 ноќевање за 1 лице на база BB + СПА во едноспален или двоспален апартман  - 31%
“Adeona Ski & Spa“ - Банско
1 ноќевање за 1 лице на база BB + СПА во едноспален или двоспален...
Уште 6 дена и 13 ч.
 
 • од 223 ден.
Шопинг тура за 1 лице во Софија / Термин 19.01 или 20.01.2018 - 51%
Т.А БИСЕР ПРОМ - Скопје
Шопинг тура за 1 лице во Софија / Термин 19.01 или 20.01.2018
Уште 7 ч. 5 мин.
 2 Купувачи
 • 590 ден.
 • 1200 ден.
 Надградба на наливни (гелни нолти) или типс или гел лак на природни нокти - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
 Надградба на наливни (гелни нолти) или типс или гел лак на приро...
Уште 3 дена и 7 ч.
 2 Купувачи
 • од 250 ден.