8-ми Март во Париз! 24% попуст или 21.638 ден. (349 евра) за 4 дена за 1 лице со појадок + авионски превоз во период од 06.03 - 09.03.2020 год. заедно Т.А „Ноа Турс“

Со купување на овој ваучер добивате 206 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 28458 ден.
    • Попуст 24%
    • Заштедуваш 6820 ден.
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  06.03.2020  до  09.03.2020 
Добивате:
 4 дена за 1 лице
 Сместување во хотел со 3* на база 3 ноќевања со појадок
 Директен лет на релација Скопје - Париз - Скопје со авикомпанија Wizz Air
 Мала кабинска торба со димензии 40 x 30 x 20 цм
 Панорамски разглед на Париз со водич - пешачка тура
 Организиран превоз аеродром - хотел аеродром
 Организација на аранжманот и придружник на патувањето
Појаснување:
 Понудата е по лице во период од 06.03 - 09.03.2020 год.
 Во понудата не е вклучено:
- Туристичка такса - 2 евра од ноќ по лице (се плаќа во агенција)
- Влезница за Ајфелова Кула до трет кат - 22 евра (уплата во агенција)
- Крстарење со брод по Сена - 15 евра (уплата во агенција)
- Посета на Версај - 53 евра со вклучена влезница за дворецот (градините не се вклучени во цената), локален превоз, задолжително пријавување при уплата на аранжманот во агенција
- Посета на Лувр - 37евра со вклучена влезница + локален водич (уплата во агенција)
Напомени:
 За реализација на аранжманот е потребен минимум од 20 патници.
 ПАСОШИТЕ ТРЕБА ДА ИМААТ ВАЖНОСТ МИНИМУМ 3 МЕСЕЦИ ОД ДЕНОТ НА ЗАВРШУВАЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО - НАЈМАЛКУ ДО 10 ЈУНИ
 Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цена на аеродромски такси, хотелско сместување, недоволен број на патници да ја зголеми цената на патувањето или во целост го откаже, но не подоцна од 7 дена пред тргнување
Програма на патувањето:
 1 ден - 06.03.2020 год. (петок) СКОПЈЕ - БУВЕ - ПАРИЗ
Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 15:45 часот. Полетување за Париз со WIZZ AIR во 17:45 часот. Слетување на аеродромот во 20:45 часот. Организиран превоз до Париз. Пристигнување и сместување во хотел. Ноќевање.
 2 ден - 08.03.2020 год. (сабота) ПАРИЗ - ЛУВР
- Појадок. По појадокот следува организиран панорамски разглед на Париз (пешачка тура + метро) низ најелегантниот град на светот кој изобилува со уметност и историја. Можност за посета на Ile de la Cite со катедралата Notre-dame, латинскиот кварт, Saint Germain, Sorbonne, Пантеон, Луксембуршката палата, продолжуваме кон , Vendome , Операта и Gallery La Fayette. По разгледот можност за факултивна посета на еден од најбогатите светски музеи Лувр , кој 700 години бил резиденција на француските кралеви, се до нивната преселба во Версај. Во него се наоѓаат околу 65.300 уметнички дела меѓу кои и познатата Мона Лиза. Слободно време за индивидуални активности. Во вечерните враќање во хотел. Ноќевање.
 3 ден - 09.03.2020 год. (недела) ПАРИЗ - АЈФЕЛОВА КУЛА - САКРЕ КЕР
- Појадок. По појадокот организирана целодневна прошетка со локален превоз до Трокадеро, посета на Ајфеловата кула. По посетата на Ајфеловата кула можност за крстарење по Сена, со времетраење од 1 час и можност да ја почуствувате магијата на Париз од различна преспектива. Прошетката продолжува кон Марсовите полиња, Домот на инвалидите, преку мостот на Александар Невски продолжуваме кон Елисејските полиња до Триумфалната капија. Попладневна посета на Defense , Париз на 21 век. Вечерна прошетката продолжува до Монмартр , посета на базиликата Sacre Coeur (Светото срце) , од каде ќе уживате во прекрасниот поглед на Париз, прошетка по плоштадот на уметниците, славниот кабаре бар Moulin Rouge и плоштадот Пигал. Враќање назад кон хотел со локален превоз. Ноќевање.
 4 ден - 10.03.2020 год. (понеделник) ПАРИЗ - ВЕРСАЈ
По појадокот предлагаме целодневна посета на величенствениот дворец Версај со локален превоз, изграден од францускиот крал Луј XIV кој претставува ремек дело на уметноста од 17-ти век, во разгледот не се вклучени градините. Враќање назад кон хотел со локален превоз. Слободно време за индивидуални активности до 18:00 часот , времето на тргнување кон аеродромот со организиран трансфер. Полетување за Скопје во 21:15 часот со директен лет на авиокомпанијата Wizz Air. Слетување во Скопје во 23:55 часот.
 Париз градот на светлината... или нешто многу повеќе. Имајќи ја сета своја историја, архитектура, уметност, култура и живот кој плени со својата динамичност и космополитност, како ретко кој град на светот го зазема своето место во срцето на секој негов посетител... Париз ги напаѓа сите сетила и бара да го видите, слушнете, допрете, вкусите, помирисате... Видете ги импресивните споменици и вкусете ги: пикантно француско сирење, чоколаден мус, црвено вино... Mожеби најмногу ќе ви се допадне готската градба на познатата катедрала Notre Dame, а за оние кои претпочитаат помалку раскош и чисти линии, Триумфалната Капија... Од секоја пора на градот извира една карактеристична глетка: импозантната Ајфелова кула која, секако, е симболот на Париз.

Процедурата за купување на ваучер е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на емаил - patuvanja@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете ни на емаил - patuvanja@kupinapopust.mk Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел. Не е потребно да одите лично во агенцијата, туку на денот на тргање потребно е да го прикажете ваучерот на аеродром. Можете да го прикажете од вашиот мобилен телефон или таблет. Не е задолжително да го имате испечатен ваучерот.


Ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
patuvanje@kupinapopust.mk

 За сите подетални информации јавете се на тел. 078/ 439 829 или пишете на е-маил patuvanje@kupinapopust.mk
• Доколку поради било која причина, патувањата или турите се откажат или не се реализираат, ќе добиете комплетно рефундирање на уплатените средства!

Kupinapopust е посредник при продажбата и промоцијата на патувањата. Организатор е Т.А „Ноа Турс“


Почитувани клиенти и драги колеги,

Нашата цел е да понудиме свежина и разноликост во светот на патувањата. Дестинациите, цените и настаните понудени од нашата агенција доминираат со нивната егзотичност, поволност, професионалност, сигурност  и  грижа за нашите ценети клиенти.
Аранжманите понудени од туристичката агенција НОА ТУРС се грижливо одбрани со цел да ги задоволат критериумите на нашите клиенти. Дозволете ни да се грижиме за Вашето слободно време и уживајте во патувањето со нас.

НОА ТУРС ви ги нуди следните услуги:
- Туристички аранжмани
- Авионски билети за сите светски и европски дестинации 
- Автобуски билети за цела Европа
- Сите видови на патнички осигурувања
- Индивидуални патувања - комплетна организација
- Групни патувања - апсолвентски патувања
- Организација на  семинари, конгреси
- Посета на саеми
- Летување и зимување во Македонија
- Рент - а - кар


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Dr. Silver - апарат за сребрена вода 
“Green Master“ Македонија
Dr. Silver - апарат за сребрена вода 
Уште 6 дена и 3 ч.
 
30 капсули за активни зглобови
“Green Master“ Македонија
30 капсули за активни зглобови
Уште 6 дена и 3 ч.
 
Организер за лекови Pill Pro - 69%
NikMit
Организер за лекови Pill Pro
Уште 6 дена и 3 ч.
 
Nicer Dicer Plus сецко - 61%
NikMit
Nicer Dicer Plus сецко
Уште 6 дена и 3 ч.
 1 Купувач
Хеланки - Hot Shaper - 60%
NikMit
Хеланки - Hot Shaper
Уште 6 дена и 3 ч.
 1 Купувач
Универзален појас за слабеење - Hot Shaper - 72%
NikMit
Универзален појас за слабеење - Hot Shaper
Уште 6 дена и 3 ч.
 3 Купувачи
Water Zoom - воден спреј како додаток за црево  - 68%
NikMit
Water Zoom - воден спреј како додаток за црево 
Уште 6 дена и 3 ч.
 2 Купувачи
Електрична четка за заби - 60%
NikMit
Електрична четка за заби
Уште 6 дена и 3 ч.
 
Влошки од мемори пена - 83%
NikMit
Влошки од мемори пена
Уште 6 дена и 3 ч.
 
Караоке микрофон  - 60%
NikMit
Караоке микрофон 
Уште 6 дена и 3 ч.
 
Маица за затегнување - Slim'n Fit - 66%
NikMit
Маица за затегнување - Slim'n Fit
Уште 6 дена и 3 ч.
 
EMS стимулатор за зацврстување на стомачни - 58%
NikMit
EMS стимулатор за зацврстување на стомачни
Уште 6 дена и 3 ч.
 1 Купувач
Соларна безжична ЛЕД ламба - Ever Brite - 75%
NikMit
Соларна безжична ЛЕД ламба - Ever Brite
Уште 6 дена и 3 ч.
 2 Купувачи