Ноќевање со појадок за сместување во стандардно студио, комфорт студио, стандард апартман со две спални или комфорт апартман со две спални + користење на џакузи и руска парна бања во период од 20.12 - 26.12; 17.01 - 29.02; 02.01 - 16.01 и 01.03 - 15.04.2020 год. во Хотелскиот комплекс „Boriki 3*“ - Пампорово


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 49 "kupinapopust" поени.

Купи за 499 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  02.01.2020  до  31.12.2019 
*Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:
• Ноќевање со појадок во стандардно студио + користење на џакузи и руска парна бања / Термин - 02.01 - 16.01 и 01.03 - 15.04.2020 год. - 3828 ден. (62 евра)
• Ноќевање со појадок во комфорт студио + користење на џакузи и руска парна бања / Термин - 02.01 - 16.01 и 01.03 - 15.04.2020 год. - 4192 ден. (67.5 евра)
 Ноќевање со појадок во стандардно студио + користење на џакузи и руска парна бања / Термин - 20.12 - 26.12 и 17.01 - 29.02.2020 год. - 4375 ден. (70.5 евра)
• Ноќевање со појадок во комфорт студио + користење на џакузи и руска парна бања / Термин - 20.12 - 26.12 и 17.01 - 29.02.2020 год. - 4593 ден. (74 евра)
• Ноќевање со појадок во стандар апартман со две спални за 2 возрасни и 2 деца до 14 год. + користење на џакузи и руска парна бања / Термин - 02.01 - 16.01 и 01.03 - 15.04.2020 год. - 5833 ден. (94 евра)
• Ноќевање со појадок во стандар апартман со две спални за 2 возрасни и 2 деца до 14 год. + користење на џакузи и руска парна бања / Термин - 20.12 - 26.12 и 17.01 - 29.02.2020 год. - 6562 ден. (106 евра)
• Ноќевање со појадок во стандард апартман со две спални + користење на џакузи и руска парна бања / Термин - 02.01 - 16.01 и 01.03 - 15.04.2020 год. - 7655 ден. (123.5)
• Ноќевање со појадок во комфорт апартман со две спални + користење на џакузи и руска парна бања / Термин - 02.01 - 16.01 и 01.03 - 15.04.2020 год. - 8020 ден. (129.5)
• Ноќевање со појадок во апартман со две спални + користење на џакузи и руска парна бања / Термин - 20.12 - 26.12 и 17.01 - 29.02.2020 год. - 8749 ден. (141 евро)
 Ноќевање со појадок во комфорт апартман со две спални + користење на џакузи и руска парна бања / Термин - 20.12 - 26.12 и 17.01 - 29.02.2020 год. - 9187 ден. (148 евра)

Појаснување:
• Понудата е по студио / апартман во период од 20.12 - 26.12; 17.01 - 29.02; 02.01 - 16.01 и 01.03 - 15.04.2020 год.
Напомени:
• Во период од 20.12 - 26.12.2019 год. и 28.02 - 04.03.2020 год. потребно е да престојувате мин. 3 ноќевања
• Во период од 17.01 - 09.02.2020 год. потребно е да престојувате мин. 4 ноќевања
Доплати:
• За деца од 0 - 5.99 год. сместувањето е бесплатно
• За деца од 6 - 13.99 год. во стандард студио во период од 20.12 - 26.12 и 17.01 - 29.02.2020 год. се доплаќа 11 евра по ноќевање
• За деца од 6 - 13.99 год. во стандард студио во период од 02.01 - 16.01 и 01.03 - 15.04.2020 год. се доплаќа 9.5 евра по ноќевање
• За деца од 6 - 13.99 год. во комфорт студио во период од 20.12 - 26.12 и 17.01 - 29.02.2020 год. се доплаќа 11.5 евра по ноќевање
• За деца од 6 - 13.99 год. во комфорт студио во период од 02.01 - 26.12 и 01.03 - 15.04.2020 год. се доплаќа 10.5 евра по ноќевање
• Трет возрасен и деца од и над 14 год. во стандард студио во период од 20.12 - 26.12 и 17.01 - 29.12.2020 год. се доплаќа 25.5 евра по ноќевање
• Трет возрасен и деца од и над 14 год. во комфорт студио во период од 02.01 - 16.01 и 01.03 - 15.04.2020 год. се доплаќа 23.5 евра по ноќевање
Сместувачки капацитети:
- Стандард студио - Се сместуваат само двајца возрасни без можност за дополнителен кревет.
- Комфорт студио - Се сместуваат двајца и има можност за еден дополнителен кревет со доплата во зависност од возраста.
- Стандард апартман со две спални - Се сместуваат два пара или четири возрасни лица без можност за уште еден кревет.
- Стандард апартман со две спални -  Се сместуваат двајца возрасни и две деца до 14 год.
- Комфорт апартман со две спални - Се сместуваат 4 лица со можност за дополнителен кревет со доплата.
Процедурата за купување на купон е следнава:
• Задолжителна е претходна резервација на телефон +359 88 430 5103 или нa маил: office@complex-boriki.com
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го препраќате на е-mail на комплексот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во комплексот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на комплексот.


Стоиките бр.846
Пампорово
Покажи ми го патот
тел.+359 884 305 103
е-маил
office@complex-boriki.com
Facebook
WEB

Задолжителна е претходна резервација на тел. +359 884 305 103 или на е-маил office@complex-boriki.com

Хотелски комплекс „Boriki“ - Пампорово - се наоѓа во западниот дел на одморалиштето Пампорово, на 1440 метри надморска височина. Изграден е во типичен архитектонски стил на регионот - камен и дрво. Погледот го прегледува иконскиот ридоп рид. Новата лифт станица се наоѓа на 3000 метри од комплексот Борики, лоцирана во селото Стојкит, а оддалечена 1300 метри е Ски Центарот 2 - Малина, која е поврзана со падините и објектите на Врвот Снејанка.

Пампорово одморалиште е лидер во скијачкиот туризам во Бугарија. Климата е блага, без ветер и има 270 сончеви денови годишно. Снежната покривка трае повеќе од 5 месеци со просечна дебелина од околу 150 см, често достигнувајќи до 2 метри. Скијачките патеки во Пампорово се наоѓаат помеѓу 1925 и 2000 метри надморска височина, има скијачки патеки и биатлон, како и спортски стрелачки простор во областа на браната. Тие имаат различни степени на тежина и имаат вкупна должина од над 17,000 метри. Во одморалиштето работат неколку скијачки училишта, кои нудат високо квалификуван тренинг за скијање и сноубординг на сите нивоа. Комплексот Пампорово има околу педесет гардероби, од кои можете да изнајмите опрема за скијање или сноуборд.

Комплексот Борики има:
- четири студиа (45 кв.м.) - една спална и бања. Погодно за 2-3 лица
- седум станови (115 кв.м.) со кујна, трпезарија со камин, две спални и сопствена бања. Погодно за 4-5 лица
- еден стан (55 кв.м.) со една спална соба, опремена кујна, трпезарија со камин, една спална соба и купатило. Погодно за 2-3 лица
- еден стан (135 кв.м.) со три спални соби, опремена кујна, дневна соба со камин и две купатила. Погодно за 6-7 лица
- ВИП стан (120 кв.м.) со две спални соби, дневна соба со тапациран мебел во луксузен барокен стил, приватна парна соба и две купатила. Погодно за 2-4 лица.

Комплексот нуди бесплатна Wi-Fi и сателитска телевизија. Бесплатна услуга за шатл до скијачките терени е предвидена за гостите на хотелот.

Мали раси на кучиња се дозволени со надомест.

За пријатен престој на нашите гости, комплексот има традиционална руска парна бања и џакузи, како и таверна со кујна Родопа. Пред-нарачката може да се организира празнични ноќи со караоке и Родоп фолклорна програма.
Може да ве интересираат и следниве понуди:

 Испитување на Helicobacter pylori IgG - 35%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
 Испитување на Helicobacter pylori IgG
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Испитување на крвна слика, биохемиски и уринарен статус - 34%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Испитување на крвна слика, биохемиски и уринарен статус
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Прегледи по системи (крвна слика, спирометрија, аудометрија, ЕКГ) - 64%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Прегледи по системи (крвна слика, спирометрија, аудометрија, ЕКГ)
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Издавање на лекарски уверенија со испитувања и преглед - 47%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Издавање на лекарски уверенија со испитувања и преглед
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Прочистувач на воздух за ПМ честички - модел Winix Zero + бесплатна достава + 2 год. гаранција - 15%
Естер Софт - Winix - Ново Лисиче
Прочистувач на воздух за ПМ честички - модел Winix Zero + бесплат...
Уште 8 дена и 13 ч.
 5 Купувачи
Дијамантска дермоабразија на лице - 71%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Дијамантска дермоабразија на лице
Уште 8 дена и 13 ч.
 
20% попуст на целото мени за храна и пијалоци
Пивница „Темов“ - Стара Скопска чаршија
20% попуст на целото мени за храна и пијалоци
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Откривање на причините за хроничен замор, несоница и болки во телото со квантна анализа - 66%
„Одлично здравје“ - нас. Лисиче
Откривање на причините за хроничен замор, несоница и болки во тел...
Уште 8 дена и 13 ч.
 3 Купувачи
Дермаролер - 20%
ИПСУМ ДООЕЛ
Дермаролер
Уште 8 дена и 13 ч.
 3 Купувачи
Online курс за работа со лица со посебни потреби - 90%
International Open Academy
Online курс за работа со лица со посебни потреби
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Online курс за помош на лица со дислексија - 90%
International Open Academy
Online курс за помош на лица со дислексија
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Online курс за работа со лица со аутизам - 90%
International Open Academy
Online курс за работа со лица со аутизам
Уште 8 дена и 13 ч.