Со купон од 186 ден. и доплата во хотелот од 1860 ден. (30 евра) добивате 1 ноќевање за 1 лице во двокреветна соба со појадок и вечера + СПА во период од 20.12 - 25.12; 02.01 - 01.02 или 18.02 - 10.03.2020 год. во хотел „Finlandia“ - Пампорово

Со купување на овој ваучер добивате 18 "kupinapopust" поени.

Купи за 186 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 2232 ден.
    • Попуст 8%
    • Заштедуваш 186 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  20.12.2019  до  31.12.2019 

Со купон од 186 ден. и доплата во хотелот од 1860 ден. (30 евра) добивате:
• Ноќевање за 1 лице
• Сместување во двокреветна соба
• Појадок и вечера
• Бесплатно користење на СПА (парна бања, сауна и џакузи)
• Бесплатно користење на фитнес центар
• Бесплатно користење на ултра модерен базен
 Бесплатен трансфер до ски терени
• Бесплатен паркинг
• Бесплатен интернет
 Поминете незаборавни мигови
Појаснување:
 Попустот е валиден во период од 20.12 - 25.1202.01 - 01.02 или 18.02 - 10.03.2020 год.
 1 купон е за 1 ноќевање за 1 лице во двокреветна соба со појадок и вечера. Тоа значи дека доколку престојувате две ноќевања, две лица потребни би Ви биле 4 купони.
 Сместување во собите е по 14:00 часот, а напуштањето на собите по 12:00 часот.
 Може да се комбинираат повеќе ваучери за повеќе денови.
Доплати:
• За деца од 0-5 год. е БЕСПЛАТНО
• За деца од 6-12 год. сместени со еден или двајца возрасни се доплаќа 13 евра по ноќевање
• Трет возрасен и деца над 12 год. се доплаќа 25 евра по ноќевање за сместување во стандардна или делукс соба
• За сместување во двокреветна делукс соба потребно е да доплатите 5 евра по ноќевање
• За сместување во апартман потребно е да доплатите 15 евра по ноќевање
• За сместување во еднокреветна стандардна или делукс соба потребно е да доплатите 7 евра по ноќевање
 Сите дополнителни доплаќања се извршуваат директно во хотелот.
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Пред да го купите купонот, потребно е да се јавите во хотелот на +359 888 567 058 или да испратите e-mail на hotel@hotelfinlandia.com за да резервирате соба.
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа ги купувате купоните.
Купоните ги испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да ги прикажете испечатените купони кои претходно сте ги испратиле на e-mail на хотелот.


4870 Пампорово, Бугарија
Покажи ми го патот
тел. +359 888 567 058
е-маил
hotel@hotelfinlandia.com
Facebook
WEB


• Задолжителна е претходна резервација на тел: +359 888 567 058 или на е-маил hotel@hotelfinlandia.com

Хотел „Finlandia“ - Пампорово

Хотелскиот комплекс „Finlandia“ - Пампорово нуди модерна и пријатна хотелска атмосфера од категорија на 4 ѕвезди, како и голема разновидност на услуги за вашето удобно и забавно слободно време поминато на планина. Иако се наоѓа во мирниот дел на скијачкиот центар, хотелот е на само 800 метри одалечен од ски-терените како и на 15 минути од централната зона.


Хотелот „Finlandia“ располага со 105 соби и апартмани со 225 легла; 4 луксузни апартмани, 13 стандардни апартмани, 45 луксузни соби со 2 легла и 41 соба со 2 или 3 легла. Сите соби се елегантно опремени со телефон, кабловска телевизија, мини-бар и фен во бањата. Повеќето од собите имаат и сопствен балкон.


Класичниот ресторан со 130 места нуди асортиман за секаков вид семејни прослави, коктел забави, како и семинари од страна на компаниите. Атрактивниот скара - ресторан е уникатен со можност за подготовка на секаков вид специјалитети приготвени пред вас од страна на професионални скара мајстори. Исто така во склоп на хотелот се наоѓа и таверна во планински стил, лоби - бар и ноќен бар кој ви нуди уживање и незаборавна забава.


Може да ве интересираат и следниве понуди:

 Испитување на Helicobacter pylori IgG - 35%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
 Испитување на Helicobacter pylori IgG
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Испитување на крвна слика, биохемиски и уринарен статус - 34%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Испитување на крвна слика, биохемиски и уринарен статус
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Прегледи по системи (крвна слика, спирометрија, аудометрија, ЕКГ) - 64%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Прегледи по системи (крвна слика, спирометрија, аудометрија, ЕКГ)
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Издавање на лекарски уверенија со испитувања и преглед - 47%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Издавање на лекарски уверенија со испитувања и преглед
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Прочистувач на воздух за ПМ честички - модел Winix Zero + бесплатна достава + 2 год. гаранција - 15%
Естер Софт - Winix - Ново Лисиче
Прочистувач на воздух за ПМ честички - модел Winix Zero + бесплат...
Уште 8 дена и 13 ч.
 5 Купувачи
Дијамантска дермоабразија на лице - 71%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Дијамантска дермоабразија на лице
Уште 8 дена и 13 ч.
 
20% попуст на целото мени за храна и пијалоци
Пивница „Темов“ - Стара Скопска чаршија
20% попуст на целото мени за храна и пијалоци
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Откривање на причините за хроничен замор, несоница и болки во телото со квантна анализа - 66%
„Одлично здравје“ - нас. Лисиче
Откривање на причините за хроничен замор, несоница и болки во тел...
Уште 8 дена и 13 ч.
 3 Купувачи
Дермаролер - 20%
ИПСУМ ДООЕЛ
Дермаролер
Уште 8 дена и 13 ч.
 3 Купувачи
Online курс за работа со лица со посебни потреби - 90%
International Open Academy
Online курс за работа со лица со посебни потреби
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Online курс за помош на лица со дислексија - 90%
International Open Academy
Online курс за помош на лица со дислексија
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Online курс за работа со лица со аутизам - 90%
International Open Academy
Online курс за работа со лица со аутизам
Уште 8 дена и 13 ч.