Во месецот на љубовта на Малта! 15% попуст или 14.198 ден. (229 евра) за 4 дена за 1 лице со појадок + авионски превоз во период од 15.02 - 18.02.2020 год. заедно Т.А „Ноа Турс“

Со купување на овој ваучер добивате 135 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 16678 ден.
    • Попуст 15%
    • Заштедуваш 2480 ден.
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  15.02.2020  до  18.02.2020 
Добивате:
 4 дена за 1 лице
 Сместување во хотел со 3* со појадок
 Директен лет на релација Скопје - Малта - Скопје со авикомпанија Wizz Air
 Мала кабинска торба со димензии 40 x 30 x 20 цм
 Аеродромски такси
 Организирани трансфери: аеродром Малта - хотел - аеродром Малта
 Организација на аранжманот и придружник на патувањето
Појаснување:
 Понудата е по лице во период од 15.02 - 18.02.2020 год.
 Во понудата не е вклучено:
- Доплата за кабински багаж до 10кг (55 x 40 x 23 cm) - 2400 ден. за двата правца
- Туристичка такса - 2 евра по лице по ноќевање - (се плаќа во агенција)
- Факултативна посета на Валета со Трите Града + Рибарско село и Мдина - 40 евра
- Факултативна целодневна посета на Островот Гозо - 40 евра (ПАКЕТ ЦЕНА ЗА 2 ФАКУЛТАТИВИ 65 ЕВРА)
- Патничко осигурување 200 ден.
Напомени: 
 За реализација на аранжманот е потребен минимум од 20 патници.
 ПАСОШИТЕ ТРЕБА ДА ИМААТ ВАЖНОСТ МИНИМУМ 3 МЕСЕЦИ ОД ДЕНОТ НА ЗАВРШУВАЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО - најмалку 18-ти Мај
 Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цена на аеродромски такси, хотелско сместување, недоволен број на патници да ја зголеми цената на патувањето или во целост го откаже, но не подоцна од 7 дена пред тргнување
Програма на патувањето:
 1 ден - 15.02.2020 год. (сабота) СКОПЈЕ - МАЛТА
- Состанок на групата на скопскиот аеродром во 17:50 часот. Полетување за Малта во 19:50 ч. Пристигнување во Малта во 21:40 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Слободно време за активности по желба. Ноќевање.
 2 ден - 16.02.2020 год. (недела) ЛА ВАЛЕТА - ТРИТЕ ГРАДА - МДИНА
- Појадок. Можност за факултативна посета на Валета, Трите града, рибарско село и Мдина.Почнуваме со факултативен излет на Валета на организиран разглед со локален водич. Разгледот ќе ви овозможи да ги откриете убавините на градот изграден од Витезите на Св. Џон. Прошетка низ сликовитите улички се до Градините “Barracca” од каде што има панорамски поглед на Големиот Залив и на Трите Града. Посета на богато украсената Катедралата и музеј на Св. Џон, дом на светски познатите уметнички ремек дела од Караваџо. По договорено време тргнуваме на излет со фери брод, едно интересно и автентично патување до Трите града („Vittoriosa“, „Cospicua“ „Senglea), најубавите историски места на Малта каде ќе дознаеме повеќе за културата на живеење на малтежаните. Прошетка низ улиците на Vittoriosa се до видиковецот каде што се нуди поглед на големото пристаниште ( Grand Harbour).Во договорено време, тргнуваме кон преубавото рибарско село Маршахлок каде ќе имате можност да уживате во убавините на ова место како и слободно време за прошетка, кафе, ручек, во преубавите ресторани. Потоа се упатуваме кон централна Малта и посета на стариот главен град на островот Мдина, уште познат и како тивкиот град. Додека се шетате низ тесните сликовити улички, ќе дознаете интересни историски податоци за островот Малта, ќе се искачите на градските ѕидини од каде што ќе имате прекрасен панорамски поглед на целиот остров. Продолжуваме кон Моста, град познат по кружната црква „Rotunda of St Marija Assunta“,изградена во 19 - ти век по примерот на Римскиот Пантеон. Црквата е позната и по фактот дека за време на II Светска Војна, била погодена со граната тешка 200 kg која пропаднала низ кровот, но не експлодирала. Реплика од гранатата сеуште се чува во црквата .Враќање назад во хотел.Слободни активности. Ноќевање.
 3 ден - 17.02.2020 год. (понеделник ) ОСТРОВОТ ГОЗО
- Појадок. Можност за целодневен факултативен излет на островот  Гозо (Calypso’s Island) , вториот најголем остров во Малтешкиот архипелаг. Главен град на островот е Victoria во минатото познат како Rabat, кој не потсетува дека Мдина била изградена да ја заштити целата популација на Гозо од страшните пиратски напади, заливот Xlaendi Главна атракција е цитаделата која се наоѓа на височина од каде се гледа панорама на целиот град од 360˚.Гозо во грчката митологија е наречен островот на Калипсо - грчка нимфа, која го држела Одисеј на нејзиниот остров.., главниот град … Попладне враќање во хотел. Слободни активности. Ноќевање.
 4 ден - 18.02.2020 год. (вторник) МАЛТА - СКОПЈЕ
- Појадок во хотел. Одјавување од хотел и слободно време за индивидуални прошетки, кафе, ручек и шопинг во градовите Буџиба, Св. Џулијан, Слиема, Qawra …кои се исполнети со голем број на кафичи ресторани, продавници, маркети.Трансфер до аеродромот во Малта во 13:30 часот. Чекирање, пасошки и царински формалности. Полетување кон Скопје е во 15:55 часот. Пристигнување на
скопскиот аеродром во 17:35 часот локално време.
 Малта е островска земја со уникатна архитектура и богата историја. Земја каде што Витезите на Св.Јован го бранеле христијанството. Малта има богата 7000 годишна историја, испреплетена со секојдневието современиот модерен живот. Сплетот на медитеранското синило и малтешката архитекура секој посетител го пренесуваат од едно мистично минато до модерната деншница.

Процедурата за купување на ваучер е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на емаил - patuvanja@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете ни на емаил - patuvanja@kupinapopust.mk Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел. Не е потребно да одите лично во агенцијата, туку на денот на тргање потребно е да го прикажете ваучерот на аеродром. Можете да го прикажете од вашиот мобилен телефон или таблет. Не е задолжително да го имате испечатен ваучерот.


Ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
patuvanje@kupinapopust.mk

 За сите подетални информации јавете се на тел. 078/ 439 829 или пишете на е-маил patuvanje@kupinapopust.mk
• Доколку поради било која причина, патувањата или турите се откажат или не се реализираат, ќе добиете комплетно рефундирање на уплатените средства!

Kupinapopust е посредник при продажбата и промоцијата на патувањата. Организатор е Т.А „Ноа Турс“


Почитувани клиенти и драги колеги,

Нашата цел е да понудиме свежина и разноликост во светот на патувањата. Дестинациите, цените и настаните понудени од нашата агенција доминираат со нивната егзотичност, поволност, професионалност, сигурност  и  грижа за нашите ценети клиенти.
Аранжманите понудени од туристичката агенција НОА ТУРС се грижливо одбрани со цел да ги задоволат критериумите на нашите клиенти. Дозволете ни да се грижиме за Вашето слободно време и уживајте во патувањето со нас.

НОА ТУРС ви ги нуди следните услуги:
- Туристички аранжмани
- Авионски билети за сите светски и европски дестинации 
- Автобуски билети за цела Европа
- Сите видови на патнички осигурувања
- Индивидуални патувања - комплетна организација
- Групни патувања - апсолвентски патувања
- Организација на  семинари, конгреси
- Посета на саеми
- Летување и зимување во Македонија
- Рент - а - кар


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Ноќевање со појадок, ручек и вечера / Термин - 17.04 - 20.04.2020 год.
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
Ноќевање со појадок, ручек и вечера / Термин - 17.04 - 20.04.2020...
Уште 7 дена и 1 ч.
 
Ноќевање на база All Inclusive - Термин - 16.04 - 20.04.2020 год.
Хотел „St. George Ski & Holiday“ Банско
Ноќевање на база All Inclusive - Термин - 16.04 - 20.04.2020 год.
Уште 7 дена и 1 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера / Термин - 06.03 - 08.03.2020 год.
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
Ноќевање со појадок и вечера / Термин - 06.03 - 08.03.2020 год.
Уште 7 дена и 1 ч.
 
Апарат за чистење на лице - Derma Suction - 50%
NikMit
Апарат за чистење на лице - Derma Suction
Уште 7 дена и 1 ч.
 2 Купувачи
Депилација на цело тело со топол восок (раце, нозе, пазуви, интима и надусници) + педикир со гел лак - 50%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода kај Рампа
Депилација на цело тело со топол восок (раце, нозе, пазуви, интим...
Уште 7 дена и 1 ч.
 
Четка за пеглање на коса - Fast Hair Straightener  - 29%
NikMit
Четка за пеглање на коса - Fast Hair Straightener 
Уште 7 дена и 1 ч.
 3 Купувачи
Пакет од 4 третмани за слабеење - 1 кавитација, 1 ултра, 1 мадеро масажа и 1 антицелулитна масажа - 59%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода kај Рампа
Пакет од 4 третмани за слабеење - 1 кавитација, 1 ултра, 1 мадеро...
Уште 7 дена и 1 ч.
 
Влошки од мемори пена - 67%
NikMit
Влошки од мемори пена
Уште 7 дена и 1 ч.
 2 Купувачи
Соларна безжична ЛЕД ламба - Ever Brite - 70%
NikMit
Соларна безжична ЛЕД ламба - Ever Brite
Уште 7 дена и 1 ч.
 1 Купувач
Чорапи против проширени вени - Zip Sox - 70%
NikMit
Чорапи против проширени вени - Zip Sox
Уште 7 дена и 1 ч.
 4 Купувачи
Перниче за патување - Bestway
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Перниче за патување - Bestway
Уште 7 дена и 1 ч.
 
Ножна пумпа
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Ножна пумпа
Уште 7 дена и 1 ч.
 
GRUNDIG VCH3610 - мини правосмукалка
Kupinapopust.mk - нас.Центар
GRUNDIG VCH3610 - мини правосмукалка
Уште 7 дена и 1 ч.
 
Ламба за во автомобил
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Ламба за во автомобил
Уште 7 дена и 1 ч.
 
Хидраулична дигалка - крокодилка
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Хидраулична дигалка - крокодилка
Уште 7 дена и 1 ч.
 
Слушалки - TREQA EP-712
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Слушалки - TREQA EP-712
Уште 7 дена и 1 ч.