Вистински одмор на чист планински воздух! Со купон од 90 ден. и доплата од 600 ден. добивате ноќевање за 2 лица + појадок во „Конак Попова Шапка“

Со купување на овој ваучер добивате 8 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • 2 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  01.05.2018  до  31.10.2018 

Со купон од 90 ден. и доплата во конакот од 600 ден. добивате ноќевање за 2 лица + појадок
 Не треба да сте планинари за да ги сакате планините. Едноставно сакајте ги бидејќи тие даваат живот.
Појаснување:
• Понудата е за две лица со вклучен појадок.
• Понудата е валидна за период од 01.05 - 30.09.2018 год.
• За период од 24.05 - 27.05.2018 ваучерот не е валиден и неможе да се искористи.
• Конакот располага со заедничка кујна каде може да се приготвува храна.
• Сите соби користат едно заедничко купатило и пет тоалети.
• Загревањето на собите е со електрични греалки.
 Било да сте љубител на скијањето, природата или едноставно сакате да уживате на Попова Шапка во ”Конак” секогаш ќе ве пречекаат гостопримливи и добри домаќини. 
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Задолжителна е претходна резервација на тел: 070 329 898 или на e-mail: info@konak.com.mk
 Предрезервацијата, пред купување на купонот трае 1 час. 
 Купонот го препраќате на е-mail до конакот како доказ дека сте платиле и со тоа собата е резервирана. При пристигнување во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail до конакот.


Попова Шапка, Тетово
Македонија
Тел: 070 329 898
e-mail: 
info@konak.com.mk

 Задолжителна е претходна резервација на телефон 070 329 898.Конак Попова Шапка

”Конак”е современ планински објект заснован на традиционален изглед. Се наоѓа на Шар планина на скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 м.н.в. лоциран во склоп на Манастирскиот комплекс Св. Наум Охридски – Чудотворец. Поволна географска положба релативно блиску од Тетово 18 км и Скопје 55 км  главниот град на Република Македонија прави да биде посетен од голем број на туристи како во летната така и во зимската скијачка сезона.

Особено задоволство ќе ви даде  внатрешноста на објектот во комбинација на дрво и камен со камин и отворен  поглед на скијачките терени. На платото пред домот се наоѓа голема тераса која има јужна ориентација и доста погодна за престој во текот на зимската сезона поради големиот број на сончеви денови кои се главна карактеристика на скијачкиот центар Попова Шапка.

Ресторан ”Конак” воодушевува со својот раскошен ентериер изработен од дрво и камен. Врвната услуга, прекрасниот амбиент исклучително добра храна и поволни цени ви овозможуваат да поминете незаборавни мигови во нашиот ресторан.

Ски кафе ”Конак” – Попова Шапка изминатите осум години работи во текот на целата година и со право го добива епитетот најпопуларно место на Скијачкиот центар Попова Шапка.  

Преку ден може да се опуштите во топол амбиент со широк асортиман на топли напитоци и освежителни пијалоци или да престојувате на сончевата тераса која има јужна ориентација со отворен поглед кон скијачките терени и целосен преглед на најпознатиот скијачки терен "Церипашина".

Сместувачкиот дел на ”Конак” – Попова Шапка се состои од шест соби. Распоредот на собите е: шест двокреветни соба, една шесткреветна соба, една петкреветна соба и три четворокреветни соби со вкупен капацитет од 35 легла. Собите се опремени со удобни кревети кои пружаат удобен и мирен сон и заедно со планинскиот воздух прават многу брзо да се чуствувате одморни и наспиени. 

Сите соби користат едно заедничко купатило и пет тоалети. Оринетацијата на собите е јужна со отворен поглед кон скијачките терени на Попова Шапка. Затоплувањето на собите во зимската сезона е со греалки на електрична енергија.

Самата местоположба на објектот на самите скијачки терени нуди можност за брз и лесен пристап кон самите терени. 

Било да сте љубител на скијањето, природата или едноставно сакате да уживате на Попова Шапка во ”Конак” секогаш ќе ве пречекаат гостопримливи и добри домаќини.  

Ве покануваме да го поминете Вашиот одмор или викенд во ”Конак”.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Омбре нијансирање или прамени на фолија + фенирање - 76%
Студио „Ин Малова“ - Карпош 4
Омбре нијансирање или прамени на фолија + фенирање
Уште 2 дена и 8 ч.
 
10 минутен лежечки Turbo lyxure солариум - 84%
Студио „Ин Малова“ - Карпош 4
10 минутен лежечки Turbo lyxure солариум
Уште 2 дена и 8 ч.
 
Цел пакет третмани (јонизација, механичко чистење, дијамантска микродермоабразија, хемиски пилинг, маска и крема) - 67%
Дерматoлошка орд. „Дерма Плус“-во зградата до Бисер
Цел пакет третмани (јонизација, механичко чистење, дијамантска ми...
Уште 2 дена и 10 ч.
 
Термин - 12.01 - 31.01.2019 год. 
Хотел „Redenka Holiday Club“ Банско
Термин - 12.01 - 31.01.2019 год. 
Уште 8 дена и 14 ч.
 
Tрајна ласерска епилација на регија надусници, бикини или пазуви - 34%
Дерматoлошка орд. „Дерма Плус“-во зградата до Бисер
Tрајна ласерска епилација на регија надусници, бикини или пазуви
Уште 2 дена и 10 ч.
 
Еднодневна шопинг тура во Солун, посета на COSMOS и IKEA секоја САБОТА во текот на Јануари - 21%
Т.А „Идеал Превоз“, Скопје
Еднодневна шопинг тура во Солун, посета на COSMOS и IKEA секоја С...
Уште 2 дена и 10 ч.
 4 Купувачи
HAMACHI електричен тротинет ЕТ - А9 - 9%
Римеко
HAMACHI електричен тротинет ЕТ - А9
Уште 2 дена и 8 ч.
 
HAMACHI електричен тротинет ЕТ- А11 - 9%
Римеко
HAMACHI електричен тротинет ЕТ- А11
Уште 2 дена и 8 ч.
 
SAMSUNG микробранова ME 71A / BOL - 12%
Римеко
SAMSUNG микробранова ME 71A / BOL
Уште 2 дена и 8 ч.
 
Држач за очила за во автомобил - 76%
Тесла Лед
Држач за очила за во автомобил
Уште 2 дена и 10 ч.
 3 Купувачи