Со купон од 200 денари и доплата од 1846 денари (29.8 евра) добијте 34% попуст за 1 ноќевање за 1 лице со вклучен појадок во супериор соба + користење на ултра модерен СПА центар во луксузниот хотел „Радика“, Маврово!!!

Со купување на овој ваучер добивате 16 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 2790 ден.
    • Попуст 34%
    • Заштедуваш 944 ден.
  • 20 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  25.09.2017  до  01.12.2017 

Добивате:
 1 ноќевање за 1 лице со вклучен појадок во супериор соба.
 Бесплатно користење на СПА центарот (голем базен, приватен базен, 2x хималајска солена сауна, 2х парни бањи, 2х џакузи, турски хамам).
 Бесплатно користење на ултра модерен фитнес центар.
 Бесплатен брз интернет насекаде во хотелот.
 Бесплатен паркинг со сопствено 24 часовно обезбедување.
 Бесплатно користење на Max  TV.
 Одлична можност за релаксација за време на вашиот одмор.

Појаснување:
• Ваучерот може да се искористи веднаш.
• Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
1. Пред да го купите ваучерот, потребно е да се јавите во хотелот042 22 33 00; 075 325 306 или на e-mail: reservations@radika.com.mk за да резервирате соба.
2. По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
3. Купонот го препраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа собата е резервирана. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.
 Доплатата од 1846 ден. по ноќевање, по лице со вклучен појадок се врши директно во хотелот.
• За деца до 4 години е бесплатно.
 За деца од 4 до 12 години се доплаќа 930 ден директно на рецепција во хотелот.


с. Леуново, Маврово
Покажи ми го патот
тел: 042 22 33 00
075 325 306
e-mail: 
reservations@radika.com.mk
info@radika.com.mk
reception@radika.com.mk
www.radika.com.mk
facebook

Потребна е претходна резервација на тел. 075 325 306!


Хoтел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк "Маврово", Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро, која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје.

Хотелот е целосно реновиран во 2008 година и претставува изненадување за сите кои за прв пат го посетуваат. Одличната локација и опкружување (1400м надморска висина), просторните соби, стилскиот дизајн како и големиот СПА центар, ќе придонесат Вашиот престој во Хотел Радика да биде незаборавен.

Со чаша македонско вино можете да се опуштите и да уживате во посебната атмосфера и да се уверите во познатата македонска гостопримливост. Хотел Радика е идеално место за бегство од градскиот метеж и регенерирање на потребната енергија. Ние ги нудиме најлуксузните и најпространи хотелски соби во Македонија. Собите се со современ, елегантен и удобен мебел, изградени во барок и модерен стил. Располагаме со 5 видови хотелски единици, приспособени за сечии потреби. Хотелските соби имаат поглед кон Мавровското Езеро и дел кон планински пејзаж. Хотелот располага и со внатрешен и надворешен базен, фински сауни, парни бањи, масажи, турски амам, џакузи со солена вода, спортски терени, забавно рекреативен центар, ски лифт, ски опрема, моторни санки за возрасни и деца, велосипеди како и многу други подобности кои ќе го направат Вашиот престој во Радика исполнет и интересен. Нашата мисија е на локално ниво да достигнеме врвен хотелски стандард, да ги надминеме очекувањата на регионалните посетители и да станеме прв избор, за нашите потенцијални корпоративни и приватни клиенти. Како добри домаќини, со природна насмевка и ненаметлива љубезност, со задоволство Ви стоиме на располагање 24 часа во денот, 365 дена во годината.


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Канцелариски стол AIDA крем - 10%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол AIDA крем
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Канцелариски стол FORCE бел/сив - 10%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол FORCE бел/сив
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Канцелариски стол MEGA - 15%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол MEGA
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Канцелариски стол KENDO - 18%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол KENDO
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Канцелариски стол FLEX црн - 15%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол FLEX црн
Уште 5 ч. 39 мин.
 
IKEA LINNMON/ADILS работна маса - 33%
Kupinapopust.mk
IKEA LINNMON/ADILS работна маса
Уште 5 ч. 39 мин.
 1 Купувач
Библиотека бела - 26%
Kupinapopust.mk
Библиотека бела
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Библиотека сонома - 26%
Kupinapopust.mk
Библиотека сонома
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Кујнска полица - 22%
Kupinapopust.mk
Кујнска полица
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Тв комода метална - 25%
Kupinapopust.mk
Тв комода метална
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Сет од 3 масички крем - 37%
Kupinapopust.mk
Сет од 3 масички крем
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Сет од 3 масички бели - 37%
Kupinapopust.mk
Сет од 3 масички бели
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Сет од 3 масички црни - 37%
Kupinapopust.mk
Сет од 3 масички црни
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Метално биро кафеаво - 29%
Kupinapopust.mk
Метално биро кафеаво
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Метално биро сонома - 29%
Kupinapopust.mk
Метално биро сонома
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Метално биро бело - 29%
Kupinapopust.mk
Метално биро бело
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Метално биро црно - 29%
Kupinapopust.mk
Метално биро црно
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Метално биро со полици кафеаво - 22%
Kupinapopust.mk
Метално биро со полици кафеаво
Уште 5 ч. 39 мин.
 
Метално биро со полици црно - 22%
Kupinapopust.mk
Метално биро со полици црно
Уште 5 ч. 39 мин.