Одмор, релаксација и здравје во Дебарски бањи! Со купон од 100 ден. и доплата од 1200 ден. добивате ноќевање за 1 лице со појадок, ручек и вечера + лекарски преглед + користење на термален базен со природна минерална лековита вода во период од 01.12 - 30.12.2018 год. во современиот ресорт „Косовраст Хотел & СПА“

Со купување на овој ваучер добивате 9 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • 134 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  01.12.2018  до  30.12.2018 

Со купон од 100 ден. и доплата во хотелот од 1200 ден. добивате:
 Ноќевање за 1 лице
 Вкусен појадок, ручек и вечера.
 Лекарски преглед (задолжителен за сите што ќе користат третмани)
 Користење на термален базен со природна минерална лековита вода со топлина од 41-42 степени целзиусови и концетрација на високи 4 грама минерали во 1 литар вода.
 Ги добивате во цената сите терапии означени од лекарот за време на контролниот преглед (освен масажа), а тоа се: 
- Хидротерапија - Базени со термоминерална вода, фанготерапија - терапија со кал, електротерапија, вежби...
 Влез во Аква Спарк:

Што нуди Аква Спарк за клиентите?
1. Полу-Олимписки базен.
2. Затворен базен 150 m2.
3. Отворен базен за деца 600 m2, со над 62 различни точки за играње на деца од  2-12 години.
4. Отворен базен за возрасни и деца, 250 m2, со 2 топогани за возрасни и 2 атракции за деца 2+ години.
5. Многу атракции на вода: Хидромасажни дизни со вода и воздух, џакузи, пештера, водопади, противструјно пливање, бавна река, масажери на различни точки, грејзлери… и многу други.
6. Инфра Црвена сауна 
7. Финска Сауна
8. Парна Бања
9. Џакузи и масажа
10. Центар за СПА Третмани
12. 2 Базени по 35 м2 со термо-минерална вода со температура од 42 Целсиусови степени
13. 12 приватни базени (кади) со термо-минерална вода со температура од 42 Целсиусови степени
 Услугите со реден број од 6-12 не се вклучени во цената. Детскиот базен и топоганите работат од Јуни - Септември.
Појаснување:
 Ваучерот може да се користи веднаш во период од 01.12 - 30.12.2018 год.
 За закуп на соба потребни се 2 купони, односно престој на 2 лица, како и минимум 2 ноќевања, односно да купите 4 купони. Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој.
 Базените се отворени од 07:00-18:00 часот, а по препорака на лекарот се информирате колку време е добро да се користи базенот.
• Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку телефон на следните броеви 046 842 222 или 046 842 095
• Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
• Колку ноќевања ќе престојувате толку дневни карти за Аква Спарк добивате!
• Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
Програма за исхрана:
- Доручек 07:00 - 09:00 ч
- Ручек 12:00 - 14:00 ч
- Вечера 19:00 - 21:00 ч 
 Во понудата не е вклучено користење на масажа, третмани за убавина и користење на приватните базени, како и пијалоците.
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон 046/ 842 222 или 046/ 842 095 или на е-маил: info@bdcapa.com
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот
- Купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа собата се резервирана. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.


С. Горно Косоврасти, Дебар 1250
Покажи ми го патот
тел: 
046 842 092
046 842 222
е-mail:
info@bdcapa.com

Facebook
Web

 Задолжителна е претходна резервација на телефон 046 842 092 или 046 842 222 или на e-маил: info@bdcapa.com

Бања Косовраст, е современ ресорт со 75 модерни соби, сите со поглед кон Дебарското Езеро. Прекрасна природа, високи планини, кањонот на реката Радика, Дебарското Езеро Шпилје и пешачките патеки, се најпогодното место за релаксирачки прошетки како и за оние што бараат авантури и предизвици. Водата богата со здравје, со векови има докажано дека е единствено решение за лекување на разни болести.

Бања Косовраст има професионален лекарски тим кој ги применува старите природни фактори како и најсовремените достигнувања во медицината. Резултатите внимателно се следаат и се споредуваат со планираните. Особено внимание се обврнува за мотивирање на клиентите за активно учество во реализација на сите планирани активности, за ефективен третман за време на престојот.Аква Спарк - На 22 Јуни 2018, официјално се пушти во упортеба првиот Аква Парк со термо минерални води во Македонија и во Југо-Западниот Балкан. Проектот го нарковме Аква Спарк, каде зборот аква е синоним за познатите термо-минерални води во Дебар, додека Спарк е спојување на 2 збора СПА и ПАРК = СПАРК: 

- Спа е интернацинална кратенка за бањи, иначе во превод е стил на живеење, додека Парк стои за самиот воден парк кој го изградивме.
Спарк на Англиски јазик значи “ИСКРА”, и тоа ни се допадна многу бидејќи сметаме дека нашите води секогаш биле искра за развивање на Дебарскиот крај.
Аква Спарк е изграден во комплексот Косоврасти, многу блиску до патот што го поврзува Дебар со Маврово и Гостивар, со прекрасен поглед кон Дебарското Езеро и реката Радика. Беше еден многу тежок проект за реализација бидејќи е многу тешко да се направат водени атракции со термо-минерални води, имајќи ја во предвид нивната минерална структура. Горди сме што на крај што успеавме да реализираме еден уникатен и прекрасен проект, на површина од над 6000м2, кој работи и во лето и во зима.
Што нуди Аква Спарк за нашите клиенти?
Полу-Олимписки базен.
- Затворен базен 150 m2.
- Отворен базен за деца 600 m2, со над 62 различни точки за играње на деца од  2-12 години.
- Отворен базен за возрасни и деца, 250 m2, со 2 топогани за возрасни и 2 атракции за деца 2+ години.
- Многу атракции на вода: Хидромасажни дизни со вода и воздух, џакузи, пештера, водопади, противструјно пливање, бавна река,
масажери на различни точки, грејзлери… и многу други.
- Инфра Црвена сауна
- Финска Сауна
- Парна Бања
- Џакузи и масажа
- Центар за СПА Третмани
- 2 Базени по 35 м2 со термо-минерална вода со температура од 42 целсиусови степени
- 12 приватни базени (кади) со термо-минерална вода со температура од 42 целсиусови степени
- Ресторан и Бар.


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Валентајн во Истанбул / Термин - 13.02 - 16.02.2020 год.
Т.А „Идеал Превоз“, Скопје
Валентајн во Истанбул / Термин - 13.02 - 16.02.2020 год.
Уште 2 дена и 18 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.02 - 28.02.2020 год.
Хотел „St. George Ski & Holiday“ Банско
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.02 - 28.02.2020 год.
Уште 2 дена и 18 ч.
 
Попуст на првата месечна членарина за курс по цртање, сликање, керамика и вајање за деца од 6 - 8 год. - 32%
Училиште за уметност „Galeria KOTI“ - Карпош 1
Попуст на првата месечна членарина за курс по цртање, сликање, ке...
Уште 2 дена и 18 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.02 - 13.02.2020 год. - 41%
Хотел „Terra Complex 4*“, Банско
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.02 - 13.02.2020 год.
Уште 2 дена и 18 ч.
 
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец: 12 тренинзи Power Plate + 12 кардио вежби (со Orbitrek) + 8 антицелулитни масажи - 67%
Фитнес центар „Power Plate Studio MK“
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец...
Уште 2 дена и 18 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 20.01 - 31.03.2020 год. - 41%
Хотел „Sunrise Park&Spa Complex“, Банско
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 20.01 - 31.03.2020 год.
Уште 2 дена и 18 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 20.01 - 22.02; 22.02 - 09.03 и 10.03 - 31.03.2020 год.
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 20.01 - 22.02; 22.02 - 0...
Уште 2 дена и 18 ч.
 
Развивање на фотографии: 10 фотографии (10x15 cm), 5 фотографии (13x18 cm) или 3 фотографии (15x21 cm) + бесплатна достава - 50%
Фото студио „ДИЧО“
Развивање на фотографии: 10 фотографии (10x15 cm), 5 фотографии (...
Уште 2 дена и 18 ч.
 6 Купувачи
Smart Watch R11 Black
Мега Мобил, нас. Аеродром
Smart Watch R11 Black
Уште 2 дена и 18 ч.
 
Детски Smart Watch G900A Blue
Мега Мобил, нас. Аеродром
Детски Smart Watch G900A Blue
Уште 2 дена и 18 ч.
 
Stolz - крем против дамки од 50ml
“Green Master“ Македонија
Stolz - крем против дамки од 50ml
Уште 2 дена и 18 ч.
 
2 или 3 ноќевања со појадок и вечера или All Inclusive Light - Термин - 26.01 - 31.03.2020 год.
Хотел “Maria Antoaneta Residence 4*“ Банско
2 или 3 ноќевања со појадок и вечера или All Inclusive Light - Те...
Уште 2 дена и 18 ч.
 2 Купувачи
Ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 09.01 - 15.02.2020 год. - 49%
Хотел & СПА „Тино“ - Св. Стефан, Охрид
Ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 09.01 - 15.02.2020...
Уште 2 дена и 18 ч.
 12 Купувачи