11-ти Октомври во Венеција! 8619 ден. за 4 дена со појадок во хотел до 3* + посета и разглед на Венеција + организиран автобуски превоз + туристички водич во период од 07.10 - 11.10.2022 год.

Со купување на овој ваучер добивате 73 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  07.10.2022  до  11.10.2022 
Добивате:
*11-ти Октомври во Венеција

 Превоз со туристички автобус на наведената релација  

 Сместување во хотел 3*  во Лидо ди Јесоло (или околина)

 Услуга на база 2 ноќевања со појадок;

 Организирана разгледи според програмата

 Посета на Трст и Палманова

 Организација, реализација и придружник за време на патувањето
Појаснување:
 Понудата е по лице во период од 07.10 - 11.10.2022 год.

 Во цената на аранжманот не е вклучено:

- Превоз со брод вапорето до Венеција - 25евра (мин. 30 пријавени)

- Факултативна посета на Падова и Верона - 40евра (мин. 30 пријавени)

- Доплата за туристичка такса на рецепција во хотел (2евра по лице од ноќ)

- Задолжително патничко и здравствено осигурување

- Влезници по културно - историските знаменитости
ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:
- 1 ден: Скопје - Лидо Ди Јесоло - Состанок на групата на Дрводекор во пладневните часови. Поаѓање за Венеција преку граничниот премин Табановце. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни одмори
- 2 ден: 
Трст- Палма Нова- Лидо Ди Јесоло - Пристигнување во Трст во утринските часови. По разгледот на градот упатување кон еден од најголемите шопинг центри во Италија – Palmanova Outlet Village. Поаѓање за Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотел. Ноќевање.
- 3 ден: Лидо Ди Јесоло - Верона - Падова - Појадок. За денес е предвидена факултативна посета на Верона и Падова. Верона – градот на Ромео и Јулија. Разгледот започнува на плоштадот Бра каде се наоѓа надалеку познатата Арена, потоа следи прошетка по познатата улица Mazzini која низ центарот на градот води директно до плоштадот Ербе. Разглед на плоштадот “Dei Signori” каде се наоѓа статуата на Данте, а потоа се упатуваме во дворот на куќата на Јулија Слободно време за индивидуални прошетки низ градот кој е бисер на северниот дел на Италија. Падова, град кој има одлично сочувано градско јадро со бројни цркви и палати кои денес се под заштита на УНЕСКО. Разглед на градските плоштади како Prato della Valle, Piazza della Erbe, Piazza della Frutta… Може да ја посетите Базиликата на Св.Антон Падовски во која се сместени неговите мошти.Во вечерните часови заминување кон Лидо ди Јесоло.Ноќевање.
- 4 ден: Лидо Ди Јесоло - Венеција - Скопје - Појадок, и трансфер до пристаништето “Пунта Сабиони”. Превоз со брод “вапорето” до центарот на Венеција. Разглед на градот: плоштадот и црквата Св.Марко, Мостот на воздишките, Дуждевата палата, Прокуратите, Мостот Риалто, Каналот Гранде… Слободно време за индивидуални прошетки Во договорено време враќање со бродот до Пунта Сабиони и поаѓање за Скопје, преку Словенија, Хрватска, Србија. Пристигнување во Скопје во пладневните часови
 Организатор на аранжманот е ТА АтлантиСУл. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665  

Нудиме различни понуди за услуги и производи со безконкуретно ниски цени. Со тоа што на фирмите кои ги нудат услугите/производите ќе им обезбедиме поголем број на купувачи и ефективна реклама, добиваме ексклузивни попусти кои достигнуваат дури до - 90% од редовната цена.


Тоа е Моќта на Колективното Купување. Да ја искористиме.

Од неодамна ја имаме и улогата на online marketshop, поточно продаваме производи кои се и без попуст, но сепак со привлечни цени. Нудиме и производи за кои сметаме дека нашите корисници ќе имаат интерест без оглед на цената.
Kupinapopust како веб страната постои скоро 10 години, а се карактериза со оптимизирано и пред се сигурно online плаќање, брза и навремена достава, како и квалитетна корисничка поддршка. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Shiatsu 3D масажер за врат - 50%
OnlineShopping Mk
Shiatsu 3D масажер за врат
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Масажер за врат
OnlineShopping Mk
Масажер за врат
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Мини машина за шиење
OnlineShopping Mk
Мини машина за шиење
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Организер за над машина за перење - 43%
OnlineShopping Mk
Организер за над машина за перење
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Магична табла - 47%
Kupinapopust.mk
Магична табла
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Магична шоља за кафе - 46%
OnlineShopping Mk
Магична шоља за кафе
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Flex Tape - супер силна водоотпорна лента - 50%
OnlineShopping Mk
Flex Tape - супер силна водоотпорна лента
Уште 5 дена и 19 ч.
 
 E-Table масичка за лаптоп - 30%
OnlineShopping Mk
 E-Table масичка за лаптоп
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Nicer Dicer Plus сецко - 29%
Kupinapopust.mk
Nicer Dicer Plus сецко
Уште 5 дена и 19 ч.
 
Лепенки за детоксификација на Вашето тело - Kinoki - 67%
Kupinapopust.mk
Лепенки за детоксификација на Вашето тело - Kinoki
Уште 5 дена и 19 ч.
 1 Купувач
Безжични слушалки P15
Kupinapopust.mk
Безжични слушалки P15
Уште 5 дена и 19 ч.