Хургада е вистинскиот избор за ова лето! Со купон од само 100 ден. добивате фантастичен попуст на редовните цени за хотелите, како и дополнителен попуст на Last minute понудите! Заштедете и уживајте во вашиот летен одмор на Црвеното море заедно со “ТА Atlas Corporation“

Со купување на овој ваучер добивате 8 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
 • 2 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  20.06.2019  до  31.10.2019 

Добивате:

• Купон за попуст на редовните цени на хотелите во Хургада, како и дополнителен попуст на Last minute понудите.
• Можност за заштеда од 10 до 50  евра по лице од патување, што значи можна заштеда до дури 100 евра од аранжман за двајца.
Постапка за резервација и добивање на попустот:
• По изборот на вашиот хотел и дефинирање на финалната цена, го прикажувате купонот и агентот од агенцијата ви го пресметува дополнителниот попуст. Финалната цена со попуст ја уплаќате директно во агенцијата Атлас корпорејшн лоцирана на: Улица: 27 Март бр. 10,1000 Скопје, Македонија - МАПА
• Изборот на хотелот како и детали околу условите за патување може да најдете на веб страната на агенцијата - Погледни ги хотелите. Информации може да добиете и на следниве телефони: +389 2 3290600 / 3290400 / 3151292 / 3151293 мобилен: +389 76 245334 / +389 75 321005, а исто така може да одите и директно во агенцијата како агент одговорен за патувањата во Египет ќе ви помогне во врска со вашите преференци и желби.
• Купонот и попустот се однесуваат за едно лице. Доколку патуваат две лица треба да се купат два купона итн.

Битно е да се знае дека:
• Попустот се однесува на:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
 • Организација на аранжманот

• Попустот не се однесува на:

 • Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г.) - освен ако Last minute понудата е со вклучени аеродромски такси
 • Египетска влезна виза ( 25 долари - се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување - 10% попуст за online купување - клик овде Еуролинк


KUPINAPOPUST LAST MINUTE понуди
СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ СО ВКЛУЧЕНИ АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ 
Термин 21 Август 2019

  PRIMA LIFE MAKADI RESORT AND SPA 5*
  6 ноќевања на база All inc. со вклучен превоз и аеродромски такси за само 575 евра по лице

Повеќе инфо на следниов линкPRIMA LIFE MAKADI RESORT AND SPA 5*


King Tut Resort 3*

6 ноќевања на база All inc. со вклучен превоз и аеродромски такси за само 434 по лице

Повеќе инфо на следниов линк - King Tut Resort

Marlin Inn Azur Resort 4*

6 ноќевања на база All inc. со вклучен превоз и аеродромски такси за само 446 по лице
Повеќе инфо на следниов линк - Marlin Inn Azur Resort 4*
 

Bella Vista 4*  

6 ноќевања на база All inc. со вклучен превоз и аеродромски такси за само 466 по лице
Повеќе инфо на следниов линк - Bella Vista 4* 
 

Stella Di Mare Beach Resort & Spa 5* 

6 ноќевања на база All inc. со вклучен превоз и аеродромски такси за само 536 по лице
Повеќе инфо на следниов линк - Stella Di Mare Beach Resort & Spa 5* Понуда за сите хотели преку агенцијата Atlas Corporation може да погледнете на следниов линк:

ул.27 Март бр. 10, Скопје
(до хотел Јадран)
Покажи ми го патот
тел. 02 3 290600,
02 3 
290400
моб. 0
76 245 334
075 321 005
e-mail:
contact@atlas.com.mk
Facebook
Web


• Задолжително е прикажување на купениот ваучер во агенцијата.


Туристичката агенција „ATLAS CORPORATION“ - Скопје, е основана од тим со петнаесетгодишно искуство и има лиценца „А“ за вршење на туристичка дејност, издадена од Министерството за Економија на Република Македонија.

 
Ние сме членки на CKTM (Стопанска Комора за Туризам на Македонија), АТАМ (Асоцијација на туристичките агенции на Македонија) и ИАТА (Интернационална Авио Транспортна Асоцијација).
 
Во агенцијата работи искусен и обучен тим, кој претставува база за нашето професионално и квалитетно работење. Сите наши вработени имаат универзитетска диплома и ИАТА сертификати.
 
Нашето мото е „ЗАДОВОЛСТВО ВО ПАТУВАЊЕТО“.    

Лето 2019 - Хургада - Египет

Превоз со директен чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје

ЦРВЕНО МОРЕ – НАЈПОЗНАТИОТ, СВЕТСКИ, ПОДВОДЕН ТРОПСКИ РАЈ Хургада, најпознато летувалиште на Црвено Море, лоцирано на 475км. јужно од Каиро, некогашно рибарско село кое од седумдесеттите години постепено прераснува во едно од најзначајните и најмодерни летувалишта.Може да ве интересираат и следниве понуди:

Фарбање на цела коса - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Фарбање на цела коса
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Фарбање на корен со фарба Kay Pro Evolution  - 57%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Фарбање на корен со фарба Kay Pro Evolution 
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Миење + маска + ампула + фенирање - 62%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Миење + маска + ампула + фенирање
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Шишање за мажи - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Шишање за мажи
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Депилација на нозе, раце и интима (со чист топол восок) - 37%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Депилација на нозе, раце и интима (со чист топол восок)
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Класичен маникир - 37%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Класичен маникир
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Класичен педикир + пилинг + масажа - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Класичен педикир + пилинг + масажа
Уште 5 дена и 14 ч.
 1 Купувач
Третман на коса со кавијар + шишање - 42%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Третман на коса со кавијар + шишање
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Миење + маска + фенирање  - 40%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Миење + маска + фенирање 
Уште 5 дена и 14 ч.
 
 Испитување на Helicobacter pylori IgG - 35%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
 Испитување на Helicobacter pylori IgG
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Испитување на крвна слика, биохемиски и уринарен статус - 34%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Испитување на крвна слика, биохемиски и уринарен статус
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Прегледи по системи (крвна слика, спирометрија, аудометрија, ЕКГ) - 64%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Прегледи по системи (крвна слика, спирометрија, аудометрија, ЕКГ)
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Издавање на лекарски уверенија со испитувања и преглед - 47%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Издавање на лекарски уверенија со испитувања и преглед
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Прочистувач на воздух за ПМ честички - модел Winix Zero + бесплатна достава + 2 год. гаранција - 15%
Естер Софт - Winix - Ново Лисиче
Прочистувач на воздух за ПМ честички - модел Winix Zero + бесплат...
Уште 5 дена и 14 ч.
 5 Купувачи
Дијамантска дермоабразија на лице - 71%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Дијамантска дермоабразија на лице
Уште 5 дена и 14 ч.