Лето во Макарска - Хрватска! 7 ноќевања во "VILLA STIPE" за две лица  цени од 20.770 ден. (368 евра) - Месец Август


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 207 "kupinapopust" поени.

Купи за 20770 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  01.07.2021  до  31.07.2021 

Добивате:

Термини :

-07.08-14.08.2021- за две лица за 22.816 ден (368 евра) 

-14.08-21.08.2021 - за две лица за 22.816 ден (368 евра) 

-21.08-28.08.2021 - за две лица за 22.816 ден (368 евра) 

-28.08-04.09.2021 - за две лица за 20.770 ден. (335 евра)

Во понудата е вклучено:

- 7 Ноќевања во "Vila Selak "- Макарска Хрватска 

-Автобускиот превоз се доплаќа по 5580 ден. (90 евра ) по лице 

УСЛОВИ

Поаѓањетo e од Скопје 

Важат општите услови на СКТМ и Т.А Купи на попуст 

Препорачуваме задолжително патничко осигурување

ОПИС

Vila Stipe е лоцирана во резиденцијалниот дел на Макарска, на околу 650 метри од прекрасната плажа обиколена од борова шума. Располага со студија лоцирани на приземје, опремени со сопствен тоалет, кујна и кревети за две или три лица. За употреба на клима уред се доплатува во објектот.

Макарска е мал град на јадранското крајбрежје на Хрватска, околу 60 км југоисточно од Сплит и 140 км северозападно од Дубровник.  Макарска е туристички центар, сместен на заливот во форма на потковица помеѓу планините Биоково и Јадранското Море. Градот е познат по шеталиштето со палми, каде што кафулињата, баровите и бутиците гледаат на пристаништето. Центарот на Макарска е стар град со тесни, камени, поплочени улици, главен црковен плоштад и Францисканиот манастир, во кој се наоѓа голема збирка на морски школки. Ова градче е центар на Макарската ривиера, популарна туристичка дестинација, под планината Биоково. Се протега на 60 км помеѓу градовите Брела и Градац. Нејзината поранешна катедрала Свети Марко беше седиштето на некогашната Римокатоличка епархија на Макарска која во 1828 год. Беше споена во епархијата на Сплит-Макарска.Во непосредна близина на плажата има неколку хотел и со голем капацитет, како и место за кампување. 

Процедурата за купување на ваучерот е следнава:

• Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на емаил -  admin@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете на емаил -  admin@kupinapopust.mk   Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел.

Организатор на патувањето е Т.А Савана 

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Сет од 3 ластици за вежбање - 29%
OnlineShopping Mk
Сет од 3 ластици за вежбање
Уште 4 дена и 2 ч.
 1 Купувач
Преносна скара на ќумур - 25%
OnlineShopping Mk
Преносна скара на ќумур
Уште 4 дена и 2 ч.
 1 Купувач
LED огледало за шминкање - 29%
OnlineShopping Mk
LED огледало за шминкање
Уште 4 дена и 2 ч.
 
Машка торбичка - 30%
OnlineShopping Mk
Машка торбичка
Уште 4 дена и 2 ч.
 
Спинер - Fidget N-Spinner Magic Colors во модел по избор - 70%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Спинер - Fidget N-Spinner Magic Colors во модел по избор
Уште 4 дена и 2 ч.