Лето во Макарска - Хрватска! 7 ноќевања во "VILLA MATIJASEVIC" за две лица  цени од 16.430 ден. (265  евра) - Месец Август


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 150 "kupinapopust" поени.

Купи за 15004 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  30.06.2021  до  31.07.2021 

Добивате:

Термини :

-07.08-14.08.2021 за две лица за 16.430 ден. (265 евра )-Double 2+1 / за две лица 23.002 ден. (371 евра)-Studio 2+0

-14.08-21.08.2021 за две лица за 16.430 ден. (265 евра )-Double 2+1 / за две лица 23.002 ден. (371 евра)-Studio 2+0

-21.08-28.08.2021 за две лица за 16.430 ден. (265 евра )-Double 2+1 / за две лица 23.002 ден. (371 евра )-Studio 2+0

-28.08-04.09.2021 за две лица за 15.004 ден. (242 евра )-Double 2+1 / за две лица 20.770 ден. (335 евра )-Studio 2+0

Во понудата е вклучено:

- 7 Ноќевања во "VILLA MATIJASEVIC"- Макарска Хрватска 

-Автобускиот превоз се доплаќа по 5580 ден. (90 евра ) по лице 

УСЛОВИ

Поаѓањетo e од Скопје 

Важат општите услови на СКТМ и Т.А Купи на попуст 

Препорачуваме задолжително патничко осигурување

ОПИС

Vila Matijasevic е лоцирана во резиденцијалниот дел на Макарска, на околу 400 метри од прекрасната плажа обиколена од борова шума. Собите се лоцирани на првиот кат, располагаат со сопствен тоалет и кревети за две или три лица.

Макарска е мал град на јадранското крајбрежје на Хрватска, околу 60 км југоисточно од Сплит и 140 км северозападно од Дубровник.  Макарска е туристички центар, сместен на заливот во форма на потковица помеѓу планините Биоково и Јадранското Море. Градот е познат по шеталиштето со палми, каде што кафулињата, баровите и бутиците гледаат на пристаништето. Центарот на Макарска е стар град со тесни, камени, поплочени улици, главен црковен плоштад и Францисканиот манастир, во кој се наоѓа голема збирка на морски школки. Ова градче е центар на Макарската ривиера, популарна туристичка дестинација, под планината Биоково. Се протега на 60 км помеѓу градовите Брела и Градац. Нејзината поранешна катедрала Свети Марко беше седиштето на некогашната Римокатоличка епархија на Макарска која во 1828 год. Беше споена во епархијата на Сплит-Макарска.Во непосредна близина на плажата има неколку хотел и со голем капацитет, како и место за кампување. 

Процедурата за купување на ваучерот е следнава:

• Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на емаил -  admin@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете на емаил -  admin@kupinapopust.mk   Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел.

Организатор на патувањето е Т.А Савана 

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Сет од 3 ластици за вежбање - 29%
OnlineShopping Mk
Сет од 3 ластици за вежбање
Уште 4 дена и 1 ч.
 1 Купувач
Преносна скара на ќумур - 25%
OnlineShopping Mk
Преносна скара на ќумур
Уште 4 дена и 1 ч.
 1 Купувач
LED огледало за шминкање - 29%
OnlineShopping Mk
LED огледало за шминкање
Уште 4 дена и 1 ч.
 
Машка торбичка - 30%
OnlineShopping Mk
Машка торбичка
Уште 4 дена и 1 ч.