Викенд во Паралиа, хотел Paralia Inn 3* или Erato 3* (18.06-20.06.2021), две ноќевања со појадок + автобуски превоз по цена од 3750 ден

Со купување на овој ваучер добивате 37 "kupinapopust" поени.

Купи за 3750 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  07.06.2021  до  30.06.2021 

ДОБИВАТЕ

Понудата е по лице и вклучува:

Автобуски превоз: Скопје - Паралиа - Скопје

2 ноќевања со појадок во хотел Paralia Inn 3* или Hotel Erato 3*

Појадок на база шведска маса


УСЛОВИ

Ваучерот може да се искористи од 18.06.2021 до 20.06.2021

Поаѓање на 18.06. во 05:00 часот пред Дрводекор

Сместување во хотелот од 12:00 до 14:00 часот по локално време

Враќање на 20.06. во 16:00 часот по македонско време.Ваучерот е наменет за турата во Паралиа од 18.06 - 20.06.2021

Важат општите услови на СКТМ и ТА Купи на попуст 

Задолжително патничко осигурување 

Напомена: Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.


За влез во Грција е потребно:

Доказ за негативен тест не е потребен ако патникот се опоравил од COVID-19 во изминатите 9 месеци. Ова може да се докаже преку потврда за опоравување издадена од јавен орган или овластена лабораторија.

Позитивен резултат на PCR молекуларен тест, потврдувајќи дека носителот се опоравил од инфекцијата со вирусот САРС-КоВ-2, извршена најмалку 2 месеци пред пристигнувањето, а најдоцна 9 месеци пред пристигнувањето.

Негативен сертификат за PCR од лабораторија за тестирање, за тест Ковид-19 направен најдоцна во рок од 72 часа пред пристигнувањето. Овој тест е задолжителен за сите туристи (вклучително и деца постари од 5 години), без оглед на епидемиолошката состојба во земјата на заминување

Негативен PCR тест не е потребен за оние кои ја завршиле вакцинацијата (т.е. поминале 14 дена од последната вакцинација, во зависност од потребните дози) и поседуваат потврда за вакцинација.

Прифатливи вакцини се: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax,Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

Доказ за негативен тест не е потребен ако патникот се опоравил од COVID-19 во изминатите 9 месеци. Ова може да се докаже преку потврда за опоравување издадена од јавен орган или овластена лабораторија.

Позитивен резултат на PCR молекуларен тест, потврдувајќи дека носителот се опоравил од инфекцијата со вирусот САРС-КоВ-2, извршена најмалку 2 месеци пред пристигнувањето, а најдоцна 9 месеци пред пристигнувањето.

Напомена: патниците треба да го пополнат образецот за лоцирање на патници (PLF) најдоцна до 23:59 часот, еден ден пред пристигнување.

Процедурата за купување на ваучерот е следнава:

• Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на емаил -  admin@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете на емаил -  admin@kupinapopust.mk   Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел.

Организатор на патувањето е ТА Бисер Пром 

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

VB - Кристален дезодоранс 120g (90600130) - 29%
“Green Master“ Македонија
VB - Кристален дезодоранс 120g (90600130)
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Green pharmacy - гелови за туширање -500 ml - 28%
“Green Master“ Македонија
Green pharmacy - гелови за туширање -500 ml
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Equilibra - креми за сончање  - 69%
“Green Master“ Македонија
Equilibra - креми за сончање 
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Color trap - 20 крпички за перење  - 38%
“Green Master“ Македонија
Color trap - 20 крпички за перење 
Уште 2 дена и 16 ч.
 
Dr. Silver спреј со сребрена вода од 150 ppm - 39%
“Green Master“ Македонија
Dr. Silver спреј со сребрена вода од 150 ppm
Уште 2 дена и 15 ч.
 
ЅВ Колаген голд екстра 525g - 40%
“Green Master“ Македонија
ЅВ Колаген голд екстра 525g
Уште 2 дена и 15 ч.
 
ЅВ Калциум и Магнезиум - 400 таблети - 40%
“Green Master“ Македонија
ЅВ Калциум и Магнезиум - 400 таблети
Уште 2 дена и 16 ч.
 
ЅВ Магнезиум - 250 таблети  - 40%
“Green Master“ Македонија
ЅВ Магнезиум - 250 таблети 
Уште 2 дена и 15 ч.
 
ЅВ Калциум и витамин D3 - 150 таблети  - 40%
“Green Master“ Македонија
ЅВ Калциум и витамин D3 - 150 таблети 
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Мултивитамини и минерали од A до Z - 180 капсули  - 39%
“Green Master“ Македонија
Мултивитамини и минерали од A до Z - 180 капсули 
Уште 2 дена и 16 ч.
 
Nitro N-Smart Watch 5 Health & Sports Tracker- паметен часовник  + gift-box + украсна торбичка + 1 месец гаранција - 59%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Nitro N-Smart Watch 5 Health & Sports Tracker- паметен часовн...
Уште 2 дена и 16 ч.
 
Надворешна батерија MINISO со вистинска моќност од 20000mAh + ПОДАРОК ХИРУРШКА МАСКА - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Надворешна батерија MINISO со вистинска моќност од 20000mAh + ПОД...
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Заштитни наочари со силно затемнување + ПОДАРОК ХИРУРШКА МАСКА - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Заштитни наочари со силно затемнување + ПОДАРОК ХИРУРШКА МАСКА
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Блутут 5+EDR компактни слушалки со микрофон/MP3 плејер/FM радио Nitro N-BT phones 1 + ПОДАРОК ХИРУРШКА МАСКА - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Блутут 5+EDR компактни слушалки со микрофон/MP3 плејер/FM радио N...
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Bluetooth слушалки со микрофон и полнач - Nitro N-BT EarPods 5 - 61%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Bluetooth слушалки со микрофон и полнач - Nitro N-BT EarPods 5
Уште 2 дена и 16 ч.
 
Електрично ѓезве со заштита од прегревање 0.4 л -N-GEZVE 1  - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Електрично ѓезве со заштита од прегревање 0.4 л -N-GEZVE 1 
Уште 2 дена и 16 ч.
 
790 ден. за Електричен бокал со заштита од прегревање - N-BOKAL1 (1,2л)  - 51%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
790 ден. за Електричен бокал со заштита од прегревање - N-BOKAL1 ...
Уште 2 дена и 15 ч.
 
19.299 ден за  N-CYGNUS G1- Десктоп конфигурација  - 9%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
19.299 ден за  N-CYGNUS G1- Десктоп конфигурација 
Уште 2 дена и 16 ч.
 
999 ден. за  UV LIGHT DISINFECTION -  УВ стерилизациска кутија - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
999 ден. за  UV LIGHT DISINFECTION -  УВ стерилизациска кутија
Уште 2 дена и 15 ч.
 
599 ден. за Чистење на лаптоп или PC , Проверка на функционалноста + подмачкување и менување на термална паста на системот - 54%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
599 ден. за Чистење на лаптоп или PC , Проверка на функционалност...
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Механичка поправка на скршен лаптоп + подарок по избор од Нитро Компјутери + ПОДАРОК ХИРУРШКА МАСКА - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Механичка поправка на скршен лаптоп + подарок по избор од Нитро К...
Уште 2 дена и 15 ч.
 
990 ден. за Шуко Утичница - Smart Home 16A WiFi Platinet - 9%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
990 ден. за Шуко Утичница - Smart Home 16A WiFi Platinet
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Чистење на вируси и оптимизација на системот на лаптоп, компјутер или таблет од Нитро Компјутери во вредност од 599ден. - 14%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Чистење на вируси и оптимизација на системот на лаптоп, компјутер...
Уште 2 дена и 15 ч.
 
440 ден. за Gaming Mouse FANTECH G10  - 19%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
440 ден. за Gaming Mouse FANTECH G10 
Уште 2 дена и 15 ч.