Велигден во Пефкохори! 115 евра за 4 дена / 3 ноќевања за 1 лице со појадок и вечера + автобуски превоз + традиционална грчка Велигденска вечера во „Philoxenia SPA Hotel 3*“ во период од 26.04 - 29.04.2019 год. преку Т.А „Balkan Express Travel“

Со купување на овој ваучер добивате 41 "kupinapopust" поени.

Купи за 7130 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 8618 ден.
  • Попуст 17%
  • Заштедуваш 1488 ден.
 • Преостанато време
 • 4 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  26.04.2019  до  29.04.2019 

Добивате:
 4 дена /  3 ноќевања за 1 лице
 Вклучени појадок и вечера на шведска маса
 Сместување во Хотел „Philoxenia SPA Hotel 3*
 Автобуски превоз
 Во недела на 28.04.2019 по повод Велигден за вечера има традиционален грчки специјалитет.
 Користење на хотелска теретана, детско кино, базен…
 Халкидики - Пефкохори, на плажа… Што уште би посакале?!
Појаснување:
 Понудата е за 1 лице и е валидна само за Велигденските празници во период од 26.04 - 29.04.2019 год.
Доплати:
 Дете до 2.99 години - бесплатно, доколку спие со родителите и не користи седиште во автобус (во случај да користи седиште во автобус се плаќа 20 евра по дете).
 Babycot / креветче за бебе на рецепција - БЕСПЛАТНО.
 Деца од 3 до 11.99 години на помошно легло плаќаат 50% од цената, користат седиште во автобус и спијат на помошно легло.
 Возрасно лице на помошно легло плаќа 70% од цената.
 За полноплатежни лица што патуваат со сопствен превоз цената се намалува за 10 ЕВРА по возрасно лице (не важи за деца).
 Здравствено и патничко осигурување.
 Туристичка такса (се плаќа на лице место).
Програма на патувањето:
 1 ден: 26.04.2019 год. (петок)
Состанок на групата пред Дрво-декор во 06:30 часот наутро. Поаѓање за Грција во 07:00 часот. Патување со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пефкохори и сместување во Philoxenia Spa Hotel во 14:00 часот. Слободно попладне за одмор, релаксација во содржините на хотелот, уживање покрај морето и во Пефкохори. ВечераНоќевање.
 2 ден: 27.04.2019 год. (сабота)
- Појадок. Слободно време. Вечера.Ноќевање.
 3 ден: 28.04.2019 год. (недела)
- Појадок. Слободно време. По повод Велигден вчера со традиционален грчки специјалитет покрај останатиот избор на јадења. Ноќевање.
 4 ден: 29.04.2019 год. (понеделник)
- Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности до времето предвидено за заминување. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патување со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
Програма за исхрана:
 ПОЈАДОК: Кафе, капучино, сокови, топли и ладни пијалаци, разни врсти јадења…
 ВЕЧЕРА: Топла линија со разни видови на јадења: мусака, скара, готвени јадења, колачи, овошје, сладолед.
 Philoxenia SPA Hotel 3* се наоѓа во центарот на Пефкохори, на 50 метри од плажа. Гостопримство е она што тука можете да го очекувате. Љубезни домаќини, топ локација, разни содржини и одлична храна, сето тоа ќе придонесе да се чувствувате волшебно. Сите соби се со купатило, фрижидер, клима уред, ТВ, телефон, фен за коса, балкон или тераса, интернет.
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме јавете се на тел. 02/ 2 443 555; 02/ 2 453 555 или 078/ 280 004 или пишете на balkanexpress.macedonia@gmail.com за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно се јавувате во агенцијата за да кажете Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел. Не е потребно да одите лично во агенцијата, туку на денот на тргање потребно е да го прикажете ваучерот во автобус. Можете да го прикажете од вашиот мобилен телефон или таблет. Не е задолжително да го имате испечатен ваучерот.


Бул. Јане Сандански бр. 82 лок.65
ТЦ Бисер - Аеродром
Покажи ми го патот
тел.
 +389/ 78 280 004
+389/ 02 2 453 555
е-маил
balkanexpress.macedonia@gmail.com
Раб. време
пон - пет 08:00 - 20:00
сабота 09:00 - 15:00
Facebook
WEB

 Пред купувањето на ваучерот јавете се на +389/ 78 280 004 или +389/ 02 2 453 555 или пишете на е-маил balkanexpress.macedonia@gmail.com
• Доколку поради било која причина, патувањата или турите се откажат или не се реализираат, ќе добиете комплетно рефундирање на уплатените средства!

T.A Balkan Express Travel е туристичка агенција со лиценца А, основана од 2012 година. Седум години и безброј многу добро организирани патувања ширум светот со најразновидна и најповолна понуда. Исто така во понудата има и аранжмани за летна и зимска сезона, далечени дестинации, крстарења, патувања, групни и индивидуални програми, авионски билети, хотелско сместување, изнајмување на автомобил, како и организација на студентски и училишни екскурзии, посредување за руска виза итн. Целта е да се постигне квалитет на патувањата по достапни цени во туризмот. Ви благодариме за досегашната доверба и се надеваме дека ќе патуваме заедно и понатаму.  

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год. 
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год. 
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 29.04 - 02.05 или 23.05 - 26.05.2019 год. 
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
Термин - 29.04 - 02.05 или 23.05 - 26.05.2019 год. 
Уште 3 дена и 12 ч.
 
Термини - 11.07 - 25.08.2019 год.
Хотел „Jemelly“, Обзор
Термини - 11.07 - 25.08.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термини - 21.06 - 30.06 или 02.09 - 15.09.2019 год.
Хотел „Jemelly“, Обзор
Термини - 21.06 - 30.06 или 02.09 - 15.09.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 14.04 - 30.06.2019 год. - 38%
Апартмани „Никола“ Крушево
Термин - 14.04 - 30.06.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 09.04 - 13.06.2019 год.  - 47%
Хотел „3 Планини“ Разлог
Термин - 09.04 - 13.06.2019 год. 
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термини - 27.04 - 20.06 или 16.09 - 28.09.2019 год.
Хотел „Jemelly“, Обзор
Термини - 27.04 - 20.06 или 16.09 - 28.09.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин -  25.04 - 02.05.2019 год. 
Хотел „Riverside“ 4* - Банско
Термин -  25.04 - 02.05.2019 год. 
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин -  25.04 - 02.05.2019 год. 
Хотел „Riverside“ 4* - Банско
Термин -  25.04 - 02.05.2019 год. 
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 09.04 - 13.06.2019 год. - 40%
Хотел „3 Планини“ Разлог
Термин - 09.04 - 13.06.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 23.04 - 08.05.2019 год.
Хотел “Maria Antoaneta Residence 4*“ Банско
Термин - 23.04 - 08.05.2019 год.
Уште 3 дена и 12 ч.
 
Термин - 01.05 - 01.07.2019 год.
Хотел „St. George Ski & Holiday“ Банско
Термин - 01.05 - 01.07.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Sports Action Camera HD 4K (30fps Wi-Fi) Black - 39%
Мега Мобил, нас. Аеродром
Sports Action Camera HD 4K (30fps Wi-Fi) Black
Уште 3 дена и 12 ч.
 
Термин - 10.04 - 30.06.2019 год.
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 10.04 - 30.06.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.