До 54% попуст за 3 дена / 2 ноќевања за 1 лице со појадок и вечера со сопствен или автобуски превоз во „Philoxenia SPA Hotel 3*“ во период од 24.05 - 26.05.2019 год. преку Т.А „Balkan Express Travel“


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 33 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 7618 ден.
    • Попуст 54%
    • Заштедуваш 4118 ден.
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  24.05.2019  до  30.06.2019 

 3 дена / 2 ноќевања за 1 лице со појадок и вечера и сопствен превоз / Термин: 24.05 - 26.05.2019 год. - 3500 ден. (56.5 евра)
 3 дена / 2 ноќевања за 1 лице со појадок и вечера + автобуски превоз / Термин: 24.05 - 26.05.2019 год. - 4500 ден. (72.5 евра)

Појаснување:
 Понудата е за 1 лице и е валидна само во период од 24.05 - 26.05.2019 год.
Доплати:
 Дете до 2.99 години - бесплатно, доколку спие со родителите и не користи седиште во автобус (во случај да користи седиште во автобус се плаќа 1000 ден. по дете).
 Babycot / креветче за бебе на рецепција - БЕСПЛАТНО.
 Деца од 3 до 11.99 години на помошно легло плаќаат 2750 ден. користат седиште во автобус и спијат на помошно легло.
 Трет возрасен на помошно легло плаќа 3650 ден.
 За полноплатежни лица што патуваат со сопствен превоз цената се намалува за 16 ЕВРА по возрасно лице (не важи за деца).
 Дете до 2.99 години - бесплатно, доколку спие со родителите
 Деца од 3 до 11.99 години на помошно легло плаќаат 2650 ден. и спијат на помошно легло.
 Трет возрасен на помошно легло плаќа 1950 ден.
 Здравствено и патничко осигурување.
 Туристичка такса (се плаќа на лице место).
Програма на патувањето:
 1 ден: 24.05.2019 год. (петок)
Состанок на групата пред Дрво-декор во 06:30 часот наутро. Поаѓање за Грција во 07:00 часот. Патување со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пефкохори и сместување во Philoxenia Spa Hotel во 14:00 часот. Слободно попладне за одмор, релаксација во содржините на хотелот, уживање покрај морето и во Пефкохори. ВечераНоќевање.
 2 ден: 25.05.2019 год. (сабота)
- Појадок. Слободно време. Вечера.Ноќевање.
 3 ден: 26.0.2019 год. (понеделник)
- Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности до времето предвидено за заминување. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патување со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
Програма за исхрана:
 ПОЈАДОК: Кафе, капучино, сокови, топли и ладни пијалаци, разни врсти јадења…
 ВЕЧЕРА: Топла линија со разни видови на јадења: мусака, скара, готвени јадења, колачи, овошје, сладолед.
 Philoxenia SPA Hotel 3* се наоѓа во центарот на Пефкохори, на 50 метри од плажа. Гостопримство е она што тука можете да го очекувате. Љубезни домаќини, топ локација, разни содржини и одлична храна, сето тоа ќе придонесе да се чувствувате волшебно. Сите соби се со купатило, фрижидер, клима уред, ТВ, телефон, фен за коса, балкон или тераса, интернет.
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме јавете се на тел. 02/ 2 443 555; 02/ 2 453 555 или 078/ 280 004 или пишете на balkanexpress.macedonia@gmail.com за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно се јавувате во агенцијата за да кажете Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел. Не е потребно да одите лично во агенцијата, туку на денот на тргање потребно е да го прикажете ваучерот во автобус. Можете да го прикажете од вашиот мобилен телефон или таблет. Не е задолжително да го имате испечатен ваучерот.

Бул. Јане Сандански бр. 82 лок.65
ТЦ Бисер - Аеродром
Покажи ми го патот
тел.
 +389/ 78 280 004
+389/ 02 2 453 555
е-маил
balkanexpress.macedonia@gmail.com
Раб. време
пон - пет 08:00 - 20:00
сабота 09:00 - 15:00
Facebook
WEB

 Пред купувањето на ваучерот јавете се на +389/ 78 280 004 или +389/ 02 2 453 555 или пишете на е-маил balkanexpress.macedonia@gmail.com
• Доколку поради било која причина, патувањата или турите се откажат или не се реализираат, ќе добиете комплетно рефундирање на уплатените средства!

T.A Balkan Express Travel е туристичка агенција со лиценца А, основана од 2012 година. Седум години и безброј многу добро организирани патувања ширум светот со најразновидна и најповолна понуда. Исто така во понудата има и аранжмани за летна и зимска сезона, далечени дестинации, крстарења, патувања, групни и индивидуални програми, авионски билети, хотелско сместување, изнајмување на автомобил, како и организација на студентски и училишни екскурзии, посредување за руска виза итн. Целта е да се постигне квалитет на патувањата по достапни цени во туризмот. Ви благодариме за досегашната доверба и се надеваме дека ќе патуваме заедно и понатаму.  

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Air Mouse W1 - 12%
Мега Мобил, нас. Аеродром
Air Mouse W1
Уште 4 дена и 10 ч.
 
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо - 51%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо
Уште 4 дена и 10 ч.
 
40 мин. третман со моксибустија и масажа на раменици, плешки и грб - 70%
Студио по традиционална кинеска медицина „Аку Сана“ - Нас. Т...
40 мин. третман со моксибустија и масажа на раменици, плешки и гр...
Уште 4 дена и 10 ч.
 5 Купувачи
 Kратка релакс масажа + киропрактичен третман на цело тело - 45%
Студио за масажа „Power“
 Kратка релакс масажа + киропрактичен третман на цело тело
Уште 4 дена и 10 ч.
 2 Купувачи
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец: 12 тренинзи Power Plate + 12 кардио вежби (со Orbitrek) + 8 антицелулитни масажи - 67%
Фитнес центар „Power Plate Studio MK“
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец...
Уште 4 дена и 10 ч.
 2 Купувачи
ULTRA LAST MINUTE 
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ULTRA LAST MINUTE 
Уште 4 дена и 10 ч.
 42 Купувачи
Ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Апартмани и ресторан „Konoba Akustik“ - Сутоморе
Ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Уште 4 дена и 10 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.07 - 30.09.2019 год.
Хотел „Aspen Resort Golf Ski & SPA“ - Разлог
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.07 - 30.09.2019 год.
Уште 4 дена и 10 ч.
 
FB+ ноќевање - Термин - 01.07 - 30.09.2019 год.
Хотел „Aspen Resort Golf Ski & SPA“ - Разлог
FB+ ноќевање - Термин - 01.07 - 30.09.2019 год.
Уште 4 дена и 10 ч.