Лето во Лефкада - Грција  7 ноќевања во "VILLA ARGIRO Agios Nikitas" за две лица  цени од 19.096 ден. (308 евра) - Месец Јули


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 190 "kupinapopust" поени.

Купи за 19096 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  02.07.2021  до  31.07.2021 

Добивате:

-04.07-11.07.2021 год. за две лица за 19.096 ден. (308 евра)- соба за две лица / за две лица за 20.646 ден. (333 евра)-Studio 1|2+1

-11.07-18.07.2021 год. за две лица за 20.832 ден. (336 евра )- соба за две лица / за две лица за 22.568 ден. (364 евра)-Studio 1|2+1

-18.07-25.07.2021 год. за две лица за 23.002 ден. (371 евра )- соба за две лица / за две лица за 24.986 ден. (403 евра)-Studio 1|2+1

-25.07-01.08.2021 год. за две лица за 23.002 ден. (371 евра )- соба за две лица / за две лица за 24.986 ден. (403 евра )-Studio 1|2+1

 7 ноќевања за 2 лицa

 Посета на Лефкада -Грција 

Argiro Apartments е објект кој се наоѓа во непосредна близина на другата наша вила во Агиос Никитас. Во својот состав расолага со неколку убаво опремени двокреветни студиа, сите со сопствен тоалет, балкон, ТВ, клима уред и мини кујна за припрема на топли напитоци и за чување на продукти. Готвењето во студиата не е дозволено па за таа потреба на гостите им е на располагање летната кујна во дворот на објектот. Опремена со потребните апарати за готвење и печење, како и со ѕидана скара и фурна, вилата Аргиро, ги обезбедува сите потребни услови за одлично организиран престој. 

ИНФОРМАЦИИ, ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

Употребата на клима уред во ARGIRO е бесплатна (каде што е достапен),

* Собите во ARGIRO располагаат со "чајна" кујна, за готвење гостите користат заедничка кујна, и истата е бесплатна

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)

** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),

 преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.

Препорачуваме патничко осигурување 

Појаснување:

Важни напомени:

* При промена на цените нема да се менува цената на веќе договорените услуги.

* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот

 за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.

Отказни трошоци во случај на отказ на услугите

Патникот може во секој момент да се откаже од патувањето/услугите и тоа треба да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци (во однос на основната цена на аранжманот).

Отказните трошоци што се наплатуваат во случај патникот да се откаже од резервираната услугата / индивидуален престој се следниве:

- за отказ до 30 дена пред патувањето 30%

- за отказ од 29 до 15 дена пред патувањето 50%

- за отказ од 14 до 10 дена пред патувањето 80%

- за отказ од 09 до 06 дена пред патувањето 90%

- за отказ од 05 до 0 дена пред патувањето или во текот на патувањето 100%.

За износот на отказните трошоци, постои можност организаторот на патување да му издаде ваучер на патникот за користење на одредени услуги во одреден период, доколку давателите на услуги (хотелот, превозникот и др.) го прифатат тоа.

Во случај на отказ на резервација уплатена со ваучер издаден за неискористени услуги поради епидемијата со Covid19 во 2020 година, патникот изрично прифаќа во случај на отказ да му биде издаден нов ваучер на износот уплатен со ваучер намален за евентуалните отказни трошоци опишани во програмата и договорот за патување.

За отказ на резервации уплатени по специјални понуди (SPO), рана резервација (EB) или резервации во последен момент-last minute (LM), не се враќа уплатениот аванс потребен за резервација на услугите според описот и условите на програмата.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ :

Цена на повратен автобуски превоз: 110 EUR 

 Места и сатница на поаѓање:

- Скопје, во  00:30 ч.  (паркинг спроти хотеl Holiday Inn")

- Велес, во  01:00 ч.  (бензиска пумпа, мотел Македонија)

- Градско, во  01:10 ч.  (патарина Градско)

- Росоман, во  01:20 ч.  (БП Црна Река петрол 1)

- Прилеп, во  02:15 ч.  (БП Лукоил)

- Битола, во  03:15 ч.  (паркинг кај спортска сала)

Поаѓање од Грција: Истиот ден попладне

 - Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови. 

- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување. 

- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

  Напомени:

- За реализација на аранжманот, потребен е миниумод 45  патници.
- За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и КупиНаПопуст
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете  ни на емаил -  admin@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдиме дека има слободни место, го купувате ваучерот и повторно пишете ни на е-маил - admin@kupinapopust.mk Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел. 

 

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Сет од 3 ластици за вежбање - 29%
OnlineShopping Mk
Сет од 3 ластици за вежбање
Уште 4 дена и 2 ч.
 1 Купувач
Преносна скара на ќумур - 25%
OnlineShopping Mk
Преносна скара на ќумур
Уште 4 дена и 2 ч.
 1 Купувач
LED огледало за шминкање - 29%
OnlineShopping Mk
LED огледало за шминкање
Уште 4 дена и 2 ч.
 
Машка торбичка - 30%
OnlineShopping Mk
Машка торбичка
Уште 4 дена и 2 ч.