8-ми Март на Кипар! 19% попуст или 13.578 ден. (219 евра) за 4 дена / 3 дена за 1 лице со појадок + авионски превоз во период од 08.03 - 11.03.2020 год. заедно Т.А „Ноа Турс“

Со купување на овој ваучер добивате 129 "kupinapopust" поени.

Купи за 13578 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 16678 ден.
    • Попуст 19%
    • Заштедуваш 3100 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  08.03.2020  до  11.03.2020 
Добивате:
 4 дена / 3 ноќевања за 1 лице
 Сместување во хотел на сама плажа во центар на Ларнака на база ноќевање со појадок - Sun Hall Beach Hotel & Apartments 3*
 Директен лет на релација Скопје – Ларнака – Скопје со авикомпанија Wizz Air
 Мала кабинска торба со димензии 40 x 30 x 20 цм
 Организирани прошетки според програмата со придружник од агенцијата
 Организирани трансфери: аеродром Ларнака - хотел - аеродром Ларнака
 Организација на аранжманот и придружник на патувањето
Појаснување:
 Понудата е по лице во период од 08.03 - 11.03.2020 год.
 Во понудата не е вклучено:
- Доплата за кабински багаж до 10кг (55 x 40 x 23 cm) - 850 ден. по правец
- Туристичка такса - 186 ден. по лице за 3 ноќи (1 евро по ноќ по лице)
- Факултативна посета на Никозија - 25 евра
- Факултативна посета на градот Лимасол - 25 евра (пакет цена за двете факултативи - 40 евра)
- Патничко осигурување 200 ден.
Напоменa: 
 ПАСОШИТЕ ТРЕБА ДА ИМААТ ВАЖНОСТ МИНИМУМ 3 МЕСЕЦИ ОД ДЕНОТ НА ЗАВРШУВАЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО!
Програма на патувањето:
 1 ден - 08.03.2020 год. (недела) СКОПЈЕ - ЛАРНАКА - КИПАР
- Состанок на групата на скопскиот аеродром во 04:00 часот. Полетување за Ларнака во 06:00 ч. Пристигнување во Ларнака во 09:20 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Компактно убава, лесно достапна и вистински автентична, Ларнака е најстариот град на Кипар или неговата ,,душа”. По сместувањето предвидено е разглед на градот со прошетка низ најпознатата улица во Ларнака во строгиот центар на градот “Finikoudes”, посета на црквата Св.Лазар во стариот автентичен дел на градот во која се наоѓаат моштите на светецот, како и посета на Тврдината изградена за одбрана од пиратите која се наоѓа на самото пристаниште. Слободно време за прошетка низ Ларнака. Ноќевање.
 2 ден - 09.03.2020 год. (понеделник) НИКОЗИЈА
- Појадок. Факултативна посета на Никозија,главниот град на Кипар која локално се употребува под името Левкозија.. Француските крстоносци не можеле или не сакале да го изговорат името Лефкозија, па затоа градот го нарекле Никозија Фактот дека се преминува од една во друга држава за само 2 минути е посебно искуство. Северниот дел се наоѓа во Турска , Република Северен Кипар.. Старото име на градот е Ледра . Прошетка низ Ледра која денес е името на најпопуларната трговска улица во Никозија како и прошетка низ уличката Laiki Getonia –( Добар комшија ) исполнет со голем број на продавнички, кафичи, атељеа и тесни улички . Потоа се посетува и Северниот дел на градот, кој се наоѓа во Р.Турција. Посета на некогашната црква Аја Софија која е претворена во џамија по име Селими Џамија. Прошетка во делот на градот полн со автентични продавнички, ресторани, пазари ... Посета на Бујук Хан, изграден во 1572 год. кој е сеуште одлично сочуван и е главна туристичка атракција.. слободно време за ручек и индивидални активности. Враќање во Ларнака. Враќање во хотел. Слободни активности. Ноќевање.
 3 ден - 10.03.2020 год. (вторник) ЛИМАСОЛ
- Појадок во хотел. По појадокот предлагаме факулатитвна прошетка низ Лимасол. Лимасол е вториот град по големина на Кипар. Мештаните го нарекуваат и ,,Кипарска ривиера” поради пријатната клима, гостопримството и развиената туристичка инфраструктура. Лимасол е градот со најлускузни хотели, ресторани, кафетерии, барови, ноќни клубови и дискотеки, како и голем број на маркети. На местото на старото пристаниште се протега шеталиштето.. Слободно време за прошетка низ Лимасол и активности по желба. Враќање во Ларнака. Ноќевање
 4 ден - 11.03.2020 год. (среда) ЛАРНАКА - СКОПЈЕ
Појадок во хотел. Одјавување од хотел. Трансфер до аеродормот во Ларнака во 07:00 часот. Чекирање, пасошки и царински формалности. Полетување кон Скопје е во 10:00 часот. Пристигнување на скопскиот аеродром во 11:20 часот локално време.
 Кипар е островска држава во Средоземното море, трето по големина. Потеклото на името има повеќе толкувања: од грчкиот збор за чемпрес – kyparissos, од грчкиот збор кану – kypros, или по латинскиот назив за бакар – Cuprum (Cyprium) чии рудници некогаш се наоѓале на Кипар.. Средоземната медитеранска клима го прави Кипар едно од најтоплите острови со исклучително голем број на сончеви денови преку целата година, околу 340 сончеви денови.. На целиот остров владеат топли лета, со просечна температура од 30 °C. Островот Кипар е поделен на грчки и турски дел уште од 1974 година. Никозија или Лефкозија е најголем и главен град на Кипар, каде северниот дел на градот припаѓа на Турската република Северен Кипар, а поголемиот дел на Јужен Кипар. Службените јазици се грчки и турски. Познати туристички места во јужниот дел на Кипар се Ларнака, Пафос, Лимасол и Аја
Напа.Бидејќи долго време бил Британска колонија на Кипар се вози од левата страна. Остров каде се мешаат романитката и одморот во релаксирачки природен амбиент.

Процедурата за купување на ваучер е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на емаил - patuvanja@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете ни на емаил - patuvanja@kupinapopust.mk Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел. Не е потребно да одите лично во агенцијата, туку на денот на тргање потребно е да го прикажете ваучерот на аеродром. Можете да го прикажете од вашиот мобилен телефон или таблет. Не е задолжително да го имате испечатен ваучерот.


Ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
patuvanje@kupinapopust.mk

 За сите подетални информации јавете се на тел. 078/ 439 829 или пишете на е-маил patuvanje@kupinapopust.mk
• Доколку поради било која причина, патувањата или турите се откажат или не се реализираат, ќе добиете комплетно рефундирање на уплатените средства!

Kupinapopust е посредник при продажбата и промоцијата на патувањата. Организатор е Т.А „Ноа Турс“


Почитувани клиенти и драги колеги,

Нашата цел е да понудиме свежина и разноликост во светот на патувањата. Дестинациите, цените и настаните понудени од нашата агенција доминираат со нивната егзотичност, поволност, професионалност, сигурност  и  грижа за нашите ценети клиенти.
Аранжманите понудени од туристичката агенција НОА ТУРС се грижливо одбрани со цел да ги задоволат критериумите на нашите клиенти. Дозволете ни да се грижиме за Вашето слободно време и уживајте во патувањето со нас.

НОА ТУРС ви ги нуди следните услуги:
- Туристички аранжмани
- Авионски билети за сите светски и европски дестинации 
- Автобуски билети за цела Европа
- Сите видови на патнички осигурувања
- Индивидуални патувања - комплетна организација
- Групни патувања - апсолвентски патувања
- Организација на  семинари, конгреси
- Посета на саеми
- Летување и зимување во Македонија
- Рент - а - кар


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Ноќевање со појадок, ручек и вечера / Термин - 17.04 - 20.04.2020 год.
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
Ноќевање со појадок, ручек и вечера / Термин - 17.04 - 20.04.2020...
Уште 7 дена и 3 ч.
 
Ноќевање на база All Inclusive - Термин - 16.04 - 20.04.2020 год.
Хотел „St. George Ski & Holiday“ Банско
Ноќевање на база All Inclusive - Термин - 16.04 - 20.04.2020 год.
Уште 7 дена и 3 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера / Термин - 06.03 - 08.03.2020 год.
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
Ноќевање со појадок и вечера / Термин - 06.03 - 08.03.2020 год.
Уште 7 дена и 3 ч.
 
Апарат за чистење на лице - Derma Suction - 50%
NikMit
Апарат за чистење на лице - Derma Suction
Уште 7 дена и 3 ч.
 2 Купувачи
Депилација на цело тело со топол восок (раце, нозе, пазуви, интима и надусници) + педикир со гел лак - 50%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода kај Рампа
Депилација на цело тело со топол восок (раце, нозе, пазуви, интим...
Уште 7 дена и 3 ч.
 
Четка за пеглање на коса - Fast Hair Straightener  - 29%
NikMit
Четка за пеглање на коса - Fast Hair Straightener 
Уште 7 дена и 3 ч.
 3 Купувачи
Пакет од 4 третмани за слабеење - 1 кавитација, 1 ултра, 1 мадеро масажа и 1 антицелулитна масажа - 59%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода kај Рампа
Пакет од 4 третмани за слабеење - 1 кавитација, 1 ултра, 1 мадеро...
Уште 7 дена и 3 ч.
 
Влошки од мемори пена - 67%
NikMit
Влошки од мемори пена
Уште 7 дена и 3 ч.
 2 Купувачи
Соларна безжична ЛЕД ламба - Ever Brite - 70%
NikMit
Соларна безжична ЛЕД ламба - Ever Brite
Уште 7 дена и 3 ч.
 1 Купувач
Чорапи против проширени вени - Zip Sox - 70%
NikMit
Чорапи против проширени вени - Zip Sox
Уште 7 дена и 3 ч.
 4 Купувачи
Перниче за патување - Bestway
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Перниче за патување - Bestway
Уште 7 дена и 3 ч.
 
Ножна пумпа
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Ножна пумпа
Уште 7 дена и 3 ч.
 
GRUNDIG VCH3610 - мини правосмукалка
Kupinapopust.mk - нас.Центар
GRUNDIG VCH3610 - мини правосмукалка
Уште 7 дена и 3 ч.
 
Ламба за во автомобил
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Ламба за во автомобил
Уште 7 дена и 3 ч.
 
Хидраулична дигалка - крокодилка
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Хидраулична дигалка - крокодилка
Уште 7 дена и 3 ч.
 
Слушалки - TREQA EP-712
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Слушалки - TREQA EP-712
Уште 7 дена и 3 ч.